Muži Baníku Most NH A v předposledním zápase podzimního OP úspěšní

15.10.2011 20:14

Zatímco na Most v sobotním ránu padla mlha, za níž by se nemohl ani Rákosníček stydět, v Chomutově vítaly národní házenkáře sluneční paprsky a modrá obloha dávala zapomenout na doslova vulgární projev venkovních teploměrů. V aktuální sezóně oblíbil si KNH Chomutov nejčasnější možné hrací doby a také patnáctý říjnový den nebyl výjímkou. Na jaře se snad příznivec národní házené dočká posunu hrací doby směrem dolů, čili dál od šesté hodiny ranní.

Chomutov začíná poznávat, že se mu vyplatila práce s mládeží, byť minimální. Nejen že se začalo dařit chomutovským dorostencům ve vlastní soutěži, ale mladí házenkáři se začali prosazovat také v sestavě mužů. Baník Most NH A nezvládl nejdůležitější část zápasu, tedy los. Nehrající kapitán prohrál tuto soutěž, což nezůsalo bez odezvy a ihned po zápase nabídl svou rezignaci. Chomutovští mladíci v úvodních minutách řádně zaskočili defenzivu Mostu, která teprve obhlížela své posty, když rozvlnil brankovou síť zřejmě nejrychlejší gól právě probíhajícího ročníku Oblastního přeboru mužů. V roli prohrávajícího týmu Baníkovci vydrželi však pouze v první pětiminutovce, do stavu 3:2 pro Chomutov. Byť mostecký výkon v první půli dokonalosti byl dalek, skóre hlásil sudí utkání, pan Mixtaj, o dva góly příznivější pro hostující Baník Most NH A 9:11.

Ve druhé půli narostla hra zejména díky procitnuvší germánské defenzivní klace v barvách Mostu, kdy trio Müller, Bauer, Stumpf, přivádělo domácí útok k trvalé beznaději. Na vedoucím postu defenzivy se prostřídali Pavel Záhumenský s Martinem Tomečkem a se spolehlivě fungující obranou s rozchytaným Radkem Müllerem, v pohodě kombinující útočníci Baníku vedli zápas k vítěznému závěru. Že se v zápase rovnoměrně zapíše pěti a více góly hned čtveřice střelců je skutečnost nadmíru vítaná, s takovou různorodou palebnou sílou se dá s úspěchem počítat. Baník pustil soupeře maximálně na třígólový dostřel, jinak si však držel řádný odstup a v závěru si mohl přičíst další dvoubodový zisk do tabulky OP za výsledek 15:21.

Hrající trenér Václav Kočí k zápasu nanominoval sestavu: brankáři - Radek Müller, Míra Nyč, obrana -  Michal Štumpf, Pavel Záhumenský, Adam Bauer, Martin Tomeček, Václav Nový, útok - Petr Tichý /5 gólů/, Michal Nájemník /6/, Václav Vrzal /5/, Vítek Mertl, Tomáš Dräxler /5/, Jan Kneř /K/.