Druholigisté Baníku Most NH po podzimu v horní polovině tabulky - 2. část

27.10.2008 16:05

Zklamaní průběhem sobotního zápasu v Rožmitále přicestovali hráči Baníku Most NH v neděli 26.10.2008 do Nezvěstic, kde je čekal poslední zápas podzimu s místním týmem okupujícím druhé místo tabulky. Narozdíl od Mosteckých Baníkovců panovala v táboře Nezvěstických Sokolů dobrá nálada po vítězném utkání s celkem Litvínova.

Při příjezdu hráči Mostu museli soupeřům pogratulovat k novému házenkářskému stánku, který nahradil dřívější, dnešní době nevyhovující hřiště. Vzhledem k finančním možnostem všech klubů národní házené nepřekvapilo nikoho, že se nepodařilo rekonstrukci dotáhnout zcela dokonce, tedy včetně zázemí.

Předzápasové prognózy dávaly tušit, že souboj obou nedělních soupeřů přinese sebou nejen kvalitní házenou, ale Nezvěstičtí vrabci cvrkali cosi o zaměření se pozornosti na Mosteckého srdcaře, Pavla Gombára. Tento si však, přesně podle své nátury, nenechal ujít zápas, ve kterém si mohli Mostečtí házenkáři vylepšit své dosavadní podzimní bodové maximum.

V Nezvěstickém areálu se sešla, na poměry národní házené, slušná návštěva domácích příznivců, kteří si přišli užít současné postavení svých házenkářů v tabulde 2.A ligy. K rozhodování byl delegován mistr národní házené, pan Zadražil z Přeštic a byl to právě on, kdo pomohl zápasu, aby nesklouzl do jiné než sportovní roviny. Hned od počátku se totiž nezdráhal důrazně napomenout domácí obranu, že v případě opakovaných faulů bude tyto nekompromisně trestat a skutečně obrana domácích byla nucena volit o něco mírnější metody, než měla zřejmě v plánu. Bohužel zatímco domluva na jednom brankovišti byla slovní, na druhé straně se za obdobný zákrok ihned červenalo a tak i z Nezvěstic si odvezli házenkáři Baníku další nechtěný karetní návdavek.

Zápas byl od samého počátku vyrovnaný, zdravě nahecovaný, od 4. minuty v první půli se soupeři nepustili navzájem na větší než jednogólový distanc. Ve 13. minutě se podařilo hostujícím borcům skóre otočit ve vlastní prospěch a vedení si Mostecký tým udržoval až do 28. minuty. Nezvěstický tým to nepoložilo, ihned kontroval vyrovnávacím gólem, načež se Mostečtí útočníci dopustili necelých 10 sekund před ukončením poločasu chyby, čehož stihli domácí házenkáři využít a dokonat obrat gólem do šatny.

Druhou půli tak zahajoval sudí Zadražil za stavu 11:10 ku potěše domácích příznivců. V neděli obrat rozhodčího v jeho rozhodování nehrozil a diváci museli své nervy napínat doslova až do poslední minuty. Na hřišti byla k vidění obdoba obrazu první půle, obě obrany byly nuceny reagovat vlastními změnami na útočné systémy protivníků, přesto právě obě obrany se svými brankáři drželi oba týmy v naději na bodový zisk. Mostečtí útočníci si bohužel i v nedělním zápase vybrali své hluché místo, které tentokráte trvalo 9 minut. Tolik času uběhlo, když se podařilo Baníku vstřelit svůj první gól v druhé půli. Nezvěstičtí na tom byli pouze o gól lépe, přesto již v 10. minutě svítil na ukazateli skóre stav 14:11 pro domácí. Ještě v 17. minutě druhé půle se podařilo držet Nezvěsticím vedení o tři branky, pak se však Mostečtí nadechli k obratu a od 22. minuty se začínalo od nuly, resp. od stavu 17:17. Mosteckému útoku nevyšel ani závěr dle vlastních představ, poslední branku dokázali vstřelit ve 24. minutě, kdy srovnávali na 18:18. Ihned z protiútoku padl však gól, který se ukázal být vítězný. Nakonec technická chyba při ofenzívě Baníku rozhodla o zřejmě rozhodující ztrátě míče, což se sice spolehlivě fungující obraně podařilo zachránit a útočníci Baníku tak dostali šanci na poslední slovo v již nastaveném čase utkání, bodové ovoce to však nakonec nepřineslo. Bohužel pro Baník Most NH, jinak s přehledem pískající rozhodčí, poslední útočnou akci hostí vedenou na vrchol brankovišti přes záložníka ohodnotil jako obranný nedovolený zákrok, který však šalamounsky nechal zahrávat v místech, kde již v daném čase nebylo možno ohrozit Nezvěstickou branku. V zápase, kterému by zcela jistě remíza slušela, si tedy připsali vítězství hráči TJ Sokol Nezvěstice, Baník Most NH zůstal na svých 12 bodech, avšak po neděli se vztyčenou hlavou.

Trenéři Václav Hrubý a Josef Štumpf sestavu na neděli neměnili a k utkání nastoupili:

brankáři - Antonín Čajka a Rudolf Ibl, obrana - Vít Jezbera, Lukáš Salajka, Radek Šetina, Martin Velek, útok - Pavel Gombár (6 gólů), Jan Kneř (7), Pavel Rubáš, Petr Tichý, Josef Venclíček (5).