Muži 2. liga: Most - Litohlavy 19:23 (12:12)

24.05.2009 15:10

V neděli 24.5.2009 byly karty k zápasu 2.A ligy mužů jasně rozdány, Baník Most NH totiž hostil suveréna letošního ročníku soutěže, TJ Litohlavy, kterýžto tým si svými dosavadními výsledky jasně řekl o postup do nejvyšší soutěže národní házené pro nadcházející sezónu. V Mostě brankostroj Tycar doplňovaný letos zdatně i svým souputníkem Šnajdrem nezastavil a rozdával góly jak na běžícím pásu. Vzhledem k dosavadním výsledkům mosteckých házenkářů panovala v řadách domácích mírná nervozita, aby se zápas nezvrhl ve střelnici a Litohlavci aby nezopakovali svůj bravurní výkon z Nezvěstic, kde tyto dva týmy dohromady nastříleli 58 branek!

Klid do řad Mostečanů však přinesl změněný projev z posledních dvou podařených zápasů, kdy to byla právě defenziva, která dávala základ k bodovým ziskům. Po sobotní výhře nad Sokoly z Oseka u Rokycan se neměnnému triu trenérů, Dostál+Hrubý+J.Štumpf, omluvily hned dvě opory útočných řad Rubáš a Venclíček a se zraněním laboroval Tichý. Do obrany nemohl zasáhnout vzhledem k disciplinárnímu trestu zkušený Šetina. Přes tato oslabení nezačal zápas pro Baník Most vůbec špatně a od první minuty měli mostečtí skóre na své straně a hosté dotahovali. Tak tomu bylo až do 14. minuty, kdy zlomil soupeř poprvé odpor mosteckých a šel v zápase premiérově do vedení 6:7 v neprospěch domácích borců. Branky s pravidelností přidávaly oba útoky, když na té mostecké se opakoval klasický obraz hry a většinu gólové odpovědnosti na sebe bral Gombár, který opět dokázal střílet branky se svou nezaměnitelnou jistotou a byl také jediným střelcem z tábora mosteckých, který dokázal konkurovat jediným dvěma střelcům protivníka, výše jmenovaných. Poločasové skóre dokázali Baníkovci dorovnat v poslední minutě první půle na stav remízový 12:12.

I druhá půle nezačala pro domácí házenkáře špatně, Baník opět vybojoval pro sebe nejtěsnější vedení, které držel do 42. minuty, kdy se však od stavu 16:17 ve prospěch hostujícího celku začala loď Baníku potápět, Litohlavským se podařilo využít nesouladu mezi domácími hráči, kteří si začali více vysvětlovat co má kdo jak hrát a tak se nemohlo stát nic jiného, než že převzali Litohlavští hráči otěže zápasu definitivně do svých rukou. První výraznější odskok ve skóre se udál ve 46. minutě, kdy ukazatel skóre vydával v patrnost stav 17:19, po mírné korekci v dalších minutách byl tříbrankový stav i ve 21. minutě 18:21, resp. ve 23. minutě 19:22. Obraně domácích se pak sice společně se svým brankářem podařilo sebrat několik míčů, avšak jediný gól v poslední pětiminutovce zápasu měli na svědomí Litohlavští, kteří si zkušenou hrou pohlídali vítězství v konečném poměru 19:23 v neprospěch Baníku Most NH, který zápas odehrál v sestavě: Ibl, Čajka-Jezbera, Kohout, M.Štumpf, Velek-Gombár (13 gólů), Kneř (2), Tichý, Walter (4).

Jelikož v ostatních zápasech 18. kola ztráceli také nejbližší sousedé Mostu v tabulce, i nadále Baník rozděluje svou pozicí 8 celků, jejichž (ne)úspěch v letošním ročníku dělí 3 body. Ani současná 5. příčka Všenic nezaručuje zatím setrvání v 2.A lize i na příští rok. A jelikož hráči prvoligového Stupna nezvládli ani svůj poslední zápas letošní sezóny je jisté, že do druhé ligy doprovodí právě oni kolegy z Příchovic, což znamená, že k pádu z druholigové soutěže bude letos odsouzena čtveřice nešťastníků, tedy rovná třetina účastníků.

Nezvěstice - Žatec 25:23 (13:11), Litvínov - Osek 23:17 (14:8), Bakov - Ejpovice 13:14 (5:10), Rožmitál - Všenice 11:14 (9:7) Řevnice - Tymákov 13:14 (6:8)