Baník Most NH v prvním zápase dvoukola vítězně

04.10.2008 19:42

S respektem ke známému soupeři z Oseka u Rokycan přijeli hráči Baníku Most NH v sobotním odpoledni k sehrání první části dvoukola na Rokycansku. Na obou stranách byly nahlášeny ztráty z důvodů pracovních i zdravotních, navíc své Osecké borce oslabil dlouhodobě jeden z leadrů týmu svým disciplinárním prohřeškem.

Zápas začali po úvodním hvizdu pana Šottnera útokem borci z Oseka a hned na úvod ukázali, co v současné době trápí domácí házenkáře a to koncovka. Po vybojovaném míči kontrovali Mostečtí hned v první minutě gólem, který byl pak až do 13. minuty jediným z obou stran. Mosteckým se nedařilo zužitkovat vybojované míče vlastní obranou, která ve složení Jezbera, Velek, Štumpf, společně se svým brankářem Čajkou, podala výkon srovnatelný s úvodním zápasem proti Všenicím. Kdyby se Mosteckému útoku dařilo stejně dobře jako jeho obraně, musel by poločas skončit minimálně 15:6 pro Severočechy, ale vzhledem k mizérii obou útoků nakonec půle skončila remízou 6:6. Přitom Mosteckým se podařil v průběhu prvního poločasu několikrát trhák, když ve 20. minutě byl stav pro hosty velice příznivý v jejich prospěch 1:5, od 22. minuty však Mostečtí střelci vyklidili pole a od stavu 2:6 pak branky stříleli pouze domácí útočníci.

Nevydařenou první půli dal zapomenout v časti druhé elitní střelec Pavel Gombár, který proměnil 8 trestných hodů, kterými dovedl nakonec svůj tým (v nové roli hrajícího asistenta trenéra) k cenné výhře Sokol Osek u Rokycan x Baník Most NH 13:16. Vyjma první minuty druhého poločasu drželi Mostečtí zápas pevně ve svých rukou, obrana s brankářem navázala na spolehlivý výkon, útok se zdravě "hecnul" a tým Mostu již nedovolil svým sokům srovnat skóre a vítězství držel až do závěrečného hvizdu pana rozhodčího, který si zápas nijak nekomplikoval, zejména "proslavené" skalní fandy domácích vzal na milost a jejich odborné komentáře přešel bez povšimnutí.

Baníkovci odjeli domů naladěni pozitivně, byť jsou si vědomi toho, že skutečně těžký zápas je čeká teprve zítra v Litohlavech, jejichž borec Tycar dokázal v dnešním dalším zápase 2.A ligy Litvínovu nasázet 15 branek. Očekávaný střelecký souboj Tycar x Gombár se však konat nebude, neboť právě v zápase s Litohlavskými borci si Mostecký "šutér" odpyká svůj trest za žluté karty, což nevěstí pro Baník nic dobrého a Litohlavští jistě budou chtít této skutečnosti využít na atak nejvyšší příčky druholigové tabulky.

Do boje o body z Oseka vedl tentokrát trenér Václav Hrubý s vedoucím družstva Josefem Štumpfem tým Baníku v následující sestavě: brankáři - Čajka, Ibl, obrana - Jezbera (kapitán), Salajka, M. Štumpf, Velek, útok - Gombár (hrající asistent trenéra, 11 gólů), Hulák, Kneř (3), Tichý (2). -kne-