2. liga mužů: Ejpovice - Most 14:13 (6:5)

05.06.2010 18:09

V sobotu 5.6.2010, (jíž dala punc úspěchu dopolední, a celková vůbec, výhra mladších žaček a mladších žáků Baníku Most NH v Oblastním přeboru), mířili za svým předposledním soupeřem v letošním ročníku 2.A ligy mostečtí mužové do Ejpovic. Bez vlivu aktuálního rozestavení obou sobotních soupeřů, nepřináší ejpovické hostitelství Baníkovcům v dosavadních druholigových sezónách obou mužstev bodově vstřícné prostředí. Po propršeném týdnu nastal slunečný víkend a tak Mosťáci dorazili na dvojnásob vyžhavené hřiště ejpovických borců.

Ku smůle Baníku nepustily pracovní povinnosti do posledního dvoukola útočnou hvězdu mosteckého výběru, Pavla Gombára, který tak přišel i o možnost zisku koruny pro krále střelců 2.A ligy mužů. Přitom se Pavel Gombár dvě kola před koncem dělil o první místo za 142 vstřelených branek s dalším famózním útočníkem, Františkem Zavadilem z Řevnic. Dotazy hráčů, ale i diváků v ejpovickém stánku směřovaly se právě k mostecké persóně číslo jedna. Také domácí hlásili citelné oslabení ve svém kádru, když do zápasu nemohl ze zdravotních důvodů zasáhnout brousek z defenzivní řady, Ondřej Šik.

V parném odpoledni vyhlásili si útočníci Mostu předčasně letní prázdniny a v prvním poločase předvedli totální zmar a opětovně tak mohli děkovat brankáři Rudolfu Iblovi s jeho spolehlivými obránci, že už v první dvacetiminutovce nebylo po zápase. Narozdíl od útočníků Ejpovic, kteří drželi útočné pásmo po většinu času první půle, dostali se ofenzivní hráči z Mostu ke své činnosti sporadicky. Na hráčích Ejpovic byla vidět enormní snaha udržet druholigovou příslušnost i do další sezóny a ta zvyšovala nasazení celého ejpovického týmu. Baníkovci v první čtvrtině zápasu se svými dvěma góly víceméně statovali domácímu souboru. Vedení týmu z Mostu, Zdeňkovi Dostálovi a Václavu Hrubému se pak podařilo hecnout svůj tým a útočníci přidali k bojovnému výkonu vlastních obránců i další kýžené trefy. Rozhodčí zápasu, pan Václav Slavík tak sděloval o poločasu stav nikterak tragický pro mostecké barvy. Ejpovice první poločas zvládli 6:5, když ale v průběhu poločasu drželi mostecké až v třígólovém odstupu 5:2.

Eliminací útoků na obou stranách řekli si o zvýšenou pozornost a chvalořečení diváctva brankáři obou týmů. Jak Rudolf Ibl,tak i domácí brankář Jan Trnka, doslova čarovali ve svých brankovištích. Navíc na mostecké straně se stále projevovala absence palebné ruky Pavla Gombára. Mostecký útok v průběhu druhé půle dále sice vyráběl nadpočet školáckých chyb, přesto mírně poopravil svůj bezkrevný výkon z první půle a donutil domácí hráče i diváky k nervozitě o zápas. Rozklad ejpovických akcií se však nekonal, ani poté co mostečtí hráči dotáhli své soupeře na průběžných 9:9. Následovala zcela vyrovnaná stopáž zápasu, kdy se od sebe oba týmy nehnuly a mostecký tým stále držel naději na bodový zisk v zápasu až do stavu 11:11. V samém závěru však opět podržel domácí družstvo brankář Trnka, který nasměroval svůj tým k dvougólovému minitrháku. Hhostující Baníkovci dokázali pouze korigovat. Byť poslední sobotní střelec měl na sobě modrobílý dres se znakem Mostu, právo radosti zůstalo na straně domácích příznivců, kteří oslavovali zisk vytoužených záchranářských dvou bodů za konečné vítězství 14:13.

Trenéři Zdeněk Dostál a Václav Hrubý po nevídaných obštrukcích nakonec mohli počítat dozápasu se sestavou: brankář - Rudolf Ibl, obrana - Radek Šetina (Kapitán týmu), Lukáš Salajka, Martin Velek a Pavle Záhumenský, útok - Jan Kneř (4 góly), Petr Tichý (2), Josef Venclíček (7) a Pavel Rubáš.

Zápas řídil bez jediného zádrhelu pan Václav Slavík. Ostatní výsledky 21. kola: Podlázky - Nezvěstice 22:26 (9:13), Řevnice - Záluží 18:12 (8:8), Stupno - Raspenava 20:19 (10:10), Všenice - Bakov n.Jizerou 18:15 (8:9), Tymákov - Žatec 33:25 (14:11).