Druholigisté Baníku i po pátém kole trpí nedostatkem bodů

20.09.2009 20:05

Muži mosteckého Áčka tuto neděli nenapodobili výkony svých mladších kolegů a podlehli soupeři z Podlázek 18:20 po poločase 10:11. Při pohledu na tabulku 2.A ligy tak je možno konstatovat, že hůře než příznivci Baníku Most NH jsou na tom snad jen fandové HC Kometa Brno.

Přitom nástup do utkání nemohli si hráči domácího Baníku představovat lépe. Od samotného úvodu se ujali Baníkovci vedení, které dokázali držet v průběhu téměř celého prvního poločasu. Počáteční pohoda útočníků Baníku postupem času brala za své na brankovišti stráženém urostlými obránci staronového účastníky 2.A ligy z Podlázek a ikdyž se dařilo dále přehrávat obranu středočechů, při finální střelbě měl konečné slovo buď s klidem chytající hostující brankář Lukáš Miler, či branková konstrukce. Když v poslední minutě první půle dokonali borci z Podlázek obrat a ujali se vedení o 1 gól, stále ještě mostečtí neztráceli naději na zisk dalších domácích bodů. Bohužel od první minuty druhého poločasu dávali hráči na hřišti myšlenkám o bodech pro mostecké barvy zapomenout. Zatímco útočníkům hostí se dařila produktivní hra, domácí tým hřešil na neumění vlastních střelců, jejichž reputaci mohl osmigólovým výkonem napravit leda tak Pavel Gombár, jak se však v závěrečném součtu ukázalo, na body to nestačilo. V jednu chvíli na tabuli skóre ukazovalo stav pro Most hrozivý 13:18, což ještě dokázali Baníkovci stáhnout na 18:19, nicméně poslední slovo měli hráči z Podlázek. Namísto touženého stavu (alespoň) remizového museli vyslechnout hráči Baníku Most NH od spolehlivě rozhodujícího sudího, Jaromíra Zdráhala z Nezvěstic, nepříznivý výsledek 18:20.

O prohru Baníku Most NH vedeného poprvé pouze duetem Zdeněk Dostál a Václav Hrubý, se kromě soupeřů z Podlázek "zasloužila" sestava: brankáři - Antonín Čajka, Rudolf Ibl, obrana - Vít Jezbera, Lukáš Salajka, Michal Štumpf, Martin Velek, útok - Pavel Gombár (8), Jan Kneř (5), Jiří Rosenkranz, Petr Tichý (2), Josef Venclíček (3).

Ostatní výsledky 5. kola 2.A ligy mužů:TJ S. Ejpovice - TJ S. Nezvěstice 12:16 (6:8), S. Stupno - TJ S. Záluží 22:20 (10:9), S. Tymákov - TJ Všenice 24:24 (12:14), J. Raspenava - NH Řevnice 22:20 (14:9), Bakov n/J. - TJ Š. Žatec 13:18 (8:10).