Muži Baníku Most NH "A" opět bez bodu

02.05.2009 19:18

V dosti obměněném složení odjelo družstvo Baníku Most NH k sehrání první části dvoukola 2.A ligy tohoto víkendu, kdy v sobotu 2.5.2009 byl Baník Most NH od 15 h hostem TJ Sokol Tymákov. Trenérskou dvojici Václav Hrubý a Josef Štumpf doplnila premiérově coby vedoucí týmu Lenka Walterová a s týmem kromě tradičních hráčů k zápasu odjeli také navrátilci do sestavy, zkušený Emil Kohout a Jiří Walter, který si rovněž odbyl premiéru na postu obojživelníka - obrana/útok. Zapojení těchto staronových akvizic do zápasu však bylo z Mostecké strany asi jediným pozitivem dne, neboť zápas v Tymákově hráči Baníku hrubě nezvládli. Žargónem oblíbeného fotbalového trenéra Petra Uličného by se dalo říci, že chlapci z Baníku prohrávali už na cestě, u Kralovic asi tak 5:0.

Ani v nejhorším snu nepočítal nikdo z výpravy Mostečáků s takovým kolapsem, který tým předvedl v první půli zápasu, když nově zapojený ukazatel skóre domácí křtili pro ně velice příznivým průběžným výsledkem v 9. minutě 7:0. Do 12. minuty držel čisté konto brankář Tymákova, Václav Majer, s vydatnou pomocí své obrany, a stává se tak postrachem hráčů Mostu. Útok Baníku zaostával za očekáváním po celý první poločas a nepomohlo ani opakované střídání všech útočných hráčů (Pavel Gombár, Jan Kneř, Pavel Rubáš a Petr Tichý), kterým dělal problémy balón extralight, který však byl pro všechny zúčastněné stejný a jak předvedli útoční borci z Rokycanského regionu, k rozvlnění brankové sítě se využít jistě dal. Rozhodčí utkání, pan Slavík, ukončil trápení Baníku pískotem ve 30. minutě za stavu kritického pro hostující tým ze severu Čech v poměru 13:4.

Vedení týmu se během přestávky podařilo vyburcovat rezignované hráče k lepšímu nasazení a byť mírně zlepšený výkon druhé půle neznamenal zvrat výsledku, dá se hovořit o dílčím (bezbodovém) úspěchu v podobě vítězství hostí v druhém poločase v poměru 6:9. Týmu pomohl svým jistým výkonem na brankovišti již jmenovaný, mnoha ligovými sezónami ostřílený záložník Emil Kohout, díky kterému na jistotě nabrali i jeho kolegové z obrany Martin Velek (zastupující na beku absenutjícího V.Jezberu a R.Šetinu), Michal Štumpf a také novic Jiří Walter, který dostal přednost před dalším adeptem na místo v sestavě P.Záhumenským. Za zády obrany Baníku odchytal celý zápas Antonín Čajka. Jiří Walter však nebyl přínosem pouze do řad obranných, ale ve druhém poločase se mu podařilo po zařazení do útoku společně s Petrem Tichým rozpohybovat domácí obranu a navýšit anorektické skóre na Mostecké straně. Jiných pozitiv bychom ze strany Baníku Most NH marně hledali a s napětím můžeme čekat, jak se debakl projeví na hráčích hned v zítřejším zápase hraném na hřišti dalšího zástupce 2.A ligy z oblasti Rokycanské, čili TJ Sokol Ejpovice.

Tymákov - Most 19:13 (13:4) - Tichý 5, Gombár 3, Kneř 3, Walter 2

Rožmitál - Bakov 22:20 (13:9)

Nezvěstice - Řevnice 27:20 (14:13)

Ejpovice - Litvínov 16:19 (8:9)

Žatec - Osek 19:18 (12:10)

Všenice - Litohlavy 16:16 (7:9)