Baník Most NH 18:16 (9:9) svým dosud nejlepším a nejkompaktnějším výkonem porazil v Bakově domácí tým.

31.05.2009 13:37

S týmem TJ Sokol Bakov n.Jizerou na jeho hřišti v novodobé éře 2.ligy v Mostě, sehráli Baníkovci pouze jeden zápas a ten se snaží vyhnat ze svých hlav. Všichni mostečtí aktéři zmiňovaného duelu si vzpomněli při příjezdu do Bakova na někdejší prohru s domácím celkem, kdy se mosteckým nedařilo vůbec nic a tak si odvezli porážku a ještě dostali svůj díl od cesty od velmi impulzivních diváků z Bakova.

Strašákem Baníkovců nebyla však jen historie, ale také kvalitní výkony soupeře v aktuální době, kdy Bakov předvádí hru a výsledky vyrovnané soupeřům napříč tabulkou a leckdy překvapí na úkor jasného favorita a to nejen na svém kolbišti v Bakově, ale také na venkovních výjezdech. Navíc oba týmy, stejně jako polovina tabulky 2.A ligy, jsou namočené v bojích o sestup a tak nutně musí z posledních zápasů vytěžit maximum.

Na podzim se v Mostě oba týmy utkaly ve vyrovnaném zápase, který v poločase skončil remízou 7:7 a nakonec domácí tým Baníku Most NH korunoval podzimní jízdu 2.A ligou vítězstvím v posledním podzimním domácím utkání  výhrou v poměru 18:16.

Příznivci Tipovačky od Bači se mohli na podzimní výsledek spolehnout klidně i v zápase hraném v neděli 31.5.2009 pod zamračeným nebem s občasnými mírnými přeháňkami. Domácí tým Bakovských borců totiž v úvodu nejprve v 5. minutě dotáhnul mírný náskok Severočechů na 2:2, aby pak na zbytek poločasu převzal otěže zápasu do svých rukou a nutil hráče Baníku neustále dotahovat brankové manko, které bylo většinou  dvougólové a vrcholilo ve 20. minutě dokonce na rozdíl třígólový 9:6 ve prospěch domácích. Mostečtí však vody druhé ligy brázdí přeci jen pravidelně nějaký ten rok, aby se jim z náskoku zamotala hlava. Tým se semknul, obrana s výtečně chytajícím Antonínem Čajkou nedovolila v závěrečné desetiminutovce skórovat ani jednomu z útočníku Bakova, naopak mostečtí zúročili svou až překvapivě dobře fungující kombinační hru a od 24. minuty již byl stav opět na dělbu bodů. Navíc posledním, kdo měl možnost pohnout skórem v poslední vteřině první půle, byl mostecký Josef Venclíček, který sehrál další ze svých vydařených zápasů, avšak ve 30. minutě o zápase ještě nedokázal rozhodnout a tak se oba týmy po hvizdu rozhodčího Lišky rozcházely na přestávku za stavu 9:9.

Ve druhé půli zápasu pokračovala mírná výsledková převaha domácích hráčů, avšak mostečtí se drželi neustále na dostřel, branky přibývaly na obou stranách, ale stejně tak přibývalo i získaných míčů obou defenziv, které tak držely zápas při zemi co do počtu vstřelených gólů. Ve 36. minutě se Bakovu podařilo odskočit na dvougólový náskok 12:10, avšak vzápěti mostečtí snížili, ve 40. minutě dokonce srovnali na 12:12. Obraz hry se stále neměnil. Bakov branku vstřelil, mostečtí hned v protiútoku odpověděli stejnou mincí. Tahanice jen pro jedince silnými nervy vybavené a to až do 23. minuty, kdy ukazatel skóre hlásal světu 15:15, kterýžto stav konečně také museli dotahovat domácí. Od 21. minuty totiž větší houževnatost předváděl tým Baníku a do konce zápasu již vedení Bakovu nepůjčil. Zápas byl napínavý do samotného závěru, v koncovce se však již mostečtí nenechali nikým a ničím vykolejit a v 60. minutě dokonce trefili třešničku na vítězný dort v podobě 18. gólu a mohli dát průchod radosti za zvládnutý zápas v poměru 18:16. A dva body z venku, to se počítá.

