2.A liga Muži: Baník Most NH - TJ Jiskra Raspenava 18:13 (10:6) - přidány fotky

18.04.2010 15:50

Po zimní přestávce odstartovala v neděli 18.4.2010 jarní část soutěží pro všechny dospělé složky Baníku Most NH, shodně proti soupeřům ze severské Raspenavy. Druholigoví mužové utkali se proti sobě za dohledu rozhodčího, pana Jana Baumruka, který v koordinaci s domácími pořadateli zápas zahájil minutou ticha za oběti polského leteckého neštěstí.

Po pietní vzpomínce zakousli se do sebe oba oblastní rivalové, jak velí zápas s puncem derby. O razantní náboj zasloužil se zejména známý to bijec hající raspenavské barvy, Viktor Husák, který si hned prvním nevybíravým zákrokem vysloužil žluté napomenutí sudího a nakonec byl po dalších obdobných obranných kouscích ze hřiště vystřídán pro hrozbu brzkého vyloučení. Přes těsnou obranu hostí ujali se hráči Baníku dokonce dvoubrankového vedení a do polovice prvního dílu zápasu připustili pouze jedenkrát příznivý stav, konkrétně 5:5, pro raspenavský tým. V této remízové fázi zápasu však převzali definitivně vůdčí úlohu ve hře i skóre svěřenci trenérů Zdeňka Dostála a Václava Hrubého, podpořených Michalem Štumpfem na postu vedoucího týmu Mostu. Od 21. minuty, kdy ukazatel skóre hovořil ve prospěch domácích 7:5, připustil Rudolf Ibl, hájící branku Baníku, pouze jednu gólovou radost střelců z Frýdlantska, zatímco střídající se brankáři na druhé straně hřiště kapitulovali do poločasového hvizdu sudího ještě třikrát a tak mohli do kabin na poločasovou přestávku odcházet spokojenější domácí borci za nadějného průběžného výsledku 10:6.

Druhý poločas gólovou trefou zahájil útok z Raspenavy. Na ten však dokázal Baník v ofenzivě odpovědět ihned a podporován spolehlivou obranou své vedení vylepšil na průběžný pětibrankový rozdíl 14:9 ve 41. minutě. Následující desetiminutovka patřila oběma defenzivám, které připustily pouze dvě změny skóre, po jedné brance na každé straně. V 51. minutě navýšili Baníkovci skóre na 16:10 a hned vzápětí na nejvyšší rozdíl 17:10. Ani v závěrečné fázi zápasu nepodlehli tentokráte mostečtí hráči komplexu z raspenavského druholigového soupeře a zápas vedli k vytyčenému dvoubodovému cíli. Nervozita byla patrná u podzimního přemožitele Baníku, která se projevovala nejvíce opakovanými fauly ve středním pásmu hřiště, na které nakonec také raspenavští hráči doplatili dalšími karetními tresty. Poslední branku zápasu nakonec vsítili hráči hostujícího týmu, ten však nemohl umírnit radost mosteckých z další výhry na vlastním hřišti v poměru 18:13.

Znalci podzimních statistik mohli se před zápasem těšit na minisouboj mezi střeleckými tahouny nejen domovských týmů, ale celého druholigového peletonu. Konkrétně v Mostě došlo na střet po podzimu druhého Luboše Dorfla v dresu Raspenavy a třetího Pavla Gombára v mosteckém trikotu. Ku potěše domácích příznivců se dokázala kompaktně hrající obrana Baníku, vedená kapitánem Radkem Šetinou a výtečně chytajícím Rudolfem Iblem, postarat o do té chvíle 77tigólového Luboše Dorfla a tým Raspenavy se tak musel spokojit s jeho čtyřgólovým příspěvkem. Pavel Gombár prokázal opětovně svou střeleckou jistotu, zejména při proměňování trestných hodů a 8 gólovými trefami maximálně podpořil výhru Baníku.

Trenéři Zdeněk Dostál, Václav Hrubý a Michal Štumpf do zápasu poslali sestavu následující: brankáři Rudolf Ibl, Radek Muller, obrana - Martin Velek, Lukáš Salajka, Radek Šetina, Vít Jezbera, útok - Pavel Gombár (8 gólů), Jan Kneř (7), Petr Tichý (2), Pavel Rubáš, Josef Venclíček, Jiří Rosenkranz(1).

Další výsledky 12. kola 2.A ligy mužů: Žatec - Řevnice 22:16 (11:7), Bakov - Podlázky 13:20 (7:10), Nezvěstice - Všenice 22:15 (14:7), Záluží - Tymákov 16:17 (8:11), Ejpovice - Stupno 17:23 (6:10)