2.liga: Most - Všenice 15:14 (6:6)

01.05.2010 17:56

1.5.2010 nestřetlli se pouze různé politické body nahánějící grupy v rámci propagace svátečního prvomájového dne, ke střetu byly losem svedeni proti sobě také národní házenkáři v rámci jednotlivých svazových soutěží. Muži Baníku Most NH hostili v rámci 3. jarního kola 2.A ligy tým ze Všenic a po prohře v Řevnicích, chtěli opětovně okusit chuť vítězství.

Vstup do zápasu nemohl být pro mostecké hráče lepší, ale jak již znalci druholigového mosteckého týmu mohli přivyknout, zejména mostečtí střelci nechtíc dokáží pocuchat nervovou soustavu i největšímu flegmatikovi. Hned v úvodu nutno podotknout, že tak jako vyšel vstup do zápsu mosteckému týmu, ještě lépe vyšel celý první poločas rozhodčímu, panu Jaroslavu Bukovskému ze Žatce, pod jehož taktovkou plynula první třicetiminutovka bez jediného zádrhelu do remizového stavu 6:6. Z pohledu mosteckého příznivce nelze jinak, než za druhou patnáctiminutovku vypískat domácí střelce, kteří doslova zapomněli, jak se střílí góly. Zato vzadu mostecká defenziva šlapala na 110 %, tak jako třeba i v posledním řevnickém zápase a pouze díky čarovníkovi Iblovi s jeho obrannou vozbou vyztuženou Radkem Šetinou na beku, Martinem Velkem na středu a kapitánem Vítkem Jezberou, zůstával Baník ve hře o druholigové body. V 15. minutě byl na ukazateli skóre stav 5:0 pro domácí, když fantóm Ibl v mostecké brance skutečně deptal hostující útočníky. Luxusní náskok vzal za své kvůli zmíněné nemohoucnosti střelců Baníku, resp. sehrané první ligou otřiskané hostující obraně. Několikrát se sice útoku Baníku podařilo sehrát kombinace, kdy obrana končila zcela rozebrána a střelba z vrcholu brankoviště, do odkryté branky měla býti pouze formalitou, zde však selhávali všichni útočníci Mostu a tak se přes 20. minutu  průběžný stav 5:3 dotáhli všeničtí borci na poločasovou remizu 6:6.

Tám bývalých prvoligových útočníku Zdeňka Dostála a Václava Hrubého dostal právě od obou zkušených házenkářů jasné rady, jak z krize ven a úvod druhé půle tak mohl znovu potěšit domácí příznivce zlepšenou efektivitou střelců. Mosteckému týmu se podařilo zvýšit stav na 9:6. Mostečtí nesvěřili vedení hostím ani na minutu, přesto v samém závěru se málem připravili o bodový zisk, když v poslední pětiminutovce zahazardovali a soupeř dokonce sroval skóre na průběžných 14:14, což bylo poprvé od poločasového stavu. V té době měl již na svém střeleckém kontě zkušený Pavel Gomár 7 branek  a 30 vteřin před konečným hvizdem sudího Bukovského předvedl všem přítomným svou jistou ruku a železnou psychiku, když svým suverénním stylem prostřelil brankáře s bekem z trestného hodu a na poslední chvíli tak přeci jen převýšil zpět vedení týmu z Mostu. Zoufalý nápor hostí se skončil střelbou z přešlapu a zavdal tak na vzplanutí emocí v táboře Všenických. Mnout si mohou ruce příští soupeři týmu Všenic, neboť v Mostě se vykartoval obranný základ družstva.

Trenéři Zdeněk Dostál a Václav Hrubý projevili po zápase spokojenost s obranou ve složení Vít Jezbera, Radek Šetina, Martin Velek a Michal Štumpf, rovněž s brankářem Rudolfem Iblem, kterému záda kryl Radek Muller. Zato útok Mostu ve složení Pavel Gombár - 8 gólů, Jan Kneř - 5 gólů, Petr Tichý - 2 góly, Pavel Rubáš a Josef Venclíček, vyslechl po zápase oprávněnou kritiku zakončenou jediným možným úkolem, nechat v následujícím zápase proti Sokolům ze Stupna zapomenout na střeleckou nepohodu v mosteckých řadách.

Žatec - Stupno 31:14 (16:6), Raspenava - Nezvěstice 19:26 (13:15), Tymákov - Podlázky 19:14 (8:8), Bakov - Záluží 17:15, Ejpovice - Řevnice 20:18