Muži nedali Ejpovicím šanci prolomit kletbu, avšak Tymákovu podlehli

14.09.2008 15:39

O proběhlém víkendu došlo v areálu národních házenkářů Baníku Most NH na avizované dvoukolo 2.A ligy mužů.

 

Prvním soupeřem Mosteckých byli hráči TJ Sokol Tymákov a zápas těchto soupeřů zahájil rozhodčí Baumruk v sobotním čase 15:30 h. Zápas si Mostečtí rozhodně představovali jinak, byť museli počítat s kvalitou Tymákovského týmu. Průběh zápasu shrnul ve svém hodnocení hlavní trenér družstva A týmu Baníku Most NH, Zdeněk Dostál: " Tymákov - ambiciózní exprvoligové družstvo z čela tabulky nás svou hrou v prvním poločase řádně zaskočilo. Rychlá hra obrany a trpělivá hra v útoku nás decimovala. Vždyť až v 16.minutě prvního poločasu jsme vstřelili první branku a zkorigovali výsledek na 1 : 6, poločas skončil hrozivě 3 : 10. V druhém poločase se hra vyrovnala a ve 14.minutě jsme se dotáhli na výsledek 9 : 14. Za tohoto stavu útočníci od obrany dostali dva míče,které jsme nedokázali využít a snížit náskok soupeře. Zápas pak skončil naší prohrou poměrem 12 : 18."

Zápas tedy nakonec skončil prohrou domácího týmu v poměru 12:18, přičemž trenéři Dostál, Hrubý a J. Štumpf spoléhali na sestavu ve složení:Gombár (7 gólů), Venclíček (4), Rubáš, Tichý (1) - útok, Šetina,Velek,Jezbera,Kohout - obrana, Ibl,Čajka - brankáři.

V již tradičním nedělním čase 10:30 h nastoupili na hřiště hráči Baníku Most NH pod dohledem dalšího zkušeného rozhodčího, pana Šimiceho, proti celku TJ Sokol Ejpovice.

Oproti sobotě se naskytl divákům zcela odlišný vstup mosteckého týmu do zápasu. Mosteckým se dařilo doslova na co sáhli a brzy se ujali náskoku, cennému obzvláště proti tak silnému týmu, jako je ten Ejpovický. Hráči z Rokycanska se však nehodlali smířit s myšlenkami na přenechání bodů v Mostě a jejich trenéři se rozhodli tým vyburcovat v Time outu. Tato pauza Ejpovickým prospěla, naopak se zadrhl útok Baníku a tak Ejpovický tým začal pro něj nepříznivý výsledek dotahovat až do hratelného poločasového stavu 8:5 pro domácí borce. Vyjma první desetiminutovky byl zápas vyrovnaný a rozhodnutí o Mostecké cenné výhře 18:16 nakonec přišlo až v samotném závěru.

Po nedělním zápasu se tak mohlo trenérovi, Zdeňku Dostálovi, hodnotit lépe než o den dříve, nejen kvůli bodovému zisku, ale také díky týmovému vyvarování se zisku trestů v podobě karet: "S Ejpovicemi hrajeme většinou vyrovnané zápasy a nejinak tomu bylo i nyní. Našim útočníkům se povedl vstup do zápasu a v 9.minutě jsme již vedli 6 : 1. Obrana s brankářem drželi náskok a vracela útočníkům jeden míč za druhým. Ti se však již v útoku příliš neprosadili a do konce poločasu,tj. za 20minut, vstřelili jen dvě branky,a tak skončil první poločas stavem 8 : 5. Ve druhém poločase se hra i skóre vyrovnaly a v 19.minutě jsme prohrávali 13 : 14. Naše mužstvo se však nepoložilo a zabojovalo na všech postech. Po dramatickém závěru zápasu jsme šťastně vyhráli 18 : 16."

Alespoň dva body z víkendu vyválčila pod neměnným vedoucím trojlístkem: Dostál, Hrubý a J. Štumpf, sestava ve složení: Gombár (7 gólů), Venclíček (3), Tichý, Rubáš, Kneř (8), Walter - útok, Šetina,Jezbera,M.Štumpf - obrana, Ibl,Čajka - brankáři.

Se šesti body tak tým z Mostu nepřestává okupovat horní patra tabulky a aby tomu tak bylo i po příštím hracím dni, tj. sobotě 20.9.2008, se budou Mostečtí borci snažit úspěšným zvládnutím zápasu s dalším tradičním účastníkem 2.A ligy, mužstvem z Řevnic. -kne-

Zpět