Celooddílové soustředění Baníku Most NH v Kyšicích

01.08.2015 09:02

Druhou polovinu prázdnin zahájili národní házenkáři z Baníku Most NH tradičně soustředěním, na které do Kyšic vyrazilo 54 hráčů a 8 trenérů. Hned první den po příjezdu se pustili Baníkovci do tréninku. Trenéři letos museli přihlížet k tropickému počasí a tomu byly také tréninkové jednotky přizpůsobeny. Nechyběly tréninky kondiční, hlavní důraz je dlouhodobě však kladen na hru s míčem. Všichni hráči prošli rovněž důkladnou teoretickou průpravou, tedy se učili řádně pravidlům svého sportu číslo 1. Z toho rezultovala školení pro trenéry, mezi kterými prim dlouhodobě drží Martin Šalanský, Zdeněk Bíma a Jakub Rybáček. Večer přišla na řadu modelová utkání namixovaných týmů Baníku.

Foto z prvních dvou dní na rajčeti: knerik.rajce.idnes.cz/Banik_Most_NH_soustredeni_Kysice_2015_den_1_2/

Také v letošním roce se podařilo vyjednat pro všechny týmy Baníku (na soustředění Mosťáci přijeli v plném zastoupení družstev mladších i starších žáků a žaček, dorostu a premiérově se soustředil tým přípravky) zápasy se západočeskými soupeři. Jako první odehráli svůj duel starší žáci, ovšem v již novém složení. Za svými soupeři si v pondělním odpoledni zajeli do Nýřan, kde měli soustředění házenkáři z Přeštic. V premiérovém utkání v novém složení starší žáci s podporou svých mladších kolegů sice prohráli s TJ Přeštice 19:22 po výborném prvním poločasu 9:10, ale předvedli skvělé nasazení. Nová sestava trenéra Ivana Kneře: brankář - Radek John, obrana - Josef Fobl, Bohumil Butka (1 gól), Jan Hlaváček, Martin Šanda, obrana/útok - Denis Vokáč, útok - Petr Polanský (7), Dominic Raika (5), Lukáš Horský (5), Denis Grásl (1), Jakub Vitásek. Fotoreport ze zápasu na rajčeti: knerik.rajce.idnes.cz/Banik_Most_NH_soustredeni_2015_den_3/

Úterý po nezbytné rozcvičce vyplnila olympiáda, kdy se házenkáři mezi sebou porovnali v devíti disciplínách desetiboje, který vyvrcholil další den, tedy ve středu ráno oblíbeným píptestem (od minulého roku již nejen muži A týmu ví zač je toho loket :) ). Na řadu přišel postupně člunkový běh, T běh, skok přes švihadlo, trojskok, hod do dálky, lehsedy, obtočmíč, hod na přesnost, skok z místa. Na olympijský den uspořádala v Kyšicích tiskovou konferenci televize BaníkTV, rozhovory jsou k vidění spolu s první fotodokumentací na Facebooku. Odpoledne se ještě stihli vydat Baníkovci po stopách Karkulky přes nejhlubší les k místnímu aquadrómu, kde ochladili svá těla před dalším utkáním, tentokráte týmu přípravky. 

Foto ze 4.dne na rajčeti: knerik.rajce.idnes.cz/Banik_Most_NH_soustredeni_Kysice_2015_den_4/

Přípravka se utkala s domácím týmem Kyšic. Baníkovci byli hnáni do boje vyprodanou severní tribunou, kde byly ke slyšení chorály, k vidění dokonce mexická vlna. Nakonec sice nejmenší Baníkovci nezvítězili, ale dokázali předvést své zlepšení jak v obranné činnosti, tak dokázali přetavit své útočné snažení v 17 gólů. Do brány Baníku přitom prošlo 28 gólových střel. Také z tohoto mače přinášíme na rajčeti fotoreport, navíc televize BaníkTV přislíbila dodat zpracovaný záznam z utkání, na přímý přenos bohužel nebylo dost kabelů. Sestava trenérského dua Monika Vlková, Kristýna Simanová: brankáři - Veronika Šandová, Tadeáš Jezbera, obrana/útok - Majda Ulmová (5 gólů), Eliška Linhartová (3), Petra Scheithauerová (3), Vojta Šmahel (3), Tereza Scheithauerová, Andrea Zazvonilová, Jirka Juhoš, Marie Mikulková (3). Rozhodčím utkání byl pan Martin Šalanský.

