Ani Tymákov nezastavil rozjetý Baník!

25.10.2009 12:25

Povzbuzeni bodovým ziskem v sobotním těžkém střetnutí, sešli se mužové Baníku Most NH "A" v nedělním ránu na svém domovském hřišti, aby se zde pokusili obrat o body jednoho z největších favoritů na vítězství ve 2.A lize, tedy Sokol Tymákov. Mostecké prostředí naladily do vítězné nálady domácí dorostenky, které převálcovaly chomutovské vrstevnice v poměru 20:3 a zejména Viki Trebulová svými 12 přesnými zásahy demonstrovala, jak že by se měly chovat útoky na domácím hřišti!

V plné síle nastoupili Tymákovští Sokolové k nedělnímu soupeření s mosteckým Baníkem, včetně opor hostujících v první lize za tým TJ Přeštice. Chybět nemohl tedy Václav Majer a také excelentní obránce David Šmíd, což je dle názorů z kuloárů Baníku Most NH, nejcennější dvojice nejen družstva Tymákova, ale druhé ligy vůbec. Baník Most NH nemohl kvůli vážnému zranění Víta Jezbery počítat se svým tradičním kapitánem, naopak do zápasu se oproti sobotě hlásil Michal Štumpf. Po příslibu reportu o nekomentování všech skutečností zápasu, ihned na úvod pouze technická poznámka: k zápasu přicestoval delegovaný rozhodčí, Jaroslav Bukovský ze Žatce.

Po úvodním hvizdu osoby s největším vlivem na utkání, využili hráči i diváci mosteckého Baníku, aby poděkovali za letité služby ikoně Baníku Souš a následně novodobému Baníku Most NH, Josefu Štumpfovi. Skutečně šlo pouze o poděkování, nikoli loučení, jak by se mohl někdo mylně domnívat!!!

Další mylnou domněnkou by mohlo být, že po této přátelské vložce, resp. předvložce, slevili házenkáři na hřišti ze svých tradičních zbraní a zápas by se odehrál bez kontaktu v rukavičkách. Bohužel oproti sobotnímu utkání nebyla k vidění nikterak plynulá hra, která byla naopak na obou polovicích hřiště bezvýhodně přerušována do rozehrávání z klidových pozic. S tímto trendem se popasovali lépe hráči hostujícího Tymákova, kteří po celý první poločas drželi mírné vedení na své straně. O vyrovnanosti utkání hovoří fakt, že nejvýše se podařilo odskočit favoritovi zápasu z Tymákova na 4:6, resp. 5:7. Když se pak Baníku podařilo přečkat dvakrát za sebou pětiminutové oslabení bez větší brankové újmy, mohli se domácí příznivci dočkat obratu v utkání v samém závěru zápasu, když v nastaveném čase proměnil netradiční exekutor trestných hodů (Kneř) svůj pokus a poslal domácí tým do šaten s minimálním náskokem, 8:7. V obou poločasech došlo na několikaminutové přerušní, když na vině byla nutnost ošetření po jednom útočícím hráči na obou stranách. V první polovině dohrál s krvavým zraněním hostující útočník Šrail po střetu s domácím kapitánem, kterého za tento faul poslal sudí odsedět pět minut. Ve druhé půli pak beztrestně dohrál hostující bek střelce Baníku Most NH Gombára, který rovněž musel pro zranění ze zápasu odstoupit.

Tak jako Tymákovští nepustili za celý první poločas do vedení domácí borce, oplatili jim po pauze Baníkovci stejným způsobem. Zpočátku se dařilo mosteckému týmu držet soupeře na dvougólový distanc, což však dokázali nakonec zkušení borci ze Západu Čech zremizovat a každý pokus o gólový odskok mosteckých dopadl stejným, tedy remizovým výsledkem. Protože i v neděli se předváděly ve výborném světle obě defenzivy, rozhodnout v závěru mohla sebemenší ztráta koncentrace jednoho z článků obou spolehlivých obran a brankářů. Nakonec se podařilo znovu mosteckým hráčům odskočit na dvougólový rozdíl, který již hostující útočníci dokázali pouze snížit na konečných 15:14 a tak mohli Mosťáci zakončit podzimní část sezóny oslavným pokřikem ve středu svého hřiště. Dobrý pocit z dvoukola umocnilo ještě zjištění, že Baník Most NH přezimuje na 4. příčce tabulky 2.A ligy, za 3 týmy, které všechny připravil o body svým vítězstvím. Navíc třetí Tymákov má po podzimu stejný počet bodů jako Baník Most NH, tedy 14.

O 13. a 14. bod pro Baník Most NH se pod vedením trenérů Zdeňka Dostála a Václava Hrubého zasloužila sestava: brankáři Rudolf Ibl, Antonín Čajka, obrana - Lukáš Salajka, Radek Šetina (kapitán týmu), Michal Štumpf, Martin Velek, útok - Pavel Gombár (5 gólů), Jan Kneř (6), Pavel Rubáš, Petr Tichý a Josef Venclíček (4).

Výsledky 11. kola 2.A ligy mužů: Most - Tymákov 15:14 (8:7), Nezvěstice - Řevnice 24:23 (13:11), Záluží - Podlázky 14:12 (6:7), Raspenava - Všenice 24:19 (13:9), Bakov - Stupno 16:13 (8:7), Žatec - Ejpovice 10:9 (6:4)

Od sezóny 2003-2004 je 14 bodů nejlepší půlsezónový zisk "Áčka" v druholigové soutěži a hráči Baníku rozhodně nebudou chtít vyklidit pozice z horní poloviny tabulky ani v jarní části sezóny. Žádná euforie v táboře Baníku Most NH nepanuje, ikdyž nálada po skončení podzimu by mohla nalákat i docházky méně schopné, aby se zapojili do zimní přípravy. Protože zimní příprava, to jsou samé parády, přehlídky a hlavně ... :-)