2.liga: Most - Stupno 20:19 (11:10) - přidány fotky

02.05.2010 14:56

V neděli 2.5.2010 nastupovali mužové Baníku Most NH v rámci rokycanského víkendového dvojbloku k utkání proti dalšímu týmu s prvoligovými zkušenostmi, konkrétně proti TJ Sokol Stupno.

Oproti sobotnímu duelu mohli trenéři Mostu, Zdeněk Dostál a Václav Hrubý, počítat do útoku s Jiřím Rosenkranzem. Naopak z obrany pro karty vypadl Martin Velek a z rodinných a pracovních důvodů Lukáš Salajka a Michal Štumpf. Zápas se stupenskými házenkáři se tak nesl v podtitulu návratu matadora druholigových kolbišť, Emila Kohouta a naopak absolutního nováčka, Adama Bauera, který si připsal po turnaji v zimní přípravě první ostrý start za "A" tým Mostu.

Jako přes kopírák začal pro Mosťáky nedělní zápas, opětovně kočírovaný rozhodčím, Jaroslavem Bukovským. Baníkovci zužitkovali hned první míč ke skórování, Sokolové ze Stupna v zápětí kontrovali, avšak hráči Baníku si nejtěsnější vedení opět přisvojili a drželi jej po celý první poločas na své straně. Na více jak dvougólový odskok to však nebylo a do šaten odcházeli oba týmy dokonce pouze za stavu mírně příznivějším pro domácí hráče 11:10. Družstvo Stupna těžilo zejména z výškové a váhové převahy na svém obranném brankovišti, do útoku se pak mohli hosté spolehnout na nestárnoucího mistra národního házené, Miroslava Kroce a jeho kousky s míčem, ať již levou nebo pravou rukou.

Druhý poločas byl neméně vyrovnaný jako ten první. Ikdyž se mosteckým podařilo stále držet vedení na své straně a rozdíl ve skóre byl chvílemi dokonce třígólový, nakonec bylo v mosteckém stánku k vidění tradiční drama do poslední vteřiny. Zkušenosti na útočné straně Mostu pravidelně zúročuje Pavel Gombár, který opět nezklamal a potvrzoval své letité příslušenství k trojlístku nejlepších střelců soutěže, když udivoval zejména jistou střelbou z trestných hodů. Jako jediný z mosteckých útočníků vydržel střelecky po oba poločasy, když k prvopoločasovým 6, přidal v druhé části hry branek 5. Přestože po zákroku hostujícího obránce za hranicí regulérnosti musel opustit 10 minut před koncem Pavel Gombár hřiště, vrátil se na poslední střelu zápasu a povedeným trestným hodem zdvojnásobil bodový zisk mosteckých, kteří se tak mohli těšit ze stoprocentní úspěšnosti v rámci dvoukola. Podobně úspěšným střelcem v dresu hostí byl Čestmír Pokorný, který dokázal vsítit 10 branek. Jinak si ale hosté odvezli spíše nadílku karetní, když posbírali 5 žlutých a 3 červené karty. Mostečtí v této chvíli těžili z ukočírování vlastních vášní, což se ukázalo jako klíčové pro to, aby závěrečný výrok rozhodčího Bukovského 20:19 zněl radostně právě uším z mosteckého regionu.

Trenéři Zdeněk Dostál a Václav Hrubý pro neděli připravili sestavu: brnakáři - Rudolf Ibl a Radek Muller, obrana - Vít Jezbera (kapitán týmu), Emil Kohout, Radek Šetina a Adam Bauer, útok - Pavel Gombár (11 gólů), Jan Kneř (6), Petr Tichý (1), Jiří Rosenkranz, Pavel Rubáš (2), Josef Venclíček.

Ejpovice - Podlázky 20:21 (9:13), Bakov - Nezvěstice 16:18, Žatec - Všenice 21:14, Raspenava - Záluží 28:16 (16:7), Tymákov - Řevnice 13:14