Foto na rajčeti: knerik.rajce.idnes.cz/Banik_Most_NH_soustredeni_Kysice_2015_pripravka/

Středa byla jednak ve znamení vrcholícího olympijského desetiboje a také v odpoledních utkáních, kdy změřily síly mladší, starší žačky a dorostenky se soupeřkami z TJ Přeštice. Mladší žačky zvítězily 9:2, starší žačky podlehly 5:6 a dorostenky 4:8. Nadplán byl povedený večerní zápas dorostenců mosteckého Baníku s družstvem žen Sokola Tymákov. Foto na rajčeti: knerik.rajce.idnes.cz/Banik_Most_NH_soustredeni_Kysice_2015_zacky_vs._Prestice/

Absolutní vítězství v desetiboji si připsal Vojtěch Šmahel, Adéla Borlová a Pavel Benda. O tom že na soustředění letos vyrazila vskutku prvotřídní házenkářská parta svědčí i to, že z tréninků, ani z desetiboje neodstoupil jediný člen výpravy a všichni ze sebe vymáčkli výkony na hranici svých možností, nehledě na umístění.

Foto na rajčeti: knerik.rajce.idnes.cz/Banik_Most_NH_soustredeni_Kysice_2015_den_5/

Čtvrtek byl dalším tropickým dnem na soustředění a tak znovu trenéři byli nuceni upravit tréninkové zatížení Baníkovců. Po ranním kruhovém tréninkovém cyklu se Mosťáci ochladili na nedalekém koupališti a v podvečer bylo na programu utkání starších žaček proti domácímu týmu Kyšic, které se Mostu vydařilo. Baník zvítězil 19:9. Po tomto duelu následoval táborák a individuální hry jednotlivých družstev Baníkovců. Čas zbyl také na čile se rozvíjející romance čistě házenkářské.

Foto na rajčeti: knerik.rajce.idnes.cz/Banik_Most_NH_soustredeni_Kysice_2015_den_6/

V pátek hned po snídani vyrazil konvoj Baníkovců z Kyšic, většina směr koupaliště do Rokycan, povozy s dorostenci směřovaly do Tymákova. Dorostencům Baníku se dařilo v prvním poločase držet krok s domácími borci, byť nakonec do poločasové pauzy odcházeli s mírnou ztrátou 10:12. Střeleckým výpadkem v prních desetiminutovce druhé půle začali Mosťáci vypadávat ze hry o výsledek a nakonec prohráli 15:22. Také druhý přípravný duel dorostenců splnil účel, snaha mosteckých hráčů byla trenéry kvitována. Tým dorostenců se zdatně sžívá se svou novou úlohou ve starší kategorii, tentokráte v sestavě: brankář - Jakub Rybáček, obrana - Ondřej Pátek, Roman Kastl, Petr Mikeš, Jaroslav Svoboda, Jáchym Pomahač, Josef Fobl, útok - Pavel Benda (kapitán týmu, 6 gólů), Martin Šalanský (2), Marek Fojtík (1), David Pham (1), Patrik Dinstpír (1), Petr Polanský (2), Dominic Raika (2). Vzhledem ke stoupajícím teplotám (teploměr na koupališti ukázal dokonce hodnotu 45 oC), byl program koupališťoidní. Večer po návratu z koupaliště vyzvali dorostenci muže k přátelskému utkání a závěr pátečního dne obstaral vzájemný zápas přípravky.

