2. liga muži - Všenice x Most 24:18 (10:9)

19.04.2009 20:00

Jak již bylo mnohokráte avizováno, neděle 19.4.2009 byla zahajovacím dnem pro jarní část sezóny 2.A ligy národní házené mužů, ve které má Baník Most NH svého zástupce, jenž si po podzimu vybojoval v tabulce velice příznivou pozici čtvrtého týmu. O ošidnosti propočtů sestupových vyhlídek již však bylo napsáno mnoho článků, nejen v rámci našeho sportovního odvětví a nejinak tomu bude i v letošním ročníku, kdy je opětovně tabulka vyrovnaná a pro letošní rok schází navíc jasný outsider k sestupu předem odsouzený, jako tomu bylo v letech minulých.

K prvnímu jarnímu klání zajížděli mužové Baníku Most NH na půdu zkušeného mužstva TJ Všenice. O předzápas se postarala družstva nejmladších házenkářů obou klubů a výsledek kladný pro domácí tým měl předznamenat také nároky dospělých borců nedělních soupeřů. Zápas samotný se přitom vyvíjel pro Mostečáky nad jejich očekávání, od prvních vteřin do zápasu doslova vlétli a až do 14. minuty diktovali tempo zápasu, když se brankostroj do té doby spolehlivého útoku Baníku zadrhl na 6 gólech proti 4 inkasovaným. Poté domácí hráči zápas srovnali a od stavu 8:7 ve 27. minutě již své soupeře do vedení nepustili. V poločase se rozcházeli k přestávce oba týmy za nicneurčujícího stavu 9-8 pro tým ze Všenic.

Druhý poločas Mostecké nezastihl v dobrém rozpoložení a byť v úvodu ještě vše nasvědčovalo že diváctvo na Rokycansku dostane porci vyrovnaného zápasu napínavého až do konce, od 39. minuty a stavu 13-12 pro domácí nedokázali hráči Baníku odpovídat na branky Všenických a tato střelecká impotence Baníkovců byla přeřušena až v minutě 50., kdy útok Severočechů kontroval 13. gólem proti 19. Všenickému. Konstalace planet nebyla tuto neděli příznivá stejně tak pro brankáře Baníku s obranou, jakož i jejich útočné spoluhráče. Všenický útok tak mohl své příznivce bavit úspěšnými kombinacemi v bezstarostném závěru zápasu. V poslední osmiminutovce se ještě útok Baníku vzepjal k pokusu o vylepšení výsledku, pětigólovou šňůrou se však podařilo výsledek upravit pouze kosmeticky na 24-18 z pohledu úspěšnějšího domácího týmu, který tak vrátil i s úroky druholigistům Baníku Most NH porážku 13-16 ze srpna roku 2008 na jejich domovském hřišti. Zápas s přehledem odsoudcoval pan Hejl.

Baník Most NH vedený tradičním realizačním týmem Dostál-Hrubý-J.Štumpf sehrál první utkání jara v sestavě: brankáři - Čajka, Ibl, obrana - Velek, Šetina, M.Štumpf, Jezbera, útok - Gombár (6 gólů), Kneř (7), Venclíček (4) a Tichý (1).

Kompletní výsledky 12. kola 2.A ligy: Bakov x Litvínov 15:13 (6:4), Nezvěstice - Osek 23:20, Všenice - Most 24:18 (10:9), Řevnice - ŽAtec 17:15 (10:10), Ejpovice - Rožmitál 20:16, Tymákov - Litohlavy 19:20 (8:8)

Tým Baníku Most NH čeká nelehký úkol, připravit se po prvním neúspěšném vystoupení "venku" na první, tentokráte domácí zápas proti oblastnímu rivalovi ze Žatce, který se koná ve sportovním areálu Baníku Most NH při spodní budově Gymnázia Most v ul. Majakovského, v neděli 26.4.2009 od 10:30 h a jeho řízením je pověřen zkušený arbitr, pan Toman.