Rozjetá lokomotiva mužů A narazila v Litvínově

28.09.2008 20:52

V neděli odpoledne bylo na programu 6. kola 2.A ligy mužů v národní házené utkání mezi KNH LItvínov a sousedním Baníkem Most NH. Tento souboj dvou tradičních rivalů sliboval souboj plný tvrdých střetů, což se potvrdilo prakticky od úvodních minut.

Průběh celého zápasu byl vyrovnaný, branky na obou stranách přibývaly jak na běžícím pásu, když v 16. minutě svítilo skóre na domácí tabuli 8-6 v neprospěch Baníku. Litvínovským úročníkům se dařilo pronikat hostující obranou ze hry, na druhé straně hradba z Litvínovských obránců skoncovala s útoky hostí tak, že byl nucen rozhodčí utkání, pan Bláha, pískat trestné hody, které proměňoval až s neuvěřitelnou přesností tradiční kat brankářů, Pavel Gombár, který v celém zápase zužitkoval celkem 9 trestných hodů, včetně dvou pokutových. Pak se do 24. minuty podařilo dokonce hostujícímu Baníku skóre otočit 8-9 ve svůj prospěch, zejména zlepšenou obrannou hrou. Obě nesmlouvavé obrany se snažily zastavit své útočné protějšky všemi možnými prostředky, což nakonec také ve 26. minutě odnesl jeden z hostujících hráčů, jenž díky dohranému ataku domácího (nepotrestaného) Bilohuščína přibyl na marodku Mosteckých, kterým již v průběhu týdne zatrnulo, když se dozvěděli o zranění svého útočníka Josefa Venclíčka. První poločas nakonec skončil smírným výsledkem 9:9.

Do druhé půle nastupovaly oba týmy s výstrahou rozhodčího, že v případě opakovaných faulů přestane šetřit kartami. Bohužel o tvrzení rozhodčího se přesvědčili obránci i brankář hostujícího Baníku, kterým se tak nedaří vymanit z dojmu nejtrestanějšího týmu soutěže, když je během 30 minut rozhodčí poslal čtyřikrát do oslabení, přičemž jednou dokonce do dvojnásobného. Hra obou týmů se příliš nezměnila ani v druhém dějství zápasu, když se nedařilo ani jednomu z týmů utrhnout do většího náskoku. K výtečnému výkonu se rozchytal matador v Mostecké brance, Antonín Čajka, který vychytal skutečně nemožné. Svůj jinak úspěšný minisouboj s domácími útočníky si však prohrál jmenovaný zkušený brankář sám, když byl po opakovaném avizovaném porušení pravidla 4 metrů vykázán mimo hru ku škodě celého týmu z Mostu. Až do 56. minuty se dařilo Mosteckému týmu držet vítězství bez ohledu na početní nevýhodu. Hraje se však do minuty 60., což se vyplatilo Litvínovskému souboru, který nejen že v 57. minutě skóre srovnal na 15:15, ale do konce zápasu strhnul vedení na svou stranu dvěma povedenými útočnými akcemi a tak Mostečtí museli po konečném hvizdu rozhodčího vyslechnout výsledek pro ně nepříznivý, tedy KNH Litvínov vs. Baník Most NH 17:15. Po prohře Mosteckého Baníku tak následoval sestup z dosavadní první příčky, kde se po 6. kole usadili hráči z Nezvěstic. Mužům Baníku Most NH patří společně s Řevnicemi průběžná 2.-3. příčka.

Sestava Baníku Most NH: brankáři - Čajka, Ibl, obránci - Jezbera (kapitán týmu), Salajka, Štumpf M., Velek, útok - Gombár (10 gólů), Kneř (2), Rubáš (1), Tichý (2) a premiéru v 2.A lize si odbyl Jan Hulák. Trenéři - Dostál, Hrubý, Štumpf J.