Foto na rajčeti: knerik.rajce.idnes.cz/Banik_Most_NH_soustredeni_Kysice_2015_den_7/

Poslední aktivní den byl opět ve jménu tropických teplot. Ranní podmínky využili Baníkovci k vzájemnému mixovanému turnaj, po kterém přišlo zopakování teorie národní házené. Odpoledne si v kyšickém areálu zpestřili extravodními radovánkami. Muži A týmu doplnění o dorostence vyrazili do Stupna, kde se poměřili s pořadatelským celkem TJ Sokol Stupno 14:13 a s druholigovými týmy TJ Všenice 10:12 a TJ Sokol Litohlavy 11:10. Na turnaji Baníkovci obsadili druhé místo, největší událostí však byly výkony všech noviců v seniorských zápasech. Poprvé se mezi muži představila hned trojice patnáctiletých, Ondra Pátek, Roman Kastl a Jaroslav Svoboda, kteří všichni podali nebojácný kvalitní výkon a značnou měrou přispěli k zisku druhého místa. První místo bez ztráty bodu vybojovali házenkáři ze Všenic. Trenér Pavel Gombár měl k dispozici sestavu: brankář - Vítězslav Nový, obrana - Ondřej Pátek, Petr Hojer, Roman Kastl, Jaroslav Svoboda, Radek Kneř, útok - Petr Tichý, Michal Nájemník, Jan Mertl, Zdeněk Bíma, Pavle Benda, Jan Kneř. Videozáznamy je možno shlédnouti na Facebooku, foto na rajčeti: knerik.rajce.idnes.cz/Banik_Most_NH_soustredeni_Kysice_2015_den_8/. Večer v Kyšicích byl o decibelech v rámci discotheky.

Závěrečný den = generální úklid, pak naskákat do busu a nabíráme směr Most. Sezóna může začít. Nezbývá než konstatovat, že všichni účastníci soustředění zaslouží velké díkys za skvělé chování, vskutku reprezentativní. Rok od roku je mostecká parta lepší a lepší. Jak prospěl házenkářský dril jednotlivým týmům Baníku, to se pozná již za chvíli, protože přátelé - tohle nebyl konec, to jsme teprve stále na začátku :)

O atmosféru soustředění se společnými silami zasloužili: Arandělovičová Natálie, Benda Pavel, Borlová Adéla, Butka Bohumil, Dinstpír Patrik, Dvořáková Anna Jitka, Ficková Alena, Fobl Josef, Fojtík Marek, Gálová Hana, Gálová Lucie, Gombár Lukáš, Grásl Denis, Hlaváček Jan, Hnízdilová Lenka, Horský Lukáš, Houšková Tereza, Husárková Klára, Jezbera Tadeáš, Jílková Michaela, John Radek, Juhoš Jiří, Kastl Roman, Kočendová Dominika, Lešťanová Veronika, Linhartová Barbora, Linhartová Eliška, Mertl Jan, Michalská Cecílie, Mikeš Petr, Mikulková Marie, Minárová Natálie, Pátek Ondřej, Pham David, Polanský Petr, Pomahač Jáchym, Raika Dominic, Rezková Lenka, Rybáček Jakub, Scheithauerová Petra, Scheithauerová Tereza, Simanová Kristýna, Sonnleitnerová Tereza, Svoboda Jaroslav, Svobodová Tereza, Šanda Martin, Šandová Veronika, Šalanský Martin, Šmahel Vojta, Ulmová Magdaléna, Ulmová Tereza, Vitásek Jakub, Vokáč Denis, Volenová Eliška, Bětuška Walterová, Zazvonilová Andrea, trenéři: Bíma Zdeněk, Gombár Pavel, Jezbera Vít, Kneř Ivan, Kneř Jan, Vlková Monika, Walter Jiří, Walterová Lenka.

Pár fotek z odjezdu: knerik.rajce.idnes.cz/Banik_Most_NH_soustredeni_Kysice_2015_den_9/

Speciální poděkování patří tradičně týmu Venduly a Pavly Šmídlových z TJ Sokol Tymákov za jejich veškerou péči o Baníkovce a také zástupcům hostitelského klubu TJ Sokol Kyšice za poskytnutí azylu, jakož i za přípravná utkání.

Zpět