Baník Most NH prohrál ve 13. kole 2.A ligy mužů v Řevnicích - doplněno foto

25.04.2010 23:54

K sehrání 2. jarního kola 2.A ligy mužů zajížděli v neděli 25.4.2010 muži Baníku Most NH do Řevnic.

Pro Řevnice je tradiční nejen samotná účast v ligových soutěžích, ale také na oko "líný" styl a proto mohl překvapit úvod zápasu ve svižném tempu, když do 13. minuty měnilo se skóre na ukazateli desetkrát. Od 5. minuty museli domácí dotahovat vedení Baníku. Pak však zápas ovládli hráči defenziv na obou stranách, které nepovolily dlouhých 10 minut skórovat své útočné soky. To však již řevničtí v útoku servírovali své víceminutové držení míče bez střeleckých pokusů, což se v tomto zápase snažil korigovat sudí (pan Václav Šimice) opakovaně avizováním pasivní hry. Útočná hra Řevnic byla jako vždy plně v režii Františka Zavadila, aktuálně nejlepšího střelce druholigové tabulky (po 12. kole 98 vstřelených gólů), který nešetřil mosteckého brankáře vlastními gólovými střelami (nakonec dokázal vstřelit 10 gólů) a k tomu servíroval přesné balóny do rukou svých spoluhráčů sám nalepen na hrudi soupeřů. Naděje na bodový zisk pro mostecké barvy začínali brát za své od 23. minuty zápasu. Navíc podobně jako na podzim v Mostě, dokázal Zavadil po čase z trestného hodu navýšit poločasový stav na průběžných 9:6, přiznivých pro domácí tým.

Po přestávce Baníkovci ukázali, že se nehodlají smířit s bodovým půstem a od první minuty začali ukrajovat z náskoku Řevnic. Mosteckému týmu se podařilo, ke vzrůstající nevoly místního fanclubu s "rožmitálskými" prvky, dokonce opakovaně srovnat skóre na průběžných 10:10, resp. 13:13, nicméně řevničtí již Baník do vedení nepustili. Středočeši si mohli gratulovat hlavně k nasazení Tomáše Smrčky na post beka za vykartovaného Ctirada Leinwebera. Byť se útok z Mostu dokázal přes obranu prosadit individuelně i v kombinaci, při střelbě byl zastavován fauly, ale s trestnými hody si většinou poradil právě jmenovaný Smrčka s nezvykle klidným brankářem, Milanem Zeleným. Vzhledem k tomu, že útočníci Baníku nepodpořili gólově dobrý základ od vlastní obrany spolehlivě šéfované Vítkem Jezberou, která vcelku úspěšně čelila nátlakové hře domácích borců, odjel nakonec Baník Most NH s prázdnou po prohře 14:15.

Trenéři Baníku Most NH do zápasu vyslali sestavu: brankář - Rudolf Ibl, obrana - Vít Jezbera (kapitán týmu), Lukáš Salajka, Martin Velek, Michal Štumpf, útok - Pavel Gombár (5), Jan Kneř (3), Petr Tichý (5), Josef Venclíček, Jiří Rosenkranz (1). K dispozici jsou dále Radek Muller a Pavel Rubáš.

Další výsledky 13. kola 2.A ligy: Záluží - Nezvěstice 17:23 (12:12), Stupno - Tymákov 15:19 (6:10), Všenice - Ejpovice 20:15, Raspenava - Bakov 22:18 (11:11), Podlázky - Žatec 20:21 (11:11).