Muži "A" týmu korunovali zimní přípravu vítězstvím v Memoriálu K.Tomčíka

22.03.2009 18:07

Zimní dril národních házenkářů v tělocvičnách se chýlí ke konci. Získanou kondici a herní formu vyrazili v rámci finiše zimní přípravy testovat druholigisté Baníku Most NH na již 16. ročník Memoriálu Karla Tomčíka pořádaný v Litvínovské sportovní hale Koldum týmem KNH Litvínov za účasti velmi zajímavých družstev z oblastí celé ČR. Pro většinu hráčů Baníku byla většina szápasů premiérovým setkáním s týmy jako je Záluží, Vřeskovice, byť se jedná o tradiční kluby národní házené.

Baník Most NH se ujal zahájení turnaje s Jihomoravským družstvem Drakenu Brno, tedy zástupcem 2.B ligy ČR a Mosteckým se vstup do turnaje podařil, když Baník zvítězil v úvodním zápase hraném (jako všechny ostatní) v čase 2x 15 minut, v poměru 13-9. Stejně zdařile postupovali Baníkovci celým turnajem a podařilo se jim všechny zápasy prokráčet bez jediného zaváhání, když radost trenérskému triu Zdeněk Dostál, Václav Hrubý a Josef Štumpf musela dělat zejména evidentně zlepšená, hlavně zrychlená hra kompletní defenzivy týmu, na které se (mimo jiné) celou zimu pečlivě pracovalo. Není žádným tajemstvím, že vedení týmu Baníku Most NH "A"  a vedení klubu vůbec není spokojeno s inkasovanými karetními tresty svých hráčů a celá zimní příprava byla zaměřena ještě více než obvykle na odstranění veškerých nedostatků, které zapříčinily nelichotivou přední pozici v tabulce nejtrestanějších hráčů (ikdyž co si budeme povídat, každá píšťalka jinak píská,že?!). Do týmu se poctivým přístupem prodrali "nové" tváře Pavel Záhumenský a Jirka Rosenkranz, kteří dostali příležitost ukázat se trenérům v zápasové praxi. Baník Most NH přijel do Litvínova v sestavě: Antonín Čajka - brankář, Radek Šetina, Vít Jezbera, Michal Štumpf, Pavel Záhumenský - obrana, Pavel Gombár, Josef Venclíček, Petr Tichý, Jiří Walter, Jiří Rosenkranz a Jan Kneř - útok. Náš tým získal na turnaji 10 bodů z 10 možných za výsledky:

Baník Most NH - Draken Brno 13-9, Modřany - Most 8-11, Most - Záluží 11-9, KNH Litvínov - Most 9-11, Most - Vřeskovice 10-8. Z dalších výsledků:
Záluží  – Litvínov 7-5, Modřany – Vřeskovice 5-11, Draken Brno - Litvínov 10-8, Vřeskovice – Záluží 6-11, Draken Brno – Modřany 14-4, Litvínov – Vřeskovice 6-8, Vřeskovice – Draken Brno 8-6, Modřany – Záluží 11-9, Záluží– Draken Brno 10-16, Litvínov – Modřany 0-6.

Jak je zvykem vedení týmu Baníku Most NH, kladný výsledek nikdy nepřeceňuje a střízlivě vyhlíží jarní část druholigové soutěže, přesto je zisk poháru z Litvínovského turnaje povzbuzením do jarní části soutěže.

Zpět