Baník MOST NH i v Bakově pokračoval v rehabilitaci svého bodového stavu a zve tímto všechny příznivce národní házené na závěrečné podzimní dvoukolo 24.-25.10.09

11.10.2009 16:12

Fotky na rajčeti: https://knerik.rajce.idnes.cz/Acko_Baniku_Most_NH_v_Bakove/

V rámci druholigových zajížděk, je pro mostecký Baník zastávka v bakovském stánku, vcelku oblíbeným dílem zápasového seriálu. Podobně jako při posledním jarním měření sil obou týmů právě u středočechů, i tuto neděli 11.10.2009 byl po ránu k mání promáčený umělohmotný povrch, s jezírky na středu hřiště a v brankovištích. Naštěstí příslib domácích pořadatelů o průběžném vymizení vody, se skutečně v průběhu zápasu ukázal jako reálný a byť počasí házené zrovna nepřálo, obě družstva se o hornokončetinnou hru pokusila.

Baník Most NH se veze po mizerném začátku sezóny na vítězné vlně, kdy napravuje zejména bodové výpadky na exligovém poli ve Stupně a také doma v Mostě proti štice 2.A ligy (staro)nováčka z Podlázek. Současná uvolněná atmosféra v kabině Baníku má blahodárný vliv na zápasy mosteckých házenkářů. Dokonce se začala v posledních zápasech naplňovat vzácná souhra mezi defenzivní i ofenzivní částí týmu. V posledním dvoukole vynášeli Baníkovci do nebes za výkon Rudu Ibla, brankářskou jedničku Mostu a po dnešním zápase se podobnému blahořečení dostalo i parťákovi Rudolfa Ibla, Antonínu Čajkovi, jehož zákroky v zápase se ukázaly jako klíčové při obratu v dnešním zápasu.

Trenérský duet Zdeněk Dostál a Václav Hrubý i pro zápas v Bakově vsadil důvěru na šéfa obrany, na zkušeného Radka Šetinu, který se odvděčil dalším výtečným výkonem. K poziční hře přidaná fyzická výkonnost mosteckého beka, strhuje zápas co zápas k dobrému výkonu celou obranu týmu. Nejinak tomu bylo i v dnešním klání při spolupráci Radka Šetiny s Martinem Velkem a Vítkem Jezberou. Precizní práci obrany umocňoval od samého začátku svými zákroky opět brankář Rudolf Ibl, který měl svou práci mírně usnadněnou kluzkým míčem ku vzteku všech zúčastněných ofenzistů. I kvůli této zmiňované nepřejícnosti (po)deštivého počasí dařilo se pouze mírně hýbat se skóre oběma útočným lajnám, které navíc na brankovišti zdatně eliminovaly řady obranné. V počátku utkání byli úspěšnějšími střelci ti domácí, kteří se po úvodní přetahované, ujali vedení 3:2, které navýšili až na 5:2 znepokojivých pro hosty. A přestože mostecká obrana vykazovala solidní počet získaných míčů, zejména střední obránce bakovských Pavel Veselý držel na uzdě, v neveselosti mostecké útočníky, kteří se právě na jím okupovanou lokalitu vrcholu brankovště nedokázali ke střelbe prokousat.

Právě v této chvíli prostřídáním brankářů i útočné řady zaveleli trenéři Baníku ke změně obrazu hry. Pakliže obrana s Iblem působila těžce prostupně, s Antonínem Čajkou za zády se postarala o naprostý výmaz domácích útočníků ze hry. V první půli již nepovolila hostující defenziva ani gól svému soupeři, zatímco na druhé straně hřiště, napravovali svou reputaci hráči ze Severu, kteří do poločasu dokázali obrátit stav utkání ve svůj prospěch 7:5.

Až ve druhém poločase dočkal se překonání Antonín Čajka, který posléze kapituloval ještě z pokutového hodu, to však nemělo vliv na navyšování skóre ze strany mosteckého týmu, který se sice na branky nadřel, ale co je hlavní, branek se dočkal. Vůdčí roli v ofenzivní hře vzal na sebe zkušenostmi nabitý Pavel Rubáš, který se stal noční můrou především pro domácího beka, přes něhož Pavel Rubáš opakovaně prostřelil bakovského brankáře. Se skutečně těžce hratelným balónem se dostali ke skórování nakonec všichni útočníci Baníku, z čehož rezultoval příznivý výsledek pro mostecké barvy 15:8. V samém závěru pak ještě využili trenéři do útoku z obrany Michala Štumpfa, který byl pro hrozící marodku v týmu alternativou na post útočníka.

Že zápas nebyl v žádném případě jednoduchým ziskem bodů dokazuje také karetní skóre s přehledem rozhodujícího rozhodčího utkání, pana Jiřího Bláhy, který nechával obě družstva hrát házenou bez zbytečných prodlev, když však začínal důraz v obranách přecházet běžný rámec hry neváhal pro ocenění některých zákroků sáhnout pro karty barvy jak žluté tak i červené.

Trenéři Zdeněk Dostál a Václav Hrubý, pod dohledem Travel Managers Ivan Kurach a Josef Štumpf k zápasu připravili sestavu: brankáři - Antonín Čajka, Rudolf Ibl, obrana - Vít Jezbera, Radek Šetina, Martin Velek, Lukáš Salajka, útok - Pavel Gombár (4), Jan Kneř (5), Pavel Rubáš (4), Michal Štumpf, Petr Tichý (1), Josef Venclíček (1).

Další zápasy 9. kola 2.A ligy: Sokol Stupno - TJ Sokol Nezvěstice 13:25 (6:13), Raspenava - Žatec 19:22, Všenice - Záluží 16:17, Ejpovice - Tymákov 10:14, Řevnice - Podlázky 17:15,

Zpět