Baník Most NH nepoznal o víkendu porážku

27.09.2009 17:33

Po zdařilé sobotě v podání mosteckého mladšího žactva se dnes dařilo i dospělým složkám. Muži A ve vypjatém derby zvítězili v Žatci 20:19 (10:7), Muži B a Ženy hostili na svém hřišti Hejnice a taktéž vybojovali všechny možné body. Muži B - Hejnice 21:14 (11:8)  a 29:16 (15:7) , sestava: Müller - Záhumenský, Nový, Bauer - Hulák 7+7, Šváb 4+3, Rosenkranz 4+6, Nájemník 5+4, Skála 1+2, Walter 0+7, Vrzal.

Ženy - Hejnice 21:16 (9:5) - Trebulová V. 8, Rejnková 7, Kohlerová 5, Popelková J. 1 a 21:14 (10:7) - Rejnková - 8, Kohlerová - 5, Trebulová - 6,  Balounová - 2.

Co se mosteckého "Áčka" mužů týká, tito mají výsledkově co dohánět, byť zkušenosti jasně velí nepanikařit ani po šňůře bodových ztrát. Těžký zápas očekávali členové prvního mužského výběru Baníku a od úvodního hvizdu sudího Aleše Lišky v Žatci bylo jasné, že skutečně opatrnost na přílišný optimismus je na místě. Zápas z pohledu mosteckého Baníku nemohl začít lépe, první část zápasu jednoznačně na hřišti ovládli muži v modrém, tedy Baníkovci, když první úspěšná série jejich vedení se projevila na ukazateli skóre ve výsledku 1:5. Ve druhé vlně do té chvíle v nerušené pohodě hrající Baník Most NH donutil domácí světlenou tabuli ke sdělení průběžného výsledku 5:9. To byl však poslední moment, kdy by se mohl někdo mylně domnívat, že zápas byl jednozačnou záležitostí (a to samosebou pouze z pohledu na výsledek). Zatímco mostečtí střelci si vybrali svůj (bohužel) ne neobvyklý oddechový čas v rámci hry, pomalu se do tempa dostal i mladý útok mladého žateckého týmu, což mělo za následek korekci stavu ze strany domácích na poločasových 7:10. Při pohledu na počet obdržených branek nejde ani jinak než vyzdvihnout hru mostecké defenzivy, která měla pro nedělní dopoledne brankoviště neprodyšně zamčené. Zkušený dirigent obranných řad, Radek Šetina, "prodal" své letité zkušenosti a se svými vysokými záložníky pomáhal Rudolfu Iblovi v brance nepřipustit očekávané brankové hody. Lukáš Salajka bohužel opět doplatil na trend rozhodčích, kteří nesledují samotnou hru obrany a zatímco za tahání za dresy apod. nešvary se trestů zřejmě nedočkáme, hru tělem čelem k hráči zástupci spravedlnosti na hřišti "odměňují" kartami (pozn. redakce: aby to nevypadalo, že obrana Baníku je svatá, účastníci tréninků by mohli vyprávět o hře do těla :-) ). Abnormálně pozitivní výsledek z první půle umocnil lapeným šestimetrovým hodem Antonín Čajka, který pro podobné příležitosti doplňoval jistě chytajícího Rudolfa Ibla.

Do druhé půle vstupovali hráči obou soupeřů s vědomím, že obraz hry zcela jistě dozná změny. Ještě více namotivovaní hráči ze Žatce ihned zařídili korekci stavu a Baníkovcům se dařilo udržovat již pouze nejtěsnější vedení, které však nepřežilo polovinu druhého poločasu, kdy se podařilo žateckým nejprve stav srovnat na 13:13 a po remizovém dílčím výsledku 14:14 to již byli mostečtí, kteří se museli vypořádat s rolí dotahujícího týmu. Zatímco žatecké vyvedl z nepříznivého stavu zejména nejzkušenější žatečák, hrající trenér, Havránek, na straně Baníku se vpasoval do role leadra zápasu tradičně Pavel Gombár, který opět předvedl, co že je to střelecká ruka. Když se navíc přidali svým skromnějším příspěvkem gólovým i všichni ostatní mostečtí útočníci, zůstával Baník Most NH i nadále ve hře o body. Branky sice přibývaly více než v první půli, přesto vedení Baníku prostřídáním obranných řad a zařazením druhého ze zkušených obránců, Víta Jezbery, zamezilo úplnému obratu ve vývoji zápasu. V posledních minutách byli mostečtí dále co se bodového zisku týká, avšak odolali jednak útočnému náporu domácích a využili i vysunuté nekompaktní obrany domácích, byť po sérii individuálních kontaktů v samém závěru došlo i na udělování červených karet, které tak přeskupily počty obou týmů a vygradovaly zápas napínavý až do posledního hvizdu sudího Lišky. Nelehkou úlohu na sebe vzal v posledních dvou útocích znovu Pavel Gombár, který svými přesně provedenými důležitými trestnými hody odpovídal posměškům z řad obecenstva, aby se po vyřčení těsného, ale dvoubodového výsledku, mohl přidat k nadšení týmu ze samotného dna druholigové tabulky.

Zeštíhlené vedení týmu Zdeněk Dostál a Václav Hrubý do zápasu připravili sestavu: brankáři - Antonín Čajka, Rudolf Ibl, obrana - Vít Jezbera, Lukáš Salajka, Radek Šetina, Michal Štumpf, Martin Velek, útok - Pavel Gomár (11 gólů), Jan Kneř (3), Petr Tichý (3), Josef Venclíček (3), Jiří Walter. Za Žatec se prezentoval 10 přesnými trefami Jakub Hradiský.