Starší žáci zvítězili na domácím halovém turnaji

15.03.2015 22:14

Poslední zimní turnaj národní házené v mostecké sportovní hale se týkal starších žáků. Na turnaji se kromě dvou mosteckých týmů představili házenkáři KNH Litvínov, TJ Spartak Modřany a TJ DIOSS Nýřany. Marodka v řadách Baníkovců nadělala své při nominaci do obou týmů, které si vzdor problémům se sestavami vedly nadmíru dobře. B tým složený z mladších žáků podpořil v brance Jakub Rybáček z týmu starších žáků, coby kapitán a v každém utkání navíc vždy dva hráči do pole. Hned po prvním vzájemném duelu mezi mosteckými celky přišli trenéři o jednu z opor řad útočných, Marka Fojtíka (stihl se zapsat dvakrát mezi gólotvůrce), což ještě vícero zkomplikovalo mosteckou situaci. Baníkovce však našponovaný stav nijak nezkolil, naopak ještě více se semkli. 

Hned ve druhém klání se mladí Mosťáci vytáhli na borce z Nýřan. Vzdorovali velmi nečekaným výkonem a přijatelným výsledkem 3:12. Tým nakopla k velmi bojovnému nasazení defenzivní dvojice hostující z Áčka, Kuba Rybáček v brance a Jaroslav Svoboda na obraně. Do skvělé formy se ve spolupráci s oběma jmenovanými nastartoval Bohouš Butka a Honza Hlaváček, největší překvapení turnaje. Také v útoku se herně dařilo mladším žákům s podporou Petra Polanského. Všichni útočníci se dokázali dostat přes chlapáckou obranu Západočechů do zakončení, byť mostecké skóre zastavilo se již na čísle 3, díky dvojitému zásahu právě Petra Polanského a přesné trefě Lukáše Horského. Tomáš Fojtík, Denis Grásl, Kuba Jeništa vytrvale atakovali brankoviště soupeře, za což byli odměněni gólovou radostí v následných utkáních. V nejbližším dalším zápasu s modřanským Spartakem přidal ke dvěma trefám do branky Mostu A Kuba Jeništa další gól. Skóre 4:13 pro Modřany za Baníkovce dotvořili Jáchym Pomahač (2 góly) a David Pham (1), kteří vypomáhali v obranné i útočné činnosti B mužstva právě proti soupeři z Prahy. Proti KNH Litvínov své mladší spoluhráče podpořil prozměnu Vojta Marinič (3) a Roman Kastl (1). Mezi střelce se zapsal jednou Tomáš Fojtík a dvakrát Lukáš Horský.

V mosteckém Áčku došlo oproti podzimu na několik zásadních změn. Tou největší je obsazení postu brankáře Jaroslavem Svobodou. Ten již branku Mostu premiérově kryl při závěrečném turnaji ZHP. V neděli zažil Jaroslav Svoboda výborný turnaj před domácím publikem, svůj tým podržel několika důležitými zákroky a se svojí obrannou řadou položil základ k úspěchu. Kapitánskou pásku navlékl Roman Kastl a svůj tým vedl turnajem jako správný šéf. Zejména v utkání proti Modřanům byl Roman všude, dokázal oběhat soupeřův útok a vybojovat přehršel míčů. Závěr turnaje dohrál se sebezapřením vinou zranění zad. Před turnajem apelovali trenéři na celou mosteckou obranu, že bude třeba pomoci Jardovi Svobodovi v jeho nové roli a mostecká obrana působila skutečně jako hráz před svým brankářem. Ondřej Pátek zpět na postu beka zvládal eliminovat střelecké pokusy soupeřových útočníků. Bloků měl víceméně jako někteří brankáři zákroků. Navíc působil jistě při zakládání útoků, což usnadňovalo úlohu mosteckým útočníkům při přechodu středního pásma. Samostatnou kapitolou obrany je Jáchym Pomahač, prakticky v každém turnaji hlásí trenéři zlepšení. Také nyní Jáchym působil jistým dojmem, pro útočníky hodně nepříjemným, který dokáže uplatnit dokonale svou postavu. Kromě posledního duelu s Litvínovem odehráli Baníkovci turnaj bez střídání, proti Litvínovu naskočil do rozjetého týmu ještě Kuba Rybáček, který odchytal turnaj v dresu B týmu, v Áčku si odmakal minuty jak v útoku (vsítil 1 gól), tak i v obraně, kdy střídal za nepříznivého stavu pro mostecké borce a velel k obratu v utkání. Snahu defenzivy v góly dokázala přetavit útočná trojka ve složení Petr Polanský, Vojtěch Marinič a David Pham. Tak jako v obraně, platilo pro útok, že si pánové rozdělili rovnoměrně silné momenty turnajové. Nejvíce se dařilo kombinacím mosteckého útoku proti Nýřanům, střelecky se řádně osmělil Petr Polanský (3 góly Mostu B/4 Modřanům/4 Nýřanům/2 Litvínovu), David Pham střílel i za své zraněné dvojče Marka Fojtíka (6/8/14/5). Vojtěch Marinič (4/2/5/6) rostl zápas od zápasu a byl jedním z hlavních strůjců důležité výhry na samém konci turnamentu, která podtrhla celkové vítězství pro mostecké barvy. 

Trenéři Jan Kneř, Ivan Kneř a Rostislav Pátek by při nejlepší vůli nemohli vybrat ve svém týmu nejlepšího hráče, neboť všech 15 hráčů, kteří oblékli dres Baníku, podali výkon nadoraz, kterým navnadili nejen samotné trenéry, ale také přítomné příznivce na nadcházející jarní část Oblastního přeboru. Jak ukázaly již turnaje ZHP, zlepšení severočeských mužstev, ať již jde o Most, Žatec, či Litvínov, slibuje na jaře vyrovnané souboje a tedy napínavou podívanou. Nakonec i v turnaji předvedl KNH Litvínov velice dobrý výkon a nepřijít vinou zranění z utkání s nýřanským Diossem o dva hráče (přejeme brzké uzdravení), mohli zcela jistě pomýšlet Litvínováci na stupeň nejvyšší.

Na průběh turnaje dohlížel tým rozhodčích ve složení: Marek Paus, Tomáš Dräxler, Monika Vlková, Vítězslav Nový, Martin Šalanský. Všem jmenovaným patří tisíceré díkys za spoluorganizování turnaje!!!

Kompletní výsledky: Most B - Most A 4:13, Modřany - Litvínov 19:15, Nýřany - Most B 12:3, Most A - Modřany 14:12, Litvínov - Nýřany 14:8, Modřany - Most B 13:4, Most A - Nýřany 23:6, Most B - Litvínov 7:18, Nýřany - Modřany 13:19, Litvínov - Most A 8:14.

Konečné pořadí turnaje: 1.místo Baník Most NH A (8 bodů, skóre 64:32), 2. TJ Spartak Modřany (6,  63:46), 3. KNH Litvínov (4, 55:48), 4. TJ DIOSS Nýřany (2, 39:59), 5. Baník Most NH B (0, 18:56).

Foto Alexandra Grásla pampouch.rajce.idnes.cz/Turnaj_starsich_zaku_v_Moste/, další foto také na rajčeti: knerik.rajce.idnes.cz/Banik_Most_NH_Halovy_turnaj_st.zaku_15.3.15/

Zpět