Srpnové soustředění Baníku Most NH v Kyšicích

12.08.2014 09:17

Po vytržení poslední červencové stránky z kalendáře vyvrcholila cestovní horečka 70 Baníkovců, kteří druhou část letních prázdnin odstartovali soustředěním v západočeských Kyšicích. V pořadí druhé celooddílové soustředění opětovně připravila paní Lenka Walterová, která mohla znovu počítat s minimálně obměněnou osvědčenou sestavou dospěláků. Ti měli na starost šest desítek nadmíru zapálených házenkářů. Ivan Kneř měl patronát nad týmem mladších žáků, Jiří Walter u mladších žaček, Jan Kneř pro žáky starší, Pavel Gombár pro starší žačky. Také s dorosteneckými celky byli na soustředění jejich hlavní trenéři, Rudolf Ibl a Vít Jezbera. Výčet dospělců získá na kompletnosti až s paní Zdeňkou Rehákovou a Dagmar Kneřovou, které spolu s Lenkou Walterovou obstarávaly vše potřebné za hřištěm. K mosteckým trenérům se na pár dní přidali samostatně dorazivší Rostislav Pátek, Zdeněk Dostál, aj Petra Zlatohlávková, aby přispěli v pozicích instruktorů k tréninkovým lekcím mladých házenkářů. Tak jako ve Stupně se o stravování výtečně staral, obdobnými akcemi prověřený, házenkářský tým paní Venduly Šmídlové.

Samostatnou kapitolou byl příjezd části A mužstva, jež opět využilo jednoho z víkendů pro možnost přípravy na nadcházející soutěžní ročník, jíž zpestřilo účastí na turnaji ve Stupně.

Počasí Baníkovcům nadmíru přálo. Vedení kyšických národních házenkářů poskytlo mosteckým kolegům výborný azyl, jak pro vyžití sportovní, tak ubytovací a relaxační. Nadšení mladých Mosťáků bylo znovu spojencem trenérů Baníku a ikdyž se výcvik a přípravná utkání neobešly bez zranění, dopadly ku všeobecné spokojenosti. U všech družstev se kompletně prostřídali dostupní trenéři. Samozřejmostí je rozdělení hráčů podle zařazení a k tomu také uzpůsobené treninkové jednotky. Všechna zúčastněná družstva dostala příležitost na závěr tréninkových dní předvést se v modelových utkáních, ať již vzájemných mezi Baníkovci, či porůznu namixovaných. 

Bonusem byla utkání proti celkům místním, jakož i z blízkého okolí. Baník Most NH poměřil síly hned třikrát s celky TJ Sokol Kyšice, nejprve starší žačky, pak si poločasy rozdělila družstva mladších žáků a žaček proti soupeřkám z Tymákova. Netřeba dodávat, že byl k vidění velký výkon všech aktérů utkání, nehledě na klubovou příslušnost. Ve čtvrtek došlo na utkání mezi dorostenci, kdy si premiéru za dorost odbyli někteří starší žáci a byla to premiéra vítězná pro mostecké barvy 15:13 (9:6). Starší žačky/dorostenky změřily síly s domácím celkem v pátek. To již za sebou měly utkání s výběry TJ Plzeň Újezd a TJ Sokol Tymákov. Za soupeři do Tymákova vycestoval v pátek tým dorostenců/st.žáků, kde si připsali také výhru 20:12 (9:8). Mladší žáci vyjeli k měření sil na půdu TJ Litohlavy, kde kromě mladších žáků okusila opravdový zápas sestava přípravky. Šlo o historicky první utkání v miniházené Baníku Most NH. Zatímco mladší žáci po velkém nasazení utkání prohráli 13:19, po nadějném prvním poločasu 6:9, přípravka své soupeře v Litohlavech zdolala 7:5. Dorostenecké týmy zakusily ve společnosti tymákovských házenkářů také plážovou házenou v Plzni.

Na soustředění nemůže chybět samosebou ani tradiční víceboj, který byl rozdělen do několika kategorií. V součtu všech měřitelných kritérii se absolutním vítězem stal Filip Hrečín. Při slavnostním ceremoniálu, který uzavřel házenkářský šestiboj, vzdali přítomní Baníkovci hold svým nejmladším, přesto největším hrdinkám sezóny, tedy mladším žačkám, které dokázaly vyhrát finálový Pohár ČR. Mladší žačky si mohly vychutnat ovace ve stoje! 

Nejen házenou živ je člověk, program soustředění byl tedy kořeněn výlety, koupáním, korálky, táborákem, diskotékou.

Pod dohledem šéfa rozhodčích Baníku Most NH, pana Víta Jezbery, trénovali také adepti na rozhodcovskou funkci, kteří dostali logicky příležitost k vedení jednotlivých zápasů. Nejlepší hodnocení v rámci pískání si odnesli Martin Šalanský, David Pham, Ondřej Navrátil, Adéla Borlová, Zdeněk Bíma, Vítězslav Nový, Jakub Rybáček. Baníkovci byli obeznámeni nejen s novými pravidly, které díky časovému prostoru mohli ihned potrénovat v praxi. 

Den po dni můžete najít na fotosbírkách Jana Kneře: Den_1.+2. , Den_3. , Den_4. , Den_5. , Den_6. , Den_7. , Den_8. , Den_9.-10.

Foto Rudolfa Ibla: ivadag.rajce.idnes.cz/Banik_Most_NH_soustredeni_v_Kysicich_2014/

Další foto, tentokráte od Ivana Kneře: ivadag.rajce.idnes.cz/Banik_Most_NH_soustredeni_Kysice_2014_1_2/ , ivadag.rajce.idnes.cz/Banik_Most_NH_soustredeni_Kysice_2014_2_2/ .

Mostecké soustředění jelo jak na drátkách. Také odezvy samotných aktérů, semtam i rodičů, nutí tým Lenky Walterové rozmýšlet, kam na začátku srpna 2015! Nejprve však hezký zbytek prázdnin všem a na první oficiální akci Baníku na hřišti v Mostě, jíž je školení rozhodčích v pátek 29.8.2014, naviděnou!

Všem, kdož se na soustředění 2014 podíleli, patří veliké díkys jménem celého Baníku Most NH, zejména pak dospělákům, kteří nezištně věnovali svůj čas a energii pro rozvoj mosteckých národních házenkářů!!!

Zpět