Muži A: Víkend bez prohry - část 1.

25.05.2008 23:39

Předposlední květnový víkend čekal na házenkáře A týmu Baník Most NH nelehký program (který víkend je však vzhledem k vyrovnanosti tabulky 2.A ligy lehký!?), neboť do Mosteckého sportovního areálu zamířily ambiciozní týmy ze Západu Čech, v sobotu TJ Sokol Ejpovice a v neděli TJ Sokol Nezvěstice.

Byly to vlastně Ejpovice, kde současný A tým Baníku Most v srpnu roku 2003 odehrál první minuty při své znovuzískané příslušnosti k 2. lize, když se onehdy střetly oba celky jako "nováčci" soutěže (coby domácí tým zvítězili Ejpovičtí 12-8). Od tohoto střetnutí již uplynulo dosti času, oba týmy spolu sehrály řadu utkání, takže se dalo tušit, že půjde o zápas především obran. Tato předtucha se potvrdila a tak se právě díky oběma spolehlivě fungujícím obranám, notně podporovaných svými brankářskými jedničkami, po vyrovnané hře na 10 přestávkových minut v poločase oba týmy loučily s těsným náskokem domácích borců 7-6.

Nutno podotknouti že ani jedna z obran se nechová ke svým protihráčům z útoků jako milý hostitel, na obou brankovištích se jiskřilo, zápas však nenechal zvrhnout za meze regulérnosti rozhodčí Robert Pechal. V druhém poločase se obraz hry od první půle příliš nezměnil, útoky obou soupeřů dále preferovaly postupnou hru do jistého zakončení, při kterém Ejpovickým ranařům zdatně kontroval několikanásobný "stovkař" v počtu vstřelených gólů za sezónu - Pavel Gombár. Několikrát se mezi domácími tyčemi objevil také druhý mostecký brankář, A.Čajka, který několika svými zdařenými zákroky potvrdil, že spolu s R.Iblem, tvoří spolehlivou brankářskou dvojici, s jejichž výkony logicky rostou možnosti našich obránců. V nervozním průběhu druhého poločasu pak vnesl oživení a především uklidnění nejen do útočné řady domácích střídající Pavel Rubáš, jehož zkušenosti se projevily také v závěru zápasu, kdy se domácímu týmu podařilo s vypětím všech sil nejen udržet těsné vedení, ale toto také mírně navýšit do konečného stavu 13-10.

Na důležitém vítězství se, za vydatného povzbuzování svých skalních příznivců, podílel tým v následujícím složení: Rudolf Ibl, Antonín Čajka, Radek Šetina, Lukáš Salajka, Vít Jezbera, Michal Štumpf, Jan Kneř, Josef Venclíček, Pavel Gombár, Pavel Rubáš, pilotováni z lavičky triem Josef Štumpf, Václav Hrubý, Zdeněk Dostál.