2. liga Muži A porazili Záluží 27:15 (14:8)

03.10.2009 17:03

První říjnovou sobotu doznalo změny vedení restauračního zařízení v areálu Baníku Most NH, ale také vyrukovali mostečtí národní házenkáři v rámci 7. kola 2.A ligy na dalšího z nováčků v soutěži a to TJ Sokol Záluží. V týmu Baníku jsou aktivní ještě pamětníci někdejších druholigovch klání mezi TJ Baník Souš a TJ Sokol Záluží. Od té doby uplynulo mnoho let a nebýt čerstvých zkušeností z 1. kola Českého poháru, nastupovali by Baníkovci do zápasu zcela bez povědomí o hře dnešního soupeře. Trenér severočeského týmu Zdeněk Dostál nechtíc utajil v Poháru hráčské figury druholigového týmu, neboť většina "Áčka" omluvena, ostatní bez omluvy, k turnaji neodjela, veskrze pro plnění pracovních, či rodinných záležitostí.

Na tuto sobotu sice rovněž nenastoupili borci Baníku v kompletní sestavě vinou karetních trestů, zranění i pracovních záležitostí, nicméně sestava oproti Poháru byla zcela odlišná. Ani ten největší optimista z tábora Baníkovců, "vyškolený" mnohdy infarktovými zážitky na hřišti Baníku, nepočítal s toliko pozitivním průběhem zápasu, jaký oba sobotní soupeři diváctvu v Mostě nabídli. Podobně jako v předchozích zápasech letošní sezóny se ujali Baníkovci vedení v zápase, které protentokrát navyšovali až do 15. minuty do senzační výše 7:0. Z daného výsledku je nasnadě, že defenziva Baníku poznávala slast do této chvíle nepoznanou a celý tým i se svými příznivci byl naladěn k dvoubodovému zisku. Skutečně hráči Baníku zápas zvládali na výbornou po celý hrací čas a nebýt mírného útočného výpadku v druhé části prvního pločasu, šlapal tým Zdeňka Dostála a Václava Hrubého (jakož i nadál e Josefa Štumpfa :-) ) jako na drátkách. Mosťáci si drželi herní i výsledkovou převahu až do poločasu, který se skončil v poměru 14:8.

V úvodu druhého poločasu měli výhodu výhozu hostující hráči, prvním skórujícím týmem však byli domácí útočníci, neboť defenziva Mostu zejména svým pohybem dělala značné potíže útočníkům ze Záluží. Navíc jednoznačně nejpodařenější zápas v mostecké kase (pro nevědomce - bráně) odchytal Rudolf Ibl, který s přehledem likvidoval regulérní střely a případně si došel i pro pokusy k nezdaru předem odsouzené hvizdem rozhodčího utkání, panem Janem Baumrukem. Zápas se vyvíjel stále přínivěji pro Mostečany, když ve 42. minutě byl stav 19:13, o 8 minut později byl náskok navýšen na 23:14. Jmenovaný arbitr neměl díky přístupu všech aktérů zápasu žádný problém při svém soudcování a naopak s naprostým přehledem přispěl k plynulému tempu hry usměrňovaným shodným metrem v oba směry, což se mu navíc dařilo i bez vynucování respektu "obarvenými kartónky". Po 60. minutě zápasu sečteno a podtrženo 27:15 pro Baník Most NH.

Co se týče nejproduktivnějšího hráče zápasu, byl v samém zárodku zavrhnut návrh na anketu podloženou možným ziskem hodnotné ceny, neboť bylo jasné, že i nepřítomní (ne)příznivci mosteckého národněházenkářského spolku by bez problémů nárokovali své tipy, na koho jiného nežli Pavla Gombára. Pavel Gombár ani v letošní sezóně neslevil ze svých střeleckých hodnot a opětovně okupuje první příčky střelecké tabulky 2.A ligy, ve které si pomohl dalšími 11 přesnými zásahy.

Za Baník Most NH se pod vedením Zdeňka Dostála a Václava Hrubého zasloužili o zisk 5. a 6. bodu do průběžné tabulky 2.A ligy mužů: brankáři - Antonín Čajka, Rudolf Ibl, obrana - Vít Jezbera, Radek Šetina, Michal Štumpf, Martin Velek, útok - Pavel Gombár (11 gólů), Jan Kneř (7), Pavel Rubáš (2), Petr Tichý (7). Za TJ Sokol Záluží zastooupil nepřítomného nejlepšího střelce týmu, Jana Třísku, Miroslav Petrák se 7 brankami.

Ostatní výsledky 7. kola 2.A ligy: Žatec - Nezvěstice 21:21 (10:7), TJ Sokol Podlázky - Sokol Stupno 22:13 (14:6), NH Řevnice - TJ Všenice 16:16 (8:6), Sokol Tymákov - Jiskra Raspenava 23:22 (11.9), TJ Sokol Ejpovice - Bakov n.J. 9:9 (4:7)