Mužové Baníku vyhráli 1.kolo Českého poháru

28.09.2011 18:23

V Klášterci nad Ohří konalo se 1.kolo Českého poháru mužů, do kterého zasáhl tým Baníku Most NH, který měl za soupeře druholigové týmy z domácího Klášterce a také Raspenavy.

Trenér Václav Kočí mohl k turnaji vybrat hráče obou mužských týmů Baníku, kterým sváteční Václavovský hrací den sedl a Baníkovci v obou zápasech uspěli. Nejprve proti domácím mužům z Klášterce sice tahali Mosťáci za kratší provaz, ale nezpanikařili a čekali trpělivě na zvrat, který do poločasu sice nepřišel, ale za stavu 11:13 zůstával Most ve hře. Ve druhé půli byla k vidění v házené nepříliš častá zápletka s puncem boxerským, kterážto se vyvinula z nespokojenosti jednoho z domácích útočníků s hrou svého protivníka z mostecké obrany. Po tzv. kalouskově reakci, kterážto nebyla ještě brána v potaz, vysvětlili si oba aktéři problém po svém nejdříve na hřišti a poté co odpočívali s červenými kartami, tak také v diskusi mimo hřiště. V této době již misky vah zápasu byly u rovnítka, ba převaha na hřišti směřovala vícero na stranu mosteckou. Zápas bez obou kohoutů dospěl ve férovém duchu až k závěru lepším pro Baníkovce 26:23, ve kterém ukázali házenkáři obou týmů několik velice líbivých kombinací. Velice příjemným překvapením byla nebojácná souhra dnes již ostřílené dorostenecké dvojice Mertl-Draxler s dalším mladíky, Vrzalem a Nájemníkem. Michal Nájemník již v prvním utkání ukázal výtečnou formu, kterou ještě umocnil ve druhém úspěšném utkání. V prvním zápasu doslova střelecky explodoval a konto Kláštereckých brankářů zatížil 11 brankami.

Ve druhém utkání se představil Baník Most NH proti Raspenavě, která tak jako Most využila v poháru z převážné většiny mladých hráčů. V tomto zápase od samého začátku bylo vidět na straně Mostu větší vůle po postupu do dalšího dějství Českého poháru. Mostu se dařilo jednak v útoku, ale také obrana pracovala kompaktně a chvílemi nepropustně, což korunovali svými výkony oba mladí brankáři Nyč a Nový. Nakonec Mosťáci po jednoznačném poločasu 16:9 zápas dovedli do vítězného konce 26:19. V zápase Baník našel střelce ve Vítkovi Mertlovi, který se pochlapil osmi góly. Jednoznačně však lze jako velkou premiéru v dresu pomyslného "A" týmu mužů označit výkon Míry Nyče, který se trenéru Kočímu osvědčil v mosteckém derby.

Sestava Baníku Most NH: brankáři - Miroslav Nyč, Vítek Nový, obrana - Vít Jezbera, Pavel Záhumenský, Martin Tomeček, Pavel Miškovský, útok - Tomáš Draxler (proti Klášterci 2 góly/proti Raspenavě 3 góly), Vítek Mertl (3/8), Václav Vrzal (4/6), Michal Nájemník (11/6), Jan Kneř (6/3).