Muži "A" týmu završili podzim výhrou a jaro začnou jako vedoucí tým Oblastního přeboru

18.10.2011 22:05

Na podzim potřetí v úterním podvečeru nastoupili muži Baníku Most NH "A" k zápasu v rámci Oblastního přeboru. Pod umělým osvětlením zakončili podzimní část své aktuální soutěže zápasem proti soupeři z Louky u Litvínova. Ve hře byly jednak dva body a také sice nikterak významné, avšak o to očekávanější potvrzení neporazitelnosti prvního mosteckého týmu mužů.

V mužstvu Baníku, byť stiženým marodkou ve všech řadách, nastoupily opět dva kompletní útoky. K dispozici byl velezkušený Pavel Rubáš, který vedl první z obou útoků a byť se nekonala žádná gólová oslava, ani úvodní trhák Mostu, přepouštěl zkušenější z obou útoků svým kolegům místo za průběžného těsného vedení. Louka přijela v překopané sestavě oproti prvnímu vzájemnému klání a zápas byl výsledkově také odlišný proti prvnímu měření sil obou regionálních soupeřů. Znát byl zejména dirigent obrany, kapitán týmu Robert Skalitz, který svůj tým podržel a také jeho přičiněním odcházela obě družstva ze hřiště k poločasové přestávce za nejtěsnějšího vedení domácího týmu 10:9.

Do zápasu mostečtí útočníci vstoupili, do druhého dějství zápasu však vlétli a přidali nejen na pohybu, ale hlavně na důrazu při střelbě. Příkladem šel hned úvodním gólem kapitán Mostu, Pavel Rubáš, který skóroval ukázkově o tyč, čímž inspiroval své útočné kolegy, jimž se začalo dařit rozeznívat konečně brankovou konstrukci ze správných úhlů, aby balóny končily v síti, nikoli v zázemí. Mezi hráči Baníku byla znát pohoda, byť se nikdo v mosteckém trikotu nevyvaroval v průběhu zápasu drobné i větší minely. Jelikož se dařilo také obraně v čele s Mírou Nyčem i jeho parťákem Vítkem Novým, narůstal ku potěše většiny diváctva gólový odstup domácích, když se gólově činilo celkem pět střelců. Miláček tribun(y) Josef Venclíček nakonec vyslyšel přání svých fans a zúročil také několikadenní soustředění ve vzdálených Mutěnicích, kde pochytával rady od sedmi zkušených házenkářů, jimž specielně se odvděčil několika efektními a zároveň efektivními akcemi. V povedeném zápase však nelze vychvalovat pouze jednotlivce, také v desátém zápase Oblastního přeboru (dvanáctém včetně Českého poháru), byl k vidění týmový výkon, který zaručil završení oblastního bodového zisku na stoprocentních 20 bodech, tedy s nejlepší startovní pozicí do jarních bojů o postup, resp. návrat do druholigové společnosti národních házenkářů. Závěrečné hlášení rozhodčího, pana Karla Klase, znělo 23:17 ku prspěchu Baníku Most NH "A".

Sestava trenéra Václava Kočího: brankáři - Míra Nyč, Vítek Nový, obrana - Michal Štumpf, Martin Tomeček, Pavel Záhumenský, Václav Nový, Václav Kočí, útok - Pavel Rubáš (4 góly), Josef Venclíček (5), Petr Tichý (6), Michal Nájemník (2), Václav Vrzal (5), Tomáš Draxler, Vítek Mertl.

Foto na rajčeti: https://knerik.rajce.idnes.cz/Banik_Most_NH_vs._Louka_18.10.11/

Zpět