Muži A pozvali posledním utkáním a výhrou 26:19 příznivce na další ročník 2.A ligy v Mostě

07.06.2009 14:10

Po zvládnutém dvouzápase pravdy v posledních odehraných kolech čekal na muže mosteckého Baníku poslední duel druholigové sezóny 2008/09. Losem přisouzený soupeř z Nezvěstic sliboval atraktivní, zejména útočný zápas z obou stran. Souboje obou nedělních soupeřů bývají vypjaté a zajímavé s velkým množstvím ofenzivních kombinací, střeleckých exhibicí jednotlivých leadrů týmů a také důraznou a tvrdou obrannou hrou na obou brankovištích.

Zvládnutý finish mosteckých a také trhák vedoucího týmu 2.A ligy z Litohlav, zbavil poslední zápas obou mužstev nálepky "existenční" a na přístupu obou týmů to bylo znát. Pro pomlouvače a spekulanty hned na úvod zdůrazníme, že je tím myšleno, že oba týmy zahodily zahlavu celosezónní stres, oprostily se od tradiční masírské hry a dali tak skutečně prostor pro podívanou na akce, které by se v očekávané rivalské atmosféře rodily s větší obtížností. Oba týmy měly na paměti hlavně výstrahu pro případné vykartování na příští sezónu a i to mělo zápasu pomoci z pohledu diváka bažícího po brankových hodech.

Nezvěstičtí přivezli sebou svůj vyhlášený, fyzicky velmi dobře disponovaný útok, ve kterém dominuje zejména Lukáš Šilhánek, s velmi dobrou technikou, ale hlavně očividným přínosem pro kolektivní hru svého týmu. Na brankovišti mosteckých však mohli oba brankáři Mostu spoléhat na obranu dirigovanou opět Lukášem Salajkou, který na jaře předvádí dosud své nejlepší výkony v kariéře a vstupem na hřiště napomohl mosteckému týmu k  výsledkové obrodě. V posledních 5 zápasech, do kterých řízný bek Mostu zasáhl, Baník musel trávit pouze jedenkrát příděl branek přes 20 a to ještě od litohlavského gólostroje. Navíc ve zmiňovaných 5 utkáních odcházel Baník poražen pouze jednou, právě s již jistým vítězem 2.A ligy z Litohlav. Celkově je možno hovořit o skvělé defenzivní práci celého týmu, která i v nedělním zápase položila základ pro úspěch v zápase proti hráčům Nezvěstic. Za precizní obranou navíc vyrostli ke svým standardním výkonům oba brankáři, Antonín Čajka s Rudolfem Iblem.

V útoku sice nemohli Baníkovci počítat s kompletní útočnou sestavou, ale přesto do zápasu byla připravena hned čtveřice natěšených borců, kteří od první minuty ždímali nezvěstickou obranu ve vysokém tempu, ve kterém dokázali setrvat po celý zápasový čas. Když se navíc ke zkušenému střelci Pavlu Gombárovi a jeho obvyklému přídělu 9 branek přidal i nezastavitelný Jiří Walter se svými 11 góly, mohl si mostecký soubor oddechnout, zraněný bombarďák Pepa Venclíček byl pro dnešní zápas zastoupen. Gólově naprázdno nevyšli ani útoční kolegové obou paličů, Petr Tichý si užíval nasazení do základu a odměnil se 5 brankami, Pavel Rubáš kromě připravování gólových akcí dokázal síť nezvěstického golmana rozvlnit jednou, což do součtu rozhodlo výsledek v poměru 26:19 po poločase 12:8. Výsledek zápasu svádí k domněnkám o snadném zápase, avšak zápas se lámal až ve 20. minutě, kdy po tahanici o vedení převzali vládu nad zápasem hráči Mostu vstřeleným gólem na 8:7 a od té chvíle již skóre pouze navyšovali, k čemuž jim značně dopomáhala spolehlivá defenziva. Jeden ze svých lepších zápasů opět zažíval Antonín Čajka, který si připsal na své konto 12 úspěšných zákroků. Pohodu brankářského duetu pak dokreslil zlikvidovaným pokutovým hodem Rudolf Ibl.

Po zjištění ostatních výsledků mohli trenéři mosteckého týmu konstatovat, že přes krizi v úvodu jara dokázali tým vyšponovat mezi 5. a 6. příčku při bodové rovnosti s celkem Řevnic, což je zatím nejlepší umístění mosteckého celku od nástupu do druholigového dění v srpnu roku 2003. O poslední dvoubodový zisk se pod taktovkou tria Zdeněk Dostál, Václav Hrubý, Josef Štumpf, zasloužila sestava: brankáři - Antonín Čajka, Rudolf Ibl, obrana - Vít Jezbera (kapitán týmu), Lukáš Salajka, Martin Velek, Radek Šetina, Michal Štumpf, útok - Pavel Gombár, Pavel Rubáš, Petr Tichý, Jiří Walter. Zápas řídil pan Jiří Bláha.

Litohlav - Bakov 19:18 (11:6), Osek - Řevnice 20:12 (11:9), Litvínov - Rožmitál 15:14 (9:7), Most - Nezvěstice 26:19 (12:8), Všenice - Tymákov 14:18 (9:10), Žatec - Ejpovice 19:19 (9:8).

Děkujeme všem příznivcům za dosavadní podporu a těšíme se na Vás i v příští sezóně 2009-2010!!!

Zpět