Muži "A" týmu porazili Žateckou rezervu

20.05.2012 21:48

V neděli nastoupili do svého předposledního domácího utkání v rámci Oblastního přeboru 2011/12 mužové "A" týmu Baníku Most NH. Soupeřem byl Mosťákům rezervní tým mužů Šroubárny Žatec, vedený v poli zejména zkušeným Pavlem Plecitým. Poslední vzájemné střetnutí rozhodovalo se až v posledních vteřinách zápasu, tentokráte však obdobný průběh zápasu nehodlali mostečtí riskovat. Sestavy obou mužstev byly také odlišné od posledního vzájemného střetnutí, což se projevilo zejména na defenzivním výkonu výběru trenéra Václava Kočího, který nemohl přehlédnout neustále se zlepšující výkony Marka Pause v dorostu i v "B" týmu a tak si Marek v neděli premiérově oblékl dres prvního týmu Mostu.

Hned od úvodních minut diktovali tempo zápasu mostečtí, před prvním střídáním mosteckých útočných trojic svítilo na ukazateli skóre 4:1, pak se žatečtí borci na domácí dotáhli a do šaten se šlo v poločase za stavu 11:10. Druhá polovina zápasu již vyšla celá o poznání lépe a Baníkovci si mohli připsat další výhru v oblastní soutěži, když rozhodčí utkání, Miroslav Smák, nahlásil výsledek 24:17. Ačkoliv z původně plánované trojice "A" mužstva nezasáhl do zápasu opětovně ani jeden z brankářů, defenziva se mohla plně spolehnout hlavně na znovu v dobré pohodě chytajícího Míru Nyče, který jen těžko pustí někoho dalšího mezi branky tyče!

Sestava Baníku Most NH "A": brankáři - Miroslav Nyč, Vítězslav Nový, obrana - Vít Jezbera, Milan Škabrada, Michal Štumpf, Pavel Záhumenský, Adam Bauer, Marek Paus, útok - Michal Nájemník (4 góly), Josef Venclíček (3), Jan Kneř (8), Václav Vrzal (6), Vítek Mertl, Tomáš Draxler (3), trenér - Václav Kočí.

V příštím víkendu budou chtít Baníkovci završit neporazitelnost na mosteckém hřišti v sezóně, v posledním domácím utkání proti KNH Chomutov. Zápas se na žádost chomutovského družstva začíná již v 09 h 26.5.2012.