Muži "A" týmu zahájili oblastní sezónu výhrou nad Loukou u Litvínova 20:14 (13:6)

11.09.2011 12:58

Jak bylo dříve avizováno, také mostecký "A" tým mužů byl letos v losovacím koši zápasů severočeského Oblastního přeboru. Na úvod byly coby soupeři k sobě nalosovány celky Baník Most NH "A" a SK NH Louka u Litvínova. Oproti minulým sezónám je to zajisté oživení severočeské oblastní soutěže, neboť mostecký tým byl k vidění v druholigové soutěži a do Oblastního přeboru se vrací po osmi letech. Louka po svém někdejším tažení soutěží nejen druholigovou, ale i nejvyšší prvoligovou, utlumila želbohu svou činnost pouze na kategorie mládežnické (ikdyž při pohledu na zcela zaniknuvší týmy z Hejnic, Nového města pod Smrkem a jiné téměř zemřelé kluby, můžeme být rádi, že v Louce nepřestali tamní zapálenci nikdy zcela bojovat o přetrvání národní házené ve své obci.).

Oba týmy doznaly četných změn ve svých sestavách oproti ligovým působením. V Mostě na konci loňské sezóny došlo na změnu v trenérském vedení, kdy týmu mužů byl představen coby nový hlavní trenér Václav Kočí. Právě u příležitosti úvodního mistrovského klání mužů mostečtí házenkáři poděkovali svým trenérům Václavovi Hrubému a Zdeňkovi Dostálovi za dosud proběhlé sezóny, kdy oba pro svůj tým obětovali bezpočet dní hracích a tréninkových a za svým týmem stáli, ať se dařilo více, méně či vůbec! Také touto cestou ještě jednou děkujeme oběma trenérům a hlavně kamarádům a těšíme se, na jejich další házenkářké počínání!

Absolutní a neveselý úvod zápasu však obstarala minuta ticha u příležitosti, která nemile zahýbala v posledním týdnu nejen sportovním světem. Také házenkáři se připojili k většině sportovních oddílů, resp. lidí vůbec a vzdali poctu nejen Janu Markovi, Karlu Rachůnkovi, Josefu Vašíčkovi a Pavlu Demitrovi, obětem leteckého neštěstí v Rusku.

Oba týmy od úvodního hvizdu nastoupily k zápasu ve zcela opačném projevu, Baníkovci do zápasu vstoupili gólovou šňůrou, kterou dokázala výtečně podpořit defenziva domácích. Postupem času ale dokázal soupeř z Louky srovnat krok a ikdyž si Mosťáci drželi pohodlný náskok, nedokázali na svůj úvod zcela navázat. Největším rozdílem obou týmů byl rovnocenný příspěvek všech nastoupivších útočníků v mosteckých barvách, zatímco v týmu soupeře hra stála a padala s výkonem Romana Duba, který neúnavně vedl svou mladou družinu zápasem, za což si také vysloužil uznání přítomných. Baníkovci předvedli, že nešvar v podobě zabržděných úvodů druhých poločasů nesouvisí s účastí v konkrétní soutěži a také úvod druhé části nedělního utkání, po poločasovém stavu 13:6,  proměnili na tyčovanou a nechali soupeře opticky srovnat hru. Byť oba soupeři přistoupili k zápasu v korektním duchu, na obou brankovištích se pravidelně zajiskřilo, zatímco v mostecké obranné třetině se tvrdila muzika na pravém kraji brankoviště, druhá strana odpovídala v podobně tvrdém duchu zrcadlově, tedy zleva. Přes několik skutečně úderných zákroků však rozhodčí utkání, pak Karel Klas, neměl s nikým z obou soků problém a po zápase mohl řešit pouze výsledek, který vyzněl pozitivně pro domácí tým 20:14.

Sestava trenéra Baníku Most NH, Václava Kočího: brankáři - Radek Muller, Vítek Nový, obrana - Vít Jezbera (kapitán týmu), Michal Štumpf, Pavel Záhumenský, Martin Tomeček, útok - Petr Tichý (5 gólů), Josef Venclíček (4), Jan Kneř (6), Michal Nájemník (3), Václav Vrzal (2), Tomáš Draxler, Vítek Mertl.