6. kolo 2. A ligy: TJ Šroubárna Žatec - Baník Most NH

27.09.2016 11:13

V šestém kole 2. ligy se utkal domácí Žatec proti Mostu. Celá první polovina nabídla velmi vyrovnanou házenou, což dokazuje i skóre, kdy si soupeři odskočili maximálně na rozdíl jednoho gólu. Výborně šlapala opět šlapala obrana Mostu i s Víťou Novým v bráně, který si drží skvělou formu z posledních zápasů. Na druhé straně ztěžovala Mosteckému útoku práci dobře pracující defenzíva Žatce. Žatci se na konci první poloviny podařilo získat dvougólový náskok, a tak poločasové skóre bylo 8:6. V druhé polovině se Žatci podařilo náskok pomalu zvyšovat, ale baníkovci se stále snažili držet na dohled. Bohužel oslabení pro Baník přišlo přibližně v polovině druhého poločasu, kdy červenou kartu uviděl Marek Paus, se kterým se na nějakou dobu musíme rozloučit (stopka za červené karty). Mosteckým bohužel vůbec nevyšel závěr zápasu, kdy přestali skórovat a soupeřům se naopak povedlo dát pár rychlých gólů, čímž navýšili náskok na konečných 20:12.

Sestava Mostu: brankáři - Vítězslav Nový (15 zákroků), Jakub Rybáček, obrana - Ondřej Pátek (2 bloky), Marek Paus, Tomáš Holec, Slavomír Činoveský, Petr Mikeš, útok - Jan Mertl (3 góly), Michal Nájemník (5), Zdeněk Bíma (3), Tomáš Dräxler (1), Pavel Benda, David Pham

Fotky ze zápasu: vikopecky.rajce.idnes.cz/2._liga_Zatec_25.9._16/