Muži A si poradili s Ejpovicemi 13:12 (10:6)

24.10.2009 17:41

Po bídném úvodním pětikolí letošního ročníku 2.A ligy mužů snad ani samotní hráči mosteckého "A" týmu nevěřili, že se v polovině sezóny dostanou do hry o umístění v první třetině tabulky. Stalo se. Od skvěle zvládnutého zápasu v Žatci se tým trenérů Zdeňka Dostála a Václava Hrubého veze na vítězné vlně, v Bakově se vyvaroval svého Jánošíkovského chování a "chudým" tentokrát nerozdal body sebrané "bohatým" z čela tabulky a tak se namísto chvostu seznamu druholigových týmů ocitl v jeho středu. Že v národní házené, konkrétně ve 2. lize, střed tabulky nelze označit za klidné vody, to již na vlastní kůži poznali mostečtí hráči několikrát a tak chtěli své podzimní bodové konto rozhodně rozmnožit poslední dvojičkou, při které mohli využít své domácí prostředí.

V sobotu do Mostu dorazil tým TJ Sokol Ejpovice a byť mezi oběma týmy nepanuje žádná zavilá rivalita, slibuje pokaždé střetnutí těchto týmů pro oba útoky těžkou dřinu, při které čeká opovážlivé střelce téměř v každém případě fyzické ocenění za jejich snahy. Již při nalosování soutěže bylo jasné, že v posledním dvoukole bude možno na mosteckém hřišti shlédnout dvě precizní defenzivy. Ku potěše domácích příznivců nakonec bylo po posledních kolech jasné, že k vidění budou precizní obrany tři. To co ve druhé části podzimu předvádí obránci s oběma brankáři Baníku Most NH se nedá pojmenovat jinak, než skutečný základ úspěchu celého týmu!

Do branky postavili trenéři Rudolfa Ibla, který tahal z rukávů opět bravurní zákroky. Na úspěšnosti brankáře Ibla mají však velké procento právě kompaktní výkony defenzivy vedené Radkem Šetinou z ustálené pozice beka. Do vedení se dostali sice v první fázi utkáni hosté, pak však přišel první obrat a domácí se dostali až na vedení 3:1. Toto vedení však tým z Ejpovic s přehledem zlikvidoval a v zápětí již byl stav smírný 3:3. Utkání bylo naprosto vyrovnané, předzápasové prognózy na sebe dávaly vzpomenout každým útokem, který zlikvidovala na obou stranách buď v samém zárodku spolehlivá obrana, případně se vytasili s úspěšnými zákroky ochránci obou brankových svatyň. Ještě ve 21. minutě přejížděl po zádech domácích hráčů, při pohledu na ukazatel skóre za stavu 6:6, nervový mráz. Pak však přišla nejsvětlejší chvíle domácího týmu, kterému se podařil trhák a o poločase si mohli Baníkovci s mírnou úlevou vyslechnout od rozhodčího Stanislava Zadražila příjemný dílčí výsledek 10:6. Jako klíčový okamžik se ukázalo střídání v obranných řadách, když střídající Vít Jezbera se předvedl ve výborné kondici a na brankovišti i daleko před ním svou rychlostí i přesností odhadu připravil soupeřící útok o několik míčů a střeleckých pozic.

Když po návratu do utkání ve druhém poločasu ještě domácí střelci navýšili skóre na 11:6, zdálo se, že body pro Baník jsou nevyhnutelné. To však netušil nikdo z přítomných, co na mostecké střelce chystá brankář hostí Jan Trnka. Tento zkušený gólman totiž, podobně jako v Bakově mostecký Čajka, zcela zaklel svojí kasu a proměnil se v očích střelců z Mostu na dokonalého Trnkanátora, který likvidoval jednu střelu za druhou. Když už pak došlo k překonání ejpovického brankáře otupil radost mosteckých příznivců hvizd z píšťalky sudího Zadražila. Naštěstí pro mostecké barvy rovněž obrana s brankářem Rudolfem Iblem nenechala vyniknout ejpovické útočníky a dál trpělivě nosila pro své forwardy balón za balónem, které pak obratem vracely se zpět bez gólového puncu. Když v 50. minutě ukazatel skóre hlásal světu stav 12:10 ve prospěch domácícho družstva, tedy ve druhém poločase 2:4, domácí fanoušci ztráceli trpělivost se střeleckými snahami útočníků. Ani výtečně hrající defenziva Baníku nedokázala odolat vytrvalému obléhání mostecké branky a ejpovickým se podařilo dotáhnout na 12:12, přičemž do konce zápasu již zbývalo pár minut. Byť na obou frontách hřiště v útoku nastoupili ostřílení borci, obava ze spáchání osudové chyby, svazovala útočníkům zcela ruce, což nakonec definitivně zhatilo plány hostí na úplný zvrat zápasu. Zápas v mosteckém dresu nedohrál pro zranění (bez účasti cizí osoby) dosavadní hrdina utkání Vít Jezbera, na hřišti však byl další osudový muž zápasu, který si své senzační finále schoval pro mostecké publikum i spoluhráče na skutečný závěr sobotního klání. Po několikerém marném dobývání ejpovického brankoviště, natož branky, totiž předvedl Josef Venclíček individuální akci dne, kterou zastínil vše dosud odehrané a po probití se dvoučlenným obranným blokem přesnou střelou o tyč překonal konečně brankáře Trnku a tím defnitivně zpečetil vydřené vítězství Baníku Most NH a posunul svůj tým z dosud 7. pozice do vyšších pater tabulky.

Jak již výše uvedeno, zápas odřídil mistr národní házené, Stanislav Zadražil z Přeštic, který nezapřel v sobě řízného obránce a nechal plynout hru bez kouskování, čehož mohli využít a také využily obě obrany, což zcela jistě prospělo tempu utkání a nakonec i všichni zúčastnění útočníci byli schopni nakočit do druhého zápasu sehraného během 24 hodin.

Proti TJ Sokol Ejpovice vedli trenéři Zdeněk Dostál a Václav Hrubý sestavu: brankáři - Rudolf Ibl, Antonín Čajka, obrana - Vít Jezbera, Lukáš Salajka, Radek Šetina, Martin Velek, útok - Pavel Gombár (2 góly), Jan Kneř (3),  Pavel Rubáš (3), Petr Tichý (3), Josef Venclíček (2) a Jiří Walter.

Ostatní výsledky 10. kola 2.A ligy mužů: Nezvěstice - Podlázky 18:20 (10:9), Záluží - Řevnice 23:18 (12:9), Raspenava - Stupno 20:14 (10:6), Bakov - Všenice 16:18 (9:7), Žatec - Tymákov 15:12 (7:6)