Muži A zvítězili nad Řevnicemi 25:22 (13:15)

06.09.2009 22:00

V sezóně 2009/2010 se dočkali příznivci Baníku Most NH bodového zisku na domácím hřišti Baníku po 2. kole, proti tradičnímu účastníkovi 2.A ligy - NH Řevnice.

Řevničtí řešili hned v úvodním zápase sezóny problém s brankářským postem. Do Mostu přicestovali s jedním brankářem, Milanem Zeleným, který se rovněž v Mostě postaral o mimoházenkářskou zápletku, to však až v samém závěru zápasu. V první polovině utkání na obou stranách herně útoky jednoznačně převyšovaly defenzivní řady. Baníkovci měli první gólové slovo, nakonec však od 4. minuty neustále dotahovali náskok hostů, kterým se podařilo ve třinácté minutě odskočit až na rozdíl tří branek 5:8. Náskok vzal téměř za své v samém závěru první půle, když ve 29. minutě stahovali útočníci z Mostu stav na 13:14. Domácí obrana držela řevnické útočníky v uctivé vzdálenosti od svého brankoviště a když rozhodčí Kundrát odpískal 15 vteřin před koncem poločasu trestný hod ve vzdálenosti 11 metrů od branky domácích, nikdo nepochyboval, že na stavu se již nebude nic měnit. Z omylu všechny na hřišti přítomné vyvedl excelentní útočník - technik, František Zavadil, který svým nepříliš standardním stylem doslova mučí obrany soupeřů a brnká na nervy fanouškům protihráčů. Než se rozhodčí odhodlal ke hvizdu, seskupili se všichni tři obránci Baníku na vrcholu brankoviště, načež k údivu všech Zavadil s užitím parádní vykláněčky proti ruce, překonal nejen zeď z obránců, ale dokonce překvapil i brankáře domácích a do šaten se šlo za stavu 13:15.

Tak jako první půli i v té druhé začali mostečtí ihned gólovým zápisem a povzbuzeni také změnou své obranné hry zaveleli k obratu v utkání. Oba útoky neustále narážely na tvrdou hru obran, nicméně dařilo se pravidelně skórovat a stav se měnil téměř každým útokem. Podruhé v utkání se ujali vedení Mostečtí za stavu 18:17, toto vedení však bylo dosti nejisté, stejně jako nejisté bylo rozhodování sudího zápasu, který nakonec vygradoval utkání do již zmíněného úletu hostujícího brankáře, který k údivu všech přítomných utkání dohrál. Situace ze závěru zápasu opět poukázala na stejné odměňování za házenkářské přestupky a přítomným dokázala, že tabulka počtu přidělených karet nastavuje "spravedlivé" zrcadlo realitě soutěží. Přes podivný závěr zápasu spokojeni vyslechli výsledek 25:22 domácí hráči a připsali si tak premiérové body do letošního ročníku 2.A ligy. Stejně jako se samotným výsledkem zavládla spokojenost v táboře Baníku s nadmíru povedeným výkonem Petra Tichého, nejmladšího z útočníků současného kádru trenérů Zdeňka Dostála, Václava Hrubého a Josefa Štumpfa. Petr dokázal kromě četných asistencí vsítit 11 branek a patřil mezi hlavní strůjce výsledku příznivého pro mostecké barvy.

Trenérský triumvirát k zápasu připravil sestavu ve složení: brankáři - Antonín Čajka, Rudolf Ibl, obrana - Vít Jezbera, Lukáš Salajka, Radek Šetina, Michal Štumpf, útok - Pavel Gombár (2 góly), Jan Kneř (10), Pavel Rubáš, Petr Tichý (11), Jiří Walter (2). Z hostujícího týmu dokázal František Zavadil prostřelit domácí defenzivu dvanáctkrát.

Další výsledky 2.kola 2.A ligy: Žatec - Podlázky 26:16 (13:9), Bakov - Raspenava 17:15 (9:8), Nezvěstice - Záluží 21:17 (13:7), Tymákov - Stupno 14:12 (8:2), Ejpovice - Všenice 17:17 (9:11)