Baníkovci ze špice tabulky 2.A ligy sestřelili dosud vedoucí Nezvěstice

04.10.2009 16:00

Po výtečně zvládnuté sobotě nastupovali muži "A" týmu Baníku Most NH k dalšímu zápasu v rámci 8. kola v neděli 4.10.2009, tentokráte proti dosavadnímu leadrovi 2.A ligy z Nezvěstic. Nezvěstičtí zaváhali již v sobotním 7. kole v Žatci, kde získali za remizu bod, přesto tým Baníku k zápasu nastupoval se zdravým respektem k soupeři. Zápas se však odvíjel ve stejném duchu jako ten včerejší proti Sokolům ze Záluží. Obrana přesvědčila přítomné přiznivce Baníku, že v jakémkoli složení je v současné fazóně schopná držet plusové akcie na straně Mostu proti kterémukoli soupeři. V úvodu zápasu to byli znovu pouze domácí střelci, kteří rozšiřovali svá gólová konta. V 6. minutě se sice brankostroj domácích zarazil na stavu 3:0, obrany pak 5 minut s přispěním svých brankářů nepovolily změnu skóre. Další střelecký zápis v 11. minutě měli na svědomí opět Baníkovci, kteří i nadále navyšovali pro sebe příznivé skóre. Na probuzení nezvěstických střelců se čekalo do 21. minuty, kdy za stavu 7:2 pro Baník, přišla střelecká pauza prozměnu v mosteckých barvách. Pouze výborná obrana a v životní formě chytající Rudolf Ibl, překazila úplný obrat v zápase a podržela téměř bezchybným výkonem své družstov, které do přestávky odcházelo coby vedoucí tým za výsledek 9:6.

Útočné potíže si Baníkovci přinesli i do začátku druhého poločasu. Nezvěstické naděje na zvrat v utkání živil zejména domácí Kneř, který suveréně dominoval nelichotivé statistice nevynucených chyb a zcela po zásluze děkoval v průběhu i po zápase svým kolegům z defenzivy. Ti totiž i nadále určovali směr a tempo zápasu, který pokračoval od 39. minuty za stavu 11:8. Ve 43. minutě se přiblížili nezvěstičtí hráči Baníku na dostřel až na stav 12:10. Pak se podařilo najet mosteckému útoku do vítězných kolejí, ve 48. minutě již ukazatel skóre nabízel stav 14:10 a ten se zastavil až po konečném hvizdu sudího Václava Slavíka na poměru pro Most více než příznivém 19:12. Rozhodčí Slavík podobně jako sobotní arbitr, pan Baumruk, nebránil plynulé hře jejím zbytečným kouskováním. Tvrdé obranné hře v obou brankovištích dělal přítrž nařizováním příslušných trestných hodů, avšak udělování karet se nevyhnul.

V rámci skvěle zvládnutého dvoukola využili Baníkovci premiérově také vymoženost maséra, Jindry Kosnara, který po sobotním zápase měl plné ruce práce. Trenérskému duetu Zdeněk Dostál a Václav Hrubý se rpo nedělní zápas hlásila sestava: brankáři - Antonín Čajka, Rudolf Ibl, obrana - Vít Jezbera, Lukáš Salajka, Radek Šetina, Michal Štumpf, Martin Velek, útok - Pavel Gombár (8 gólů), Jan Kneř (7), Pavel Rubáš, Petr Tichý (4). Za hosty si připsal 7 branek Marek Nachtman.

V pozápasovém hodnocení přítomných příznivců, jakož i samotných aktivních aktérů obou hracích dní pak převažovaly hlasy vyzdvihující výkony celého mosteckého celku, nasměrovaného k zisku 4 bodů tentokráte jednoznačně šéfy zadní řady Radkem Šetinou a Rudolfem Iblem, keří v hodnocení magazínu obdobného prestižnímu Kickeru obdrželi shodně nejvyšší možnou známku, čili 1 !!! :-)

Ostatní výsledky 8. kola 2.A ligy: TJ Šr. Žatec - TJ Sokol Záluží 30:21 (16:12), TJ Sokol Podlázky - TJ Všenice 19:13 (10:7), NH Řevnice - Sokol Stupno 22:8 (13:7), Sokol Tymákov - Bakov n.J. 16:13 (8:6), TJ Sokol Ejpovice - Jiskra Raspenava 17:13 (?:?).