Černý víkend pro Muže A

03.05.2009 18:05

Zápas na Rokycansku je při jarní herní krizi týmu Baníku Most NH nešťastná záležitost a sepsat k tomuto ještě nějaký komentář, který by obsahoval alespoň minimální pozitivum pro hráče a příznivce Baníku, to by snad nesvedl ani Alois Jirásek (ikdyž titul Temno by si kronikáři Baníku Most NH mohli s klidem vypůjčit).

V prvním zápase 19.4.2009 hráči z Mostu sklopili hlavy po nevydařeném utkání a po dnešním bezkrevném a bezradném výkonu v Ejpovicích jsou odsouzeni, že jejich hlavy nahoru jen tak nepůjdou. Za 4 zápasy inkasoval tým z Mostu strašidelných 94 branek oproti 75 gólům vstřeleným. Co se týká bodového výtěžku z dosud odehrané série zápasů jarní části 2.A ligy, tak tento je nulový a při představě, že další, již pátý zápas jara čeká Mosťáky "venku" na kolbišti Řevnickém, pouze nenapravitelní optimisté věří v bodovou nápravu.

Baníkovci si přejí alespoň vylepšení vlastního herního projevu, který je žalostný a nenasvědčuje tomu, že většina (no to jsem možná přehnal) z hráčského kádru absolvovala tradičně poctivou zimní přípravu. Nic naplat i letos se budou muset smířit příslušníci házenkářské obce mostecké s rolí sebezáchranářů.

K samotnému nedělnímu zápasu v Ejpovicích možno podotknout, že byl oběma soupeřům k dispozici naprostý komfort v podobě nádherného počasí, skvělého hřiště, opět házené přejícího, zkušeného rozhodčího - p. Tomana (ikdyž samosebou nikdo není neomylný). Začátek první půle tentokráte nasvědčoval tomu, že by utkání mohlo být vyrovnané. Po několika za sebou neproměněných šancích hostí však nasadili Ejpovičtí házenkáři k potěše svých diváků k výsledkovému trháku, který se zastavil až na pětibrankovém rozdílu, jenž si Ejpovičtí pohlídali do poločasu, kdy na světelné tabuli svítil stav 13:8. Trenéři týmu V.Hrubý a J.Štumpf točili útočnou sestavou, avšak kýžený výsledek se nedostavil. Mostecký útok i v druhém poločase narozdíl od svých soků šetřil pohybem a dokázal vsítit pouze 8 branek a jelikož defenziva si polepšila pouze o jeden gól, rezultoval ze všeho konečný výsledek s dosud nejvyšším mankem Baníku 25:16. Z nevydařeného vystoupení se musí v co nejrychlejší době oklepat sestava: brankáři - Čajka, Ibl, obrana - Jezbera, Velek, M.Štumpf, útok - Gombár (6 branek), Kneř (2), Rubáš, Tichý (3), Walter (5).

Ejpovice - Most 25:16 (13:8)

Rožmitál - Řevnice 18:20 (9:12)

Nezvěstice - Bakov 17:13 (9:4)

Tymákov - Litvínov 22:11 (10:5)

Žatec - Litohlavy 21:22 (13:13)

Všenice - Osek 14:18 (8:10)