Kdo měl možnost v letošní sezóně, resp. na začátku jarní části sezóny, být u týmu Baníku, asi by nevěřil, že se jedná o stále stejný tým. Naprostá pohoda v týmu nedávala vůbec tušit, že se jedná o mužstvo plácající se na "koncáku" druholigového peletonu, tým konečně pracoval jako jeden muž. A odměnou mosteckým byl skutečně zápas se vším všudy, již zmiňovaný brankář Čajka svůj tým podržel, do pohody mu zřejmě pomohl fantastický finiš jeho svěřenců z kategorie starších žáků, kteří zvládli na poslední chvíli kvalifikovat se na Pohár ČR (jak jsme již informovali). A že když se daří v brance, pomůže to celému týmu, se potvrdilo. Obrana Baníku, v prvních kolech jara zatracovaná pro příděly branek v nelichotivém průměru 25 gólů na zápas, se v druhé půli jarní části soutěže našla a předvádí výkony, na které se namlsali fanoušci Mostu na podzim. Přestože v nedělním zápase scházel kapitán týmu Vít Jezbera i zkušený Radek Šetina, nominovaní obránci, Michal Štumpf, Martin Velek a Lukáš Salajka, si vedli v průběhu zápasu s takovou jistotou, že svou sestavu nepovolili ani prostřídat. Do hry byl připraven ještě zkušený Emil Kohout. Rovněž v útoku byla vidět lehkost, útočné trio Pavel Gombár (kapitán týmu, v zápase 5 gólů), Jan Kneř (6) a Josef Venclíček (7) si od první minuty dokázalo vyhovět ve všech situacích a za celý zápas nebyla k vidění žádná křeč, či výpadek ze hry, jak tomu v zápasech Mostu bývá. Dnešní pohodu nenarušilo ani vyloučení, kterým při svém karetním mariáši rozhodčí Liška vypakoval hostujícího Kneře v samém závěru zápasu ze hřiště, neboť do hry se tak dostal natěšený Jiří Walter. Připraveni v záloze zůstavali Pavel Rubáš a Petr Tichý. Zápasu rozhodně prospělo, že oba týmy se chtěli o body porvat herně. A ikdyž obrany obou týmů hrály tvrdě, nešlo o zákeřné zákroky a oba útoky si tak mohli dovolit skutečné kombinační lahůdky bez obavy nějakého likvidačního zákroku, což kvitovalo i početné bakovské publikum, které samosebou nelibě neslo úspěchy hostující obrany, avšak v rámci soudnosti.

Zda budou dva body z Bakova házenkářům mosteckého Baníku co platné se můžete přijít přesvědčit osobně v sobotu 5.6.2009 od 15:30 h na hřiště v Mostě při spodní budově Gymnázia Most v ul. Majakovského, kde domácí borci budou hostit hráče TJ Spartak Rožmitál. A že o motivaci domácích je postaráno za to nemůže jen nejistá pozice v tabulce 2.A ligy, ale také přístup klubu v Rožmitále, k podzimnímu zápasu proti Baníku Most NH.

Hned následující nedělní dopoledne v 10:30 h bude na mosteckém hřišti očekáván ofenzivně silný tým Nezvěstic, který jako jeden z mála dokáže do poslední chvíle brzdit nadšení Litohlavských na postupové myšlenky.

V posledním dvoukole zřejmě bude platit stejný začátek zápasů pro všechny hrané zápasy, nejspíš v sobotu od 16:00 h, v neděli od 11:30 h.

Další výsledky 2. ligy mužů:

Řevnice - Litvínov 21:23 (12:11), ŽAtec - Všenice 19:19 (10:11), Tymákov - Rožmitál 15:14 (6:8), Ejpovice - Nezvěstice 15:17 (11:12), Osek - Litohlavy 16:21 (10:12)

 

Zpět