II. liga muži: Žatec x Most 18:19 (9:9)!!!

08.09.2008 08:17

Ve druhém kole podzimní části 2. ligy národní házené zajížděli v podmračeném odpoledni 7.9.2008 muži Baníku Most NH na hřiště svého regionálního rivala ze Žatce. Přestože před týdnem v úvodním kole tým Žatce jednoznačně na své domácí půdě podlehl týmu Řevnic v poměru 13-20, byli si Mostečtí vědomi, že je čeká těžký soupeř složený pro letošní sezónu výhradně z házenkářských nadějných mladíků, vedených zkušeným brankářem, ex-litvínovským Josefem Tichým. Jak již bylo několikrát avizováno, pro Mostecké není Žatec příjemným soupeřem, jelikož v loňské premiérové sezóně Žateckých Šroubařů, Baník nedokázal s týmem Žatce ani jednou bodovat. Jarní zápas obou soupeřů skončil vítězstvím Žatce 23-20 a i tuto neděli byla očekávaná, vzhledem k útočnému potenciálu obou týmů, otevřená střelnice.

Rozhodčím utkání byl pan Slavík z Nýřan a nečekal jej rozhodně lehký úkol. Družstvo Baníku do Žatce přijelo pod tradičním vedením trenérů: Zdeňka Dostála, Václava Hrubého a Josefa Štumpfa, ve složení: Antonín Čajka, Rudolf Ibl, Vít Jezbera, Radek Šetina, Michal Štumpf, Martin Velek, Pavel Gombár, Jan Kneř, Josef Venclíček, Petr Tichý.

Výhozem začínal tým Mostu a podařilo se mu ujmout se nejtěsnějšího vedení, které však po několikerém oboustranném skórování v 10. minutě již obrátili domácí ve svůj prospěch. V první půli se pak dařilo hostujícím hráčům průběžně srovnávat stav, avšak Žatečtí mladíci do samého závěru poločasu drželi jednobrankový náskok, který smazali útočníci Baníku až v nastavovaném čase první půle, která probíhala v dosti hektické a na poměry národní házené i bouřlivé atmosféře. Domácí diváci dávali velmi hlasitě najevo svou nevoli s tvrdou hrou hostující obrany, která se nikterak s rychlými domácími útočníky nepárala a snažila se sjednat si respekt na svém brankovišti často i zákroky za hranicí regulérnosti, což trestal pan Slavík trestnými i pokutovými hody a v průběhu poločasu rovněž napomenul každého z obránců patřičnými kartami. Poločas ukončil rozhodčí za stavu smírném 9-9.

Již v prvním poločase byla patrná v hledišti i na hřišti nervozita, která gradovala nejen v prvním, ale zejména pak v druhém poločase několikerým vyběhnutím trenéra domácího týmu do hřiště, kde se snažil s rétorikou jemu vlastní osvětlit panu rozhodčímu, jak že by měl zápas řídit. K jednání domácího trenéra, jakož i ke spílání ze strany domácího publika však byl pan rozhodčí hluchý a toto přešel bez povšimnutí. Zato si všímal i nadále tvrdě hrajících obránců Baníku, jejichž počínání postupně ocenil několika vyloučeními. Přestože byl tým Baníku Most NH opakovaně poslán (nutno podotknout, že právem) do početní nevýhody, podařilo se mu i ve druhém poločase se svým houževnatým soupeřem držet krok. Ba co více, od 4. minuty druhé půle nepustili Mostečtí své soky do vedení. Celý zápas se hrál ve vysokém tempu, které ve druhé půli ještě rostlo, přičemž se několikráte podařilo útočníkům Žatce využít své rychlostní převahy k brejkovým gólovým situacím. Díky kvalitě domácích útočníků se na hřišti objevili se střídavými úspěchy oba hostující brankáři a střídána byla celá obrana Baníku. Ve druhém poločase byl nucen sudí zápasu poslat do oslabení nejen hostující, ale také 2 domácí borce, přesto mužům Mosteckého týmu připadla nechtěná výhra na počet žlutých a červených karet, kterými se to v zápase skutečně hemžilo. Oproti prvnímu zápasu sezóny se vcelku dařilo útoku Baníku eliminovat nevynucené chyby, v průběhu zápasu se střelecky prosadil P.Gombár 10 góly, J.Kneř 6 góly a J.Venclíček vsítil branky 3, což bylo také základem horko těžko zrozené konečné podobě výsledku příznivějšího pro Mostecký tým, který dokonce v poslední desetiminutovce vedl již o tři branky. Nakonec v hektickém závěru byl Mostecký tým a jeho nejvěrnější fanoušci, kteří neváhali absolvovat cestu do města chmele, vděčen za nejtěsnější výhru v poměru 18-19 v neprospěch Žatce. Na situaci nezměnil nic ani nařízený pokutový hod v poslední minutě zápasu, který skončil na tyči domácího brankáře.