Mužům A se nezadařilo ani ve Stupně

13.09.2009 14:32

Sokol Stupno - Baník Most NH 21:19 (13:10),

Rozhodčí Jan Adámek spískal další zápas Baníku Most NH tentokrát na hřišti exligového týmu Stupna. Zápas ve Stupně byl druhou částí dvojkola na Rokycansku mosteckých mužů, kterým se sobotní první kolo nevydařilo v sousedních Všenicích. Oproti sobotnímu soupeři čekal na oba nedělní soupeře perfektní hrací terén, kterému navíc pomohlo taktéž suché počasí. Oba týmy předváděli od počátku aktivní házenou s množstvím gólových šancí na obou stranách. Lépe do utkání vstoupili mostečtí, když ve 2. minutě již vedli dle údaje na domácí světelné tabuli 0:2. Pak si však dali útočníci Baníku gólové volno, což zapříčinilo při skórování domácích bomberů obrat ve skóre na 4:2 v 9. minutě. Ještě v 17. minutě vypadal zápas pro hostující hráče velice optimisticky, Baníkovci drželi nejtěsnější vedení, hráli v relativní pohodě a pouze vlastním chybám mohli mít za zlé, že vedení nebylo vyšší. Ve 24. minutě byl již stav po několikáté srovnaný na 10:10 a když do konce 1. půle dokázali střílet góly pouze domácí, odcházeli hráči k poločasové přestávce za hlášeného stavu 13:10 pro stupenský tým.

Po první půli se na hřiště vrátili hráči Baníku s odhodláním utrhnout body z hratelného zápasu a za svůj aktivní vstup do druhé části zápasu se odměnili otočením stavu ze čtyřgólového manka 14:10 na 15:16. To se psala 41. minuta. Domácí mají ve svém středu však stále excelentního hráče, jakým je Ing.Mgr.Miroslav Kroc, m.n.h., který po celý zápas vedl svůj tým z úzkých a nejvíce své zkušenosti zúročoval právě v době, kdy exligistům teklo nejvíce do bot. Navíc zřejmě osobnost Míry Kroce a dalších exligistů mělo zřejmě vliv také na některé posuzování situací ze strany hlavního arbitra, které vrcholilo podivným vyloučením mosteckého leadra Pavla Gombára. Mostecký tým v poslední čtvrtině zápasu znervóznělý nenašel recept na dokonání obratu v zápase a musel se sklonit před soupeřem, který přes prvoligové zkušenosti byl tuto neděli k poražení.

Sestava Baníku Most NH: brankáři - Antonín Čajka, Rudolf Ibl, obrana - Vít Jezbera, Lukáš Salajka, Michal Štumpf, Martin Velek, útok - Pavel Gombár (9 gólů), Jan Kneř (4), Pavel Rubáš (2), Petr Tichý (4), Jiří Walter. Z domácího týmu dokázali vstřelit Čestmír Pokorný a Miroslav Kroc po 6 brankách.

Další zápasy 4. kola 2.A ligy mužů: Nezvěstice - Bakov 24:22 (13:11), Podlázky - Ejpovice 19:19 (10:9), Záluží - Raspenava 19:17 (12:5), Všenice - Žatec 21:14 (11:8), Řevnice - Tymákov 21:18 (12:10)