Muži A: Víkend bez prohry - část 2.

25.05.2008 23:59

Povzbuzeni svým dosavadním jarním tažením druhou ligou a ziskem 10 bodů nastupovali Baníkovci v neděli 25.5.08, opět před domácími příznivci, tentokrát proti týmu z Nezvěstic. Další z řady týmů, který by se rád viděl v soutěži o patro výše, což zejména v několika svých jedincích dává očividně najevo. Oproti sobotnímu duelu byl očekáván stylově odlišný soupeř a tedy i odlišný průběh zápasu, ale zejména divoký druhý poločas zřejmě předčil očekávání mnohých z nás. Nezvěstický tým disponuje tvrdou obranou (netvrdíme o té naší opak) a k tomu hbitým útokem, zřejmě s nejoblíbenějším zakončením střelby přes hlavy obránců ze země i z výskoku (pokud možno s dotažením do hlavy obránce). I tentokrát byl zápas v celém svém průběhu vyrovnaný, do šaten však odcházeli spokojenější hosté za stavu pro ně příznivém 11 - 10.

Byť každý zápas Mosteckého týmu je existenční a značně zabrnká všem účastníkům, ať již aktivním, či pasivním, na nervovou soustavu, nepoložili se Mostečtí za nepříznivého stavu a byť již prohrávali v průběhu druhého poločasu o tři branky a dvakráte pykaly za opakované obranné fauly početním oslabením, dotáhli v poslední minutě zápas do bodového zisku po opakovaných nevynucených chybách Nezvěstického útoku. Zda-li vyválčený bod za remízu 19-19 bude mít pro náš tým cenu zlata se však vzhledem k vyrovnanosti tabulky pozná až za další dva infarktové víkendy, kdy Mostečtí zajíždějí do míst z nejobávanějších a to Litohlav, Tymákova a Přeštic.

Sestava Baníku Most NH: Rudolf Ibl, Antonín Čajka, Lukáš Salajka, Vít Jezbera, Michal Štumpf, Zdeněk Dostál (hrající trenér), Jan Kneř (5), Josef Venclíček (4), Pavel Gombár (10), Pavel Rubáš, trenérský tandém Josef Štumpf, Václav Hrubý.