Muži A si zajistili výhrou nad Rožmitálem setrvání v 2. lize!!!

06.06.2009 18:04

Do odvety proti nováčkovi  2.A ligy z Rožmitálu nastupoval tým Baníku Most NH psychicky posílen skvělým výkonem na půdě Bakova nad Jizerou v minulém kole a na vítězné vlně se chtěl svézt také tuto sobotu 6.6.2009. O týmu Baníku se stále ještě spekulovalo v kuloárech 2.A ligy národní házené, před úvodním hvizdem pana rozhodčího Jana Málka, jako o jednom z týmů ohrožených sestupem a tak hráči nastupovali s mírnou nervozitou do zápasu, který mohl potvrdit svůj zápis do tabulky 2.A ligy na příští ročník.

Počasí nebylo zrovna ideální a neslibovalo přílišnou gólovou úrodu, přestože se setkávaly týmy s útoky lepšími vlastních obran. Navíc hned v úvodu dostal domácí tým úder v podobě vážného zranění gólostrůjce Josefa Venclíčka, který musel být převezen k chirurgickému zákroku do mostecké nemocnice a do zápasu již logicky nezasáhl. Ku cti zúčastněných soupeřících stran nedošlo ku zranění úmyslným zaviněním žádného z aktérů zápasu. Gólově tak převzal zodpovědnost za svůj tým, jak jinak, Pavel Gombár, který do zápasu dával veškeré své síly, které nakonec přetavil v 10 nastřílených branek. V první půli to však nestačilo a hráči z Rožmitálu v poslední pětiminutovce ovládli skóre dokonce o dvě branky a do kabin se šlo za stavu 5:7 v neprospěch domácích borců, hnaných do zápasu solidní diváckou kulisou.

Do druhé půle nastoupil celek Mostu s jednoznačným cílem, nepřenechat Rožmitálským možnost loučit se s 2.A ligou vítězstvím na cizím hřišti, ale hlavně ukořisit pro mostecké barvy všechny body. Ve 37. minutě se podařilo Baníkovcům skóre otočit na 9:8 a pak již domácí ani na minutu neztratili nad zápasem kontrolu a tento dovedli do zdárného konce v poměru 15:11. Kromě ocenění mosteckého týmu v podobě dvou bodů, nepsaný triumf připsal domácímu obránci Michalu Štumpfovi, jistě a srozumitelně pískající Jan Málek, a to v počtu přešlapů za poločas i celý zápas! :-)

Za dobře odvedenou práci se mohla těšit neměnnou trenérskou trojicí: Zdeněk Dostál, Václav hrubý, Josef Štumpf, vedená sestava: brankáři - Antonín Čajka, Rudolf Ibl, obrana - Lukáš Salajka, Michal Štumpf, Martin Velek, Vít Jezbera, Radek Šetina, útok -  Jiří Walter (3 góly), Petr Tichý, Pavel Rubáš (2), Josef Venclíček, Pavel Gombár (10).

Most - Rožmitál 15:11 (5:7), Žatec - Tymákov 15:17 (7:10), Osek - Bakov 11:11, Litvínov - Nezvěstice 16:11, Všenice - Ejpovice 15:13, Litohlavy - Řevnice 20:14 (10:7)