Muži A: Most - Všenice 16:13 (8:5)

31.08.2008 20:25

Na poslední prázdninový den určil los 2.A ligy v zahajovacím zápase mužů Baníku Most NH soupeře ze Západních Čech, první ligou ostřílené borce ze Všenic.

 

Po posledním dvoukole minulé sezony se již čekal soupeř méně zvučného jména z Oblastního přeboru, avšak proti vůli nepříznivců Mostecké národní házené zůstala kvalitní druhá liga také v jednom z nejlepších sportovních areálů v rámci našeho Českého tradičního sportu. A tým mužů v letní přestávce doznal několika změn, jednak to byl příchod Chomutovského řízného obránce - Martina Velka (Chomutovský brankář Rudolf Ibl pro své druholigové spoluhráče zdomácněl a tak se jeho obnovené hostování k potěše Mosteckých zrodilo téměř samozřejmě) a naopak z A týmu se u Litvínovského staronového účastníka 2.A ligy dohodnul na hostování Jiří Šváb, který do Mostu přišel předvádět své házenkářské technické kousky z Oseku u Rokycan.

Do prvního kola nemohl trenérský tým ve složení Zdeněk Dostál, Václav Hrubý, Emil Kohout a Josef Štumpf počítat s oporou obranných řad Lukášem Salajkou, novopečeným otcem (gratulujeme Lukášovi a samosebou i Janě) a také se zkušeným světoběžníkem Antonínem Čajkou, díky kterému dostal opět šanci obléci dres A týmu Aleš Mašek. Navíc vedení klubu se shodlo na tom, že kromě mužů A týmu musí opět začít fungovat regulérně a spolehlivě také rezervní mužský tým, vzhledem k čemuž se budování B týmu naplno začal věnovat Pavel Záhumenský spolu s dalším hráčem výběru druholigistů, Jiřím Walterem, na jejichž čas v letošním ročníku 2.A ligy ještě určitě dojde.

Ale zpět k zápasu, který netrpělivě po letní přípravě vyhlíželi nejen samotní hráči, ale také ostatní členové Baníku a hlavně věrný Fan Club, který rozdělen ve "svých" 3 sektorech nevynechá jediný domácí zápas. Mostečtí nastupovali do zápasu s tím, že nesmí připustit blamáž z posledního podzimu, kdy sice zahájili senzační remízou na hřišti Řevnic, ale nakonec jejich bodový zisk neodpovídal možnostem týmu a byl doslova žalostný a reputaci si tak Mostečtí házenkáři snažili napravit vcelku vydařenou jarní částí uplynulé sezóny.

Od počátečního hvizdu rozhodčího, pana ing. Josefa Popelky ze Žatce, se dařilo být právě Mosteckému týmu o gólový krůček vpředu a pakliže střelecky naprázdno vyšel útok, byla zde jistá obrana podpořená zákroky svého brankáře. Mostečtí vědomi si síly soupeře, ještě v předminulé sezóně působícího v lize nejvyšší, snažili se o opatrnou házenou, přesto se chyb nevyvarovali. Naštěstí pro Mostečany se začátek sezony projevil také na hráčích soupeře a tak nevynucené chyby nemusely tolik mrzet (ale samosebou mrzí všechny příslušné pachatele :-) ). Střelecky po celý zápas držel Baník Josef Venclíček, který jednak zužitkoval na výbornou gólové přihrávky, ale sám se vrhal do šancí, kterými zaměstnával Všenickou obranu. Bohužel střelecká potence útoku z celkového pohledu nebyla nijak úchvatná, útočníci Baníku nechávali vyniknout oba Všenické brankáře, kteří úspěšně čelili střelám z ideálních pozic plynoucích ze hry, ale zejména také z trestných hodů a tak je možno úvodní kolo brát jako varování k včasnému probuzení střelců týmu, kteří si, bez výjimky, dovolili zazdít skutečné vyložené šance. Mosteckému týmu se v zápase dokonce podařilo odskočit až na rozdíl pěti gólů, ale namísto poklidného kontrolování zápasu, zužitkovali hráči Všenic šance na korekci výsledku až na konečných 16-13 po poločase 8:5.

Nejen vydařený zápas Pepy Venclíčka byl oceněn pozápasovými komentáři, kvitováno bylo také nasazení kompletního týmu, včetně střídajícho Petra Tichého, který si připsal další druholigové minuty. K vidění tak byly souboje o každý balón na obou stranách hřiště. Přestože střety se to v zápase jen hemžilo, neměl se soudcováním utkání žádné starosti pan rozhodčí, který hodně napomohl, že hra měla spád bez zbytečného přerušování a výkon tohoto arbitra lze (bez ohledu k vítězství domácích) hodnotit jako velmi kvalitní. Coby poznámku k prvnímu kolu pak je možno připojit rovněž kvalitní výkon dalšího Žateckého rozhodčího, pana Jaroslava Bukovského, jenž suverénním způsobem odpískal další ze zahajovacích zápasů 2.A ligy mezi Litvínovem a Bakovem nad Jizerou, který bohužel pro dalšího Severočeského účastníka soutěže nedopadl s bodovým ziskem.

Sestava: brankáři - Rudolf Ibl, Aleš Mašek; obrana - Radek Šetina (Kapitán týmu), Vít Jezbera, Martin Velek, Michal Štumpf; útok - Jan Kneř (4), Josef Venclíček (9), Pavel Gombár (3), Petr Tichý, Pavel Rubáš.

Byť zápas úvodního kola dopadl k potěše našeho klubu Baník Most NH, celý A tým sedí pevně na zemi, vědom si, že hned v druhém kole zajíždějí Baníkovci na žhavou půdu mladíků ze Žatce, kteří v jejich první loňské sezóně oloupili Baník Most NH, posilněni o Litvínovské zkušené borce, o všechny možné druholigové body, což samozřejmě v letošním ročníku nehodlají Mostečtí připustit. Zápas v Žatci začíná příští neděli 7.9.2008, v 16 h.

-kne-

Zpět