Po závěrečném kole muži Baníku Most NH nakonec na 5. místě v 2.A lize

06.06.2010 23:21

Vyhlídky na případné třetí místo Baníku Most NH vzaly definitivně za své výsledky předposledního sobotního kola 2.A ligy mužů. Navíc po sobotním zápase rozšířila se soupiska absentérů "A" týmu Baníku, který poprvé za svého působení ve 2.A lize musel do zápasu v neděli 6.6.2010 počítat pouze s osmičkou hráčů.

Tymákovští se na jaře mohou pyšnit kvalitními výsledky, kterými oslavují vybudování nového hřiště oproti původnímu přírodnímu povrchu. Pohled na statistiky novodobé historie vzájemných druholigových duelů Baník Most NH na hřišti Tymákova připomíná bodovou černou kroniku. V nedělní dopoledne navíc vyběhli domácí hráči na hřiště očividně nadopovaní sobotním sestřelením žateckého týmu z druhé nejvyšší příčky a tuto svou pohodu pak přetavili k počáteční zápasové destrukci dalšího severočeského zástupce.

Jste-li příznivci mosteckých barev, tři ze čtyř útočníků Baníku doporučují, snažte se přicházet na mostecké zápasy v pokročilejší době, nikoli od úvodu, což je pouze pro otrlé povahy. Úvody posledních zápasů hráčům Baníku totiž hrubě nevyšly, pohříchu vždy na vině byli útoční "plejeři". Statisticky nejlepší defenziva 2.A ligy v čele s brankářem prvoligových kvalit, Václavem Majerem, přidusila mostecký Baník na nule a teprve od stavu 3:0 se střelecky do zápasu zařadili také hráči ze severu Čech. Poté svitla naděje na vylepšení obrazu hry Mostu, když se podařilo zkorigovat stav na přijatelnou míru náskoku domácích 5:4, ovšem závěr první půle byl opět černou můrou mosteckého ansáblu, který byl odsouzen do role tahačů kratšího konce, což vygradovalo hrozivým poločasovým výsledkem 13:7 pro Sokoly z Tymákova.

Jako první započal také druhý poločas, když třígolovou šňůrou domácí hráči navýšili svůj náskok a Baník jen stěží mohl připomínat tým, který po celou sezónu okupoval horní třetinu druholigové tabulky. V průběhu druhého poločasu se přeci jen prosadili také útočníci hostí a započalo se dotahování propastného náskoku Tymákova. Diváci i přes vysoký náskok svých milců nepřestávali hecovat sudího, pana Jiřího Bláhu, který se pod tlakem nevyvaroval, tak jako mostečtí hráči, několika nepřesností. Do zápasu nakonec po vyloučení mosteckého obránce, Pavla Záhumenského, za opakovaný faul, zasáhl také hrající trenér mosteckho týmu, Zdeněk Dostál, který spolu s defenzivními kolegy nepřipustil v samém závěru kapitulaci, o vítězi zápasu však již nebylo pochyb. Tymákovští předčili mosteckého rivala ve všech útočných i obranných aspektech a připsali si k dosavadním 28 bodům, další dva za výhru 22:17, čímž rozhodli o svém umístění na celkovém druhém místě v tabulce 2.A ligy, tedy o 3 stupně výše nežli na 5. příčce se umístivší Baník Most NH. S dresem Baníku Most NH se dalším kvalitním výkonem rozloučil brankář Rudolf Ibl, spolu se svým parťákem Martinem Velkem, kteří v příští sezóně na hřiště Tymákova a dalších týmů 2.A ligy zamíří v trikotech svého domovského klubu, tedy KNH Chomutov. Za celý Baník Most NH je na místě poděkování za pomoc nejen v letošní sezóně.

Trenéři Zdeněk Dostál a Václav Hrubý do Tymákova přivezli sestavu: brankář - Rudolf Ibl, obrana - Radek Šetina (kapitán týmu), Martin Velek, Pavel Záhumenský a Zdeněk Dostál, útok - Jan Kneř (7), Petr Tichý (5) a Josef Venclíček (5).

Další výsledky posledního 22.kola 2.A ligy: Řevnice - Nezvěstice 25:16 (12:10), Podlázky - Záluží 24:17 (12:9), Všenice - Raspenava 22:16 (12:10), Stupno - Bakov n.Jizerou 19:21 (10:12), Ejpovice - Žatec 17:12 (9:7).