Tento rok byl rokem 2.CS a došlo k novému územnímu uspořádání státu.

Česká házená měla 8348 registrovaných členů.

Konečné umístění družstev ve vyšších soutěžích chybí, uvedeno je umístění

po podzimu 1959 :

1.liga mužů                                VTŽ /někdy jako Baník/ Chomutov       5.místo

2.liga mužů                                Baník Most                                            5.místo

oblastní soutěž mužů sk.A         Baník Hrdlovka                                     8.místo

oblastní soutěž žen sk.A            Lokomotiva Teplice                              5.místo

žákyně                                       Baník Žatec

Žákyně Baníku Žatec se zúčastnily turnaje pro oblast Čech v Chodově u Karlových Varů.

Ve skupině obsadily 3.místo – Spartak Chodov 0 : 3, - Slavoj Přeštice 1 : 2 a v utkání

o 5.místo porazily Jiskru Aš 5 : 2.

Žáci Baníku Chomutov na obdobném turnaji v Turnově byli čtvrtí – TJ DZ Dubí u Kladna 4 : 7,

- Sokol Litice 5 : 7, - Jiskra Dvůr Králové n.L. 3 : 3, - Lokomotiva Chomutov 9 : 6,

- Jiskra Železný Brod 5 : 6.

Pořadatelem kvalifikačního turnaje mladších dorostenek byl Baník Most. Mostecké hráčky turnaj vyhrály - - Spartak Strakonice 2 : 1, Spartak Čakovice 4 : 3, Slavoj Přeštice 4 : 0,

- Sokol Litice 8 : 1.

Finalový turnaj přeboru republiky se konal ve Znojmě. Baník Most se stal celkovým vítězem

po výsledcích – Spartak Závody 9.května 2 : 2, - TJ Znojmo 2 : 1, Spartak Strakonice 3 : 1,

- Dynamo Žižkov 2 : 1, - Spartak Olomouc 10 : 1.

Mladší dorostenci Baníka Most hráli kvalifikaci v Ejpovicích a skončili na 4.místě.

Výsledky : - Sokol Ejpovice 0 : 5, - Spartak Smíchov 4 : 5, - Baník Rokycany 5 : 9,

- Jiskra Třeboň 9 : 6.

Starší dorostenky SZ Litvínov vyhrály kvalifikační turnaj v Táboře po výsledcích :

- Spartak Závody 9.května 4 : 4, - Sokol Bolevec 3 : 1, - Jiskra Aš 4 : 4, Lokomotiva Tábor 5 : 1.

Ve finale v Třeboni skončily šesté – Sokol Vémyslice 1 : 7, - Spartak Kunovice 0 : 13,

- Spartak Modřany 2 : 7, - Jiskra Náchod 4 : 7, - Spartak Závody 9.května 0 : 4.

Starší dorostenci Baníku Žatec měli kvalifikaci ve Strakonicích. Skončili na 2.místě, když

- Spartak Závody 9.května 9 : 9, - Sokol Bolevec 11 : 11, Sokol Rokytnice 11 : 7,

- Spartak Strakonice 13 : 4.

Druzí byli i ve finale v Turnově – Lokomotiva Turnov 10 : 11, - TJ VŽKG 7 : 6,- Spartak Závody 9.května 10 : 6, - Slavoj Židenice 8 : 6, - Spartak Smíchov 9 : 6.

Od 1. července došlo k nové územní organizaci i v tělovýchově. Spojením krajů Ústeckého

a Libereckého vznikl Severočeský kraj se sídlem v Ústí nad Labem.

Byla ustavena Krajská sekce české házené, ve které byli : předseda – Hausvirt /Most/,

organizační pracovník – Trejbal /Most/, hospodář - Paur /Litvínov/, STK – Forejt /Litvínov/,

mládež – Aschenbrenner /Most/, propagačně výchovná komise – Židlický /Mimoň/,

trenérská rada – Nosek /Most/.

Na území kraje působilo 20 oddílů české házené – VTŽ Chomutov, Baník Most, SZ Litvínov,

Jiskra Hejnice, Jiskra Železný Brod, Lokomotiva Teplice, Sokol Hudcov, Baník Hrdlovka,

Lokomotiva Chomutov, Slovan Varnsdorf, Baník Žatec, Jiskra Mimoň, Jiskra Jablonec n.N.,

Baník Kopisty, Sokol Hřivčice, Dukla Litoměřice, Baník Meziboří, Lokomotiva Děčín,

Dynamo Liberec.

V soutěžích bylo 78 družstev. V 1.lize mužů hrálo družstvo VTŽ Chomutov, v 2.lize mužů

Baník Most. V krajském přeboru hrálo 8 družstev mužů a 6 družstev žen a ve dvou skupinách