Baník Most NH doma opět vítězně

20.10.2008 08:51

V povolební neděli 19.10.2008 hostil Baník Most NH na svém hřišti v areálu při spodní budově Gymnázia v ul. Majakovského nováčka 2.A ligy TJ Sokol Bakov nad Jizerou. Výsledky Bakovského týmu napovídaly před zápasem, že v Mostě tradičně půjde o vyrovnané utkání, čehož byla nakonec svědkem nejpočetnější návštěva diváků v dosavadním průběhu letošní sezóny.
   Házené opětovně přálo celý víkend počasí a muži z A týmu mohli navázat na skvělé první místo svých mladších kolegů - starších žáků, kteří v sobotu na turnaji v Žatci vybojovali bez ztráty bodu první místo. V předehrávce si navíc vychutnali vítězství proti soupeřům z Klášterce nad Ohří muži rezervy Baníku v poměru 19:15 a nebýt tak nepochopitelného incidentu Litvínovského trenérského dua při sobotním turnaji starších žaček konaného v Mosteckém areálu, mohla vládnout přes víkend v táboře Mosteckých absolutně skvělá nálada.
   Podle prognóz Bakovští hráči od samého úvodu zápasu předváděli hru založenou na bojovnosti s rychlým kombinačním útokem, zakončovaným povětšinou vyčkáváním na faul v rozích brankoviště. Byť se Bakovskému útoku dařilo svou svižnou hrou trávit v útočné třetině relativně dlouhé časové úseky, obraně Mosteckých dirigované na středu urostlým Chomutovským odchovancem, Martinem Velkem, se dařilo útoky nadjizerských borců eliminovat, případně dostal příležitost vyniknout v pohodě chytající Rudolf Ibl. Mostecké útočné trio se sice dostávalo do slibných brankových příležitostí, ale proměňování šancí zůstalo trestuhodně pouze na ruce Pavla Gombára. Zejména tedy díky spolehlivým defenzivám na obou stranách se odcházelo do šaten v poločase za smírného výsledku 7-7.
   Jak se již stalo na podzim zaběhnutým pořádkem, bez frustrace se vraceli na hřiště hráči Baníku, kteří si nepřipouštěli možnost odevzdání bodů soupeřům do Bakova. Do druhé půle po důrazné instruktáži trenérů se počalo o něco více dařit útoku Mosteckých, který donutil svou hrou k taktickým rošádám defenzivu středočechů. Když navíc každým gólem nabíral již zmiňovaný zkušený střelec Pavel Gombár na jistotě, zdálo se, že Mostečtí přesvědčivě dokráčejí ke svému dalšímu vítězství sezóny. Hráči Bakova však předvedli, že skutečně do Mostu přijeli hrát o body potřebné k setrvání v soutěži a drželi se na dostřel svým hostitelům, kterým se nedařilo dostat se do potřebného výsledkového trháku, byť brankář domácích doslova čaroval ve své svatyni a obrana pokračovala ve svém spolehlivém výkonu z první půle. Tři minuty do konce tak byl na ukazateli skóre stav 17-16 pro Baník Most NH a bylo na útoků Mosteckých, jak se vypořádají se závěrem zápasu. Taktickou hrou již nepustili Baníkovci své soupeře vůbec do hry a naopak téměř se závěrečným hvizdem rozhodčího, individuální akcí s gólovým zápisem definitivně pohřbil naděje Bakovských nejzkušenější hráč na hřišti, Pavel Gombár, který upravil konečný výsledek zápasu Baník Most NH - TJ Sokol Bakov nad Jizerou 18-16.
   Trenéři Baníku Most NH Zdeněk Dostál, Václav Hrubý a Josef Štumpf připravili do zápasu sestavu ve složení: Rudolf Ibl a Antonín Čajka - brankáři, Vít Jezbera (kapitán týmu), Martin Velek, Michal Štumpf a Lukáš Salajka - obrana, Pavel Gombár (13 gólů), Jan Kneř (2), Josef Venclíček (3), Pavel Rubáš a Petr Tichý - útok.