Celek Litohlav potvrdil ve dvoukole proti Severočechům roli favorita

05.10.2008 12:34

Po úspěšném sobotním vystoupení na hřišti v Oseku u Rokycan se v neděli dopoledne vracelo družstvo mužů Baníku Most NH téměř do místa činu, a sice tři kilometry za Osek do obce Litohlavy, kde mají sportovní stánek místní národní házenkáři. Ačkoli Mosťáci přijížděli do Litohlav bez svých nejzkušenějších hráčů Gombára, Rubáše a Šetiny, byli rozhodnutí pokusit se zápas pokud možno co nejvíce zdramatizovat. Ti nejoptimističtější troufali si přát alespoň bodový zisk za remízu, což by se na hřišti týmu kvalit Litohlavských rovnalo maximálnímu úspěchu.

Tým Litohlav nastoupil v nejsilnějším možném složení i se svým bombarďákem Radkem Tycarem, který během tohoto dvoukola nasázel Litvínovu i Mostu celkem 32 branek. Ale zápas se začínal od stavu nula nula a u míče byli hostující útočníci, kteří po celý první poločas překvapovali nejen obranu domácích, oběma nejvyššími ligami ostřílených, borců, ale samotní Mostečtí útočníci překvapovali také sebe kombinacemi, na které si troufají pouze při tréninku a které najednou vycházely i proti jedné z nejzkušenějších obran 2.A ligy. Hra Mosťáků byla daná zřejmě vědomím, že v Litohlavech nemají co ztratit a mohou jen získat a tak se jim dařilo trpělivou kombinační hrou, ke které přidal přesnou mušku střelec zápasu z Mosteckého pohledu - Petr Tichý, nedovolit Litohlavským strhnout zápas ve svůj prospěch. Když se začalo dařit také obraně s oběma brankáři Čajkou a Iblem bylo z toho dokonce průběžné vedení Baníkovců, které dokázali držet až do 19. minuty do stavu 8:9. Pak však zabral tým Litohlav a do konce poločasu převzal otěže zápasu do svých rukou a půle tak byla dohrána za stavu 14:12 k potěše domácích příznivců, kterých se tentokrát sešel solidní počet. K dobré náladě v týmu přispěl i svým premiérovým gólem v druholigové soutěži Honza Hulák, který se zapracovává do sestavy Mosteckého A týmu.

Pan rozhodčí Ziegler byl po celý zápas suverénní personou na svém místě a i s jeho přispěním se hrála srozumitelná házená, bez zbytečného kouskování. Tvrdé, leč férové, zákroky byly příslušně odměňovány na obou stranách stejným metrem a nebýt "úletu" domácího Šnajdra v úplném závěru druhého poločasu obešel se zápas bez jakýchkoli diskuzí. Bohužel do druhé půle vstoupil jiný tým Baníku než byl ten nebojácný v úvodní části. Zatímco zadní linie byla srovnána na svůj standardní spolehlivý výkon, útočná řada jakoby ztratila důvěru sama v sebe. Útočníci se dopustili množství nevynucených chyb, které tým jako jsou Litohlavy, nekompromisně trestal, byť do 40. minuty ještě Baník držel se soupeřem krok při stavu příznivém pro domácí 17:16. Na 10 minut se pak střelci Mostu zcela odmlčeli, čehož Litohlavští využili a ve svůj prospěch zvýšili náskok na 23:16. Mostečtí se sice pokoušeli i nadále o zvrat a vybojování lepšího výsledku, zápas však pro ně skončil až krutou porážkou 26:18 z pohledu domácích házenkářů.

K nedělnímu duelu přivezli trenéři Baníku Václav Hrubý a Josef Štumpf sestavu ve složení: brankáři - Antonín Čajka, Rudolf Ibl, obrana - Vít Jezbera, Lukáš Salajka, Michal Štumpf, Martin Velek, útok - Jan Hulák (1 gól), Jan Kneř (4), Fridolín Špatenka (4) a Petr Tichý (8).

Ostatní výsledky dvoukola zamávaly postavením v tabulce, naše Mostecké družstov je vinou horšího celkového skore na 5. místě, když na první Litohlavy ztrácí jediný bod. 2.-5. místo pak okupují týmy se shodným počtem 10 bodů. Další druholigové kolo je na programu za dva týdny, kdy 19.10.08 v 10:30 h hostí Mostecký Baník nováčka 2.A ligy Sokol Bakov nad Jizerou.