Muži A opět bez bodu i v Řevnicích

08.05.2009 18:36

V netradičním hracím dni, tedy v pátek 8.5.2009 přivítali hráče Baníku Most NH v dalším ze zápasu 2.A ligy na svém hřišti zástupci středočeské národní házené házenkáři NH Řevnice. Mostečtí hráči měli co napravovat po kolapsu na Rokycansku a měli k tomu příležitost, neboť je čekal jeden z pomalejších soupeřů. Optimisté přející Mostu se tak těšili, že by nemusel severočeský Baník odjíždět s takovým gólovým přídělem jako ve všech dosud odehraných jarních kolech. Bohužel situace v týmu je taková, že i nikam nespěchající družstvo řevnických v poklidu sázelo góly, na které sice mostečtí odpovídali, ale dát gól z každého útoku je těžké i v týmech, které disponují pohodou, natož u mužstva, které zatím hledá svou tvář.

Jako se tomu dělo vždy i v minulosti, našel i aktuální arbitr utkání, pan Hejl z Litohlav, zalíbení ve stylu Řevnických a tak přizbůsobil časové intervaly na držení míče na rukou řevnických borců, jakož i čas trávený bez vyvíjené střelecké aktivity v blízkosti obranného brankoviště defenzivy Baníku. A takovéto tolerance dokáže mistrovsky využívat zejména František Zavadil, jehož výtečné výkony s míčem byly kvitovány po každém proběhlém střetu se středočechy. I tentokrát vybízel svými akcemi ke skórování své spoluhráče a když bylo potřeba skóroval sám. Navíc své letité zkušenosti prokazoval na druhé straně Ctirad Leinweber, který opět strážil celou polovinu brankoviště a jeho záložníci tak již neměli příliš starostí s vytlačováním útočníků Baníku ze střeleckých pozic. Poločas prohráli mostečtí 11:7, když krok dokázali držet se svým soupeřem do 11. minuty a stavu 4:4, pátým gólem zahrozil útok z Mostu v 17. minutě a pak si vybral své neplodné chvilky, které se již staly nechtěnou tradicí Baníkovců. I v tomto zápase bylo zaznamenáno minimálně jednoho pozitiva pro příznivce mostecké házené. Jedním z takovýchto pozitiv je bezesporu zařazení Aleše Maška do sestavy, který se zdařilými zákroky v brance Baníku snažil o probuzení svých spoluhráčů z jejich skepse.

Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil, opětovně prvních 12 minut nenechali oba týmy ani minutu na pokoji, branky se dařilo přidávat útokům na obou stranách, ku smůle mosteckých nechával dohrávat sudí zápasu řevnické střelce za čárou pokutového území, což následně objasňoval tvrzením o poskytnutí výhody pro útočící hráče po faulu mosteckých obránců. Od 42. minuty si vybraly lepší chvíle defenzivy obou družstev, které nepovolily změnu stvu až do 46. minuty, kdy se nadechl k závěrečnímu náporu mostecký Baník, jehož obrana pokračovala v zisku balónu, kterými tentokrát útok nakládal, jak se má a ukrajoval z dosud ostudného deficitu 21:12 pro řevnické borce. Nakonec se však již nepodařilo s výsledkem udělat nic jiného, než jej kosmeticky upravit na 24:17, nepříznivých pro Baník Most NH. V rozhodnutém zápase ještě zadal vyniknout rozhodčímu hostující Kneř, který byl za své komentování průběhu zápasu vyloučen, čímž podtrhl páteční depresi z házené mosteckých mužů, kterou vyléčil až následný výkon nejmladších zástupců Baníku Most NH.

Trenéři týmu Zdeněk Dostál, Václav Hrubý a Josef Štumpf postavili do zápasu sestavu: brankáři - Rudolf Ibl, Aleš Mašek, obrana - Martin Velek, Emil Kohout, Michal Štumpf, Vít Jezbera, útok - Petr Tichý (6 gólů), Jiří Walter (4), Pavel Gombár (5), Jan Kneř (4).

Řevnice - Most 24:19, Litvínov - Žatec 21:21, Osek - Ejpovice 20:11, Tymákov .- Nezvěstice 16:13, Litohlavy - Rožmitál 19:16, Bakov - Všenice 17:15 (10:8)