Muži A po 5. kole na vrcholu tabulky!!!

23.09.2008 08:03

Škarohlídi mostecké házené nezažívají pěkné chvíle při pohledu na průběžnou tabulku 2.A ligy národní házené, kde tým mužů z Baníku Most NH senzačně okupuje první místo, které vybojoval výkony navazujícími na stíhací jízdu z jarní záchranářské šňůry bodovaných zápasů.

Ovšem nadšení mosteckých příznivců střízlivě krotí trenér Baníku Zdeněk Dostál: "Současné postavení našeho týmu je sice vynikající, nicméně, do konce podzimní části nás čeká ještě 6 kol, z toho pouze jedno na domácím hřišti a tak náš dosavadní výsledek nepřeceňujeme." Na tom se shodují i samotní mostečtí hráči, jejichž současný kapitán, Vít Jezbera doslova prohlásil po úspěšné sérii 4 vítězných zápasů pokažené pouze jednou prohrou ve 3. kole: "Na tabulku až tak nehledíme, i když první místo nás určitě těší, ale my chceme bojovat zápas od zápasu, abychom se vyvarovali záchranářských starostí a mohli si konečně naplno házenou užívat v celé sezóně. Každá příčka v tabulce směrem do horních pater je pro náš tým bonusem."

K naplnění slov mosteckého kapitána udělali krok házenkáři Baníku i v 5. kole, kdy na domácím hřišti hostili do té doby druhý tým tabulky z Řevnic.

Řevničtí hlásili ztrátu zkušeného brankáře vinou zdravotních neduhů, zato ovšem na Sever Čech přivezli poklad nejen svého klubu, ale také celé druholigové soutěže, totiž útočníka Františka Zavadila. Své kvality naplno Zavadil předvedl v průběhu celého zápasu, kdy doslova čaroval s míčem, byť opět k tomuto dostal shovívavý prostor od sudího, kterým byl Modřanský Kundrát. Naštěstí mostečtí mají ve svých útočných řadách první i druhou ligou "otřískaného" Pavla Gombára, který rok co rok okupuje první místa nejlepších druholigových střelců a jeho střely jsou pověstné napříč celou republikou. Nejinak tomu bylo i v sobotním zápase, který se o něco více povedl oběma útokům, nežli zadním řadám, byť obě obrany se svými brankáři předvedli několik skvělých zákroků.

Zápas nakonec skončil pro potěchu domácích příznivců těsnou výhrou jejich borců, avšak výhra 20-19 se nerodila nijak lehce. Ani jeden z týmů druhému nepovolil vedení více jak o dvě branky. Řevničtí využívajíce skvostné míčové techniky Františka Zavadila praktikují hru s co nejvíce stráveným časem ve své útočné třetině, přičemž není neobvyklým jevem, že se zde dokáží usadit i na několik minut s vyčkáváním do nejlepší střelecké příležitosti. Touto taktikou docílili nakonec Řevničtí poločasového vítězství 10-9. Ovšem Mostecký tým v domácím prostředí cítí svou pohodu a tak o přestávce nebylo zapotřebí ani "bouřky" ze strany vedení týmu, který si byl vědom svých chyb a patřičně nabuzen nastoupil do druhého poločasu s jediným cílem strhnout úspěšný výsledek zápasu na svou stranu. A skutečně se Mostečanům vstup do druhé půle zápasu povedl jako i do celé soutěže, když v úvodních minutách zabojovali a průběžné skóre otočili do svého dvougólového náskoku. Ve druhém poločase pak drželi nad zápasem kontrolu, byť si nemohli dovolit vypustit žádný míč, protože borci z Řevnic rovněž toužili po bodech o které se hodlali rvát až do poslední minuty zápasu. Baníkovci si však na svém hřišti v letošní sezóně věří a tak si utkání pohlídali, ačkoli soupeři v samém závěru dovolili dotáhnout se na rozdíl jediného gólu.

O tom, že  si budou užívat umístění v samém čele tabulky minimálně do derby na půdě regionálního soupeře z Litvínova, rozhodli pod vedením neměnného trenérského tria Dostál, Hrubý, J.Štumpf, brankáři Čajka, Ibl, s obranou ve složení Jezbera, Salajka, M.Štumpf, Velek a útočníci Gombár (12 branek), Kneř (5), Rubáš, Tichý, Venclíček (3).

Ke zmiňovanému zápasu s KNH Litvínov hráči Baníku Most NH zajíždějí tuto neděli 28.9.2008, zápas začíná úderem 15. hodiny.