20. kolem Baník Most NH završil úspěšnou domácí část sezóny 2.A ligy mužů

30.05.2010 17:16

Bez ohledu na výsledky voleb, bylo na programu nedělního dopoledne 20. kolo 2.A ligy národní házené. V Mostě bylo možno naposledy shlédnout druholigové klání pro letošní sezónu, neboť poslední dvojutkání čeká v příštím víkendu házenkáře Baníku na rokycanské scéně. Posledním soupeřem Baníkovců v mosteckém sportovním areálu byl celek Sokola Bakov n.Jizerou.

Papírové předpoklady zápasu hovořily jednoznačně pro severočechy, pro nepovrchní znalce poměrů 2.A ligy však bylo známo, že ikdyž házenkáři Bakova končí sezónu na samém chvostu tabulky, dokáží hrát vyrovnané zápasy vesměs se všemi týmy napříč druholigovou společností. Počasí se v průběhu celého měsíce chová vcelku nemájově a nebylo tomu jinak ani poslední květnovou neděli. Zápas se odehrál pod zamračenou oblohou, déšť se však hřišti až na pár kapek vyhnul.

Narozdíl od podzimního vítězného zápasu Baníku na hřišti v Bakově, byli to středočeši, kteří se prezentovali efektivním nástupem do zápasu a ujali se vedení v první pětiminutovce 0:4, rozdílem mezi oběma týmy byla koncovka obou útoků, když pro Baníkovce se ukázal nepřekonatelným brankář hostí společně s konstrukcí jeho branky. Baníkovci nenašli pohodu ani v druhé pětiminutovce a namísto brzké korekce stavu prohloubil se rozdíl mězi oběma týmy na propastných 1:7. Od 10. minuty se tým z Mostu vzchopil a začal pomalu stahovat gólové manko, k čemuž pomohla zejména defenziva severočechů s brankářem Mullerem, která na dalších deset minut zamkla bránu a byť schopnost domácího útoku docílit gólu i nadále nebyla úchvatná, dokázali nakonec Baníkovci přes průběžný stav 5:7 dotáhnout Bakov na přijatelných 7:8. Závěr zápasu však vyšel tak jak úvod opět hostům, kteří si do poločasové pauzy odnášeli náskok za průběžný výsledek 7:10.

Druhý poločas nabídl jiný obraz hry, první gól padl sice opět do branky domácích, středočeši ale jinak v prvních 15 minutách dokázali přidat již jen jeden gól a na ukazateli stavu byl k vidění poprvé vedoucí stav pro domácí a to 13:12. Závěrečná čtvrtina zápasu byla naprosto vyrovnaná, branek nepřibývalo, čehož původci byli zejména členové obou těsných obran se spolehlivě chytajícími brankáři. Pro obrany hovořil v průběhu celého zápasu volnější styl pískání rozhodčího, pana Jana Malého, který nechal zápas plynout vesměs bez přerušování a dal volný prostor kontaktní házené, což odnášeli četnými šrámy hlavně útočníci z obou táborů. S přibývajícím časem množily se obranné zákroky na hranici únosnosti a také nepřesnost na obou stranách, skóre se tak již změnilo pouze čtyřikrát. Povedenými akcemi mostečtí útočníci definitivně strhli vedení na svou stranu a ikdyž Bakovští dostali trestným hodem možnost posledního slova v zápase, Radkové - Muller a Šetina již nepřipustili kapitulaci a pohlídali nejtěsnější výhru 15:14.

V útoku Baníku Most NH byla k vidění jedna z dalších střeleckých one man show v podání Pavla Gombára, na kterého nestačil ani jinak spolehlivě chytající brankář hostí Jakub Hladil, nepřekonatelný zejména ve spodní polovině své branky. V dresu Baníku se nenechal zahanbit Radek Muller, který jako celý tým mohl se opětovně spolehnout na těžce prostupnou defenzivní řadu Šetina - Salajka - Velek.

20. zápasem v ročníku 2009/10 uzavřeli Baníkovci domácí část sezóny, která bude vykazovat jediného přemožitele druholigového mosteckého souboru, jimiž jsou nováčci soutěže z Podlázek.

Trenéři družstva, Zdeněk Dostál a Václav Hrubý proti Bakovu měli k dispozici sestavu: brankáři - Rudolf Ibl, Radek Muller, obrana - Martin Velek, Lukáš Salajka, Radek Šetina (Kapitán týmu :-) ), Pavel Záhumenský a útok Pavel Gombár (11 gólů), Jan Kneř (2), Petr Tichý (2), Pavel Rubáš a Josef Venclíček.

Další výsledky 20.kola 2.A ligy mužů: Nezvěstice - Stupno 29:16 (18:8), Záluží - Všenice 21:14 (11:7), Tymákov - Ejpovice 21:13 (10:6), Žatec - Raspenava 18:17 (9:7), Podlázky - Řevnice 22:15 (10:7).