2. liga: Podlázky - Most 22:26 (12:15) - přidány fotky

09.05.2010 12:10

V neděli 9.5.2010 zajížděli mostečtí házenkáři do mladoboleslavského kraje, vracet porážku (staro)nováčkovi 2.A ligy, který do dnešního dne jako jediný dokázal vyloupit mostecký stánek v sezóně 2009-2010. Baníkovci již v podzimním měření sil sahali po bodech a nyní se do Podlázek vysloveně těšili, protože od posledního vystoupení mosteckých házenkářů ve středočeských Podlázkách, došlo k výrazně pozitivním změnám v rámci přestavby podlázeckého hřiště a zázemí.

Mostečtí po dojezdu do Podlázek mohli domácím skutečně pogratulovat, protože prostředí na národní házenou skutečně prokouklo a zařadilo se (dle úsudku kompletního týmu mužů Baníku) mezi nejlepší v 2.A lize. Na polyuretanové hřiště vběhly týmy z Podlázek a Mostu z pokynu rozhodčího Aleše Lendfelda, který v zápase sbíral druholigové zkušenosti. Na jaře mostečtí sehráli zatím vyrovnané zápasy a tak ani v Podlázkách nehodlali hrát druhé housle, což se projevilo od samého začátku, když se ujali Baníkovci vedení, které však dokázali navýšit v průběhu první půle pouze na dvoubrankové, jež drželi až do 22. minuty, kdy po snížení dokázali domácí srovnat stav na průběžných 10:10. Trenéři obou týmů mohli býti vícero spokojeni s ofenzivní částí svých mužstev, když zejména Mostečáci otevírali podlázeckou obranu do celé šíře brankoviště a pokud nepřistoupili obránci z Podlázek k faulu, nedařilo se zastavit střelecké snahy útočníků z Mostu. Následně se pak zadařilo zpřesnit hru obraně hostí a Mosťáci začali opětovně strhávat vedení na svou stranu, když v samém závěru definitivně navýšili Baníkovci skóre čtyřgólovou šňůrou. Poslední slovo v poločase měl sice útok domácích, nicméně ten pouze korigoval na poločasových 12:15 ve prospěch Baníku Most NH.

Průběh druhého poločasu byl rovněž vyrovnaný, avšak faktor světelné tabule s náskokem na straně hostí hrál v zápase značnou roli, jak na psychiku v řadách hráčů a realizačního týmu Podlázek, tak i domácích příznivců. Hráči Podlázek otevřeli druhou půli vstřeleným gólem, nicméně útočníci Baníku ihned kontrovali vlastním gólovým úspěchem. Až do stavu 15:18 platilo, že skóre se proměnilo vždy pravidelně na obou stranách a náskok Baníku zůstával stále třígólový. Pak opět Baník Most NH dokázal prokázat lepší obranu než soupeř a navýšil krátkodobě skóre o průběžné 4 branky. Hráči Podlázek sice ještě dokázali mírně snížit, ale nakonec zkušenější Baník nepřipustil otočení výsledku a dva body za vítězství si pohlídal a potvrdil posledním vstřeleným gólem zápasu. Trenéři Baníku Most NH si mohli v průběhu zápasu pochvalovat standardního střeleckého přízpěvku zkušeného Pavla Gombára, který opět exceloval 12 brankami. Navíc se k Pavlovi Gombárovi přidal střelecky, ale také herně Petr Tichý, který se ukázal jako klíčový hráč do obrany Podlázek a neváhal svůj tým podržet důležitými brankami z těžkých pozic ve svém oblíbeném kraji brankoviště, přes těsnou obranu. Petr Tichý tak pouze potvrzuje svou poctivou práci za poslední sezóny v zápasech i v přípravě.

K předchozím 6 jarním domácím bodům si tedy další dva mohli Baníkovci připsat za "venkovní" výhru 26:22 na horké půdě Podlázek, jejichž diváci nelibě nesli prohru svého celku, což doprovázeli již v průběhu celého zápasu originálními, nejen verbálními, osobnostními projevy.

Zdeněk Dostál a Václav Hrubý do zápasu poslali sestavu ve složení: brankáři - Rudolf Ibl a Radek Muller, obrana - Vít Jezbera (kapitán týmu), Lukáš Salajka, Martin Velek a na jaře také premiérově Pavel Záhumenský, útok - Pavel Gombár (12 gólů), Jan Kneř (5), Petr Tichý (8), Pavel Rubáš (1) a Josef Venclíček.

Další výsledky nedělního kola 2.A ligy: Žatec - Bakov 23:21 (10:6), Řevnice - Raspenava 23:20 (12:10), Nezvěstice - Ejpovice 18:13 (9:7), Všenice - Tymákov 12:13 (6:6), Záluží - Stupno 21:14 (14:6).