TJ Litohlavy - Baník Most NH 25:23

01.06.2008 16:50

Doslova Saharské podmínky čekaly dnes na Mostecké muže ve sportovním areálu v Litohlavech. Tým Litohlavských druholigistů disponuje proti veškerým soupeřům svými dvěma nejsilnějšími zbraněmi a to svahovým hřištěm, vskutku pouštního charakteru a pak zbraní těžkého kalibru, která se zove Radek Tycar. Není žádným tajemstvím, že i Mostecký tým má ve svém středu házenkářský klenot jménem Pavel Gombár a tak právě tento duel mohl klidně nést nálepku nejen coby existenční pro Mostecké, ale pro nestranného diváka i jako konfrontace dvou špičkových útočníků. Samosebou je házená kolektivní hra a tak se o výsledek zápasu rvaly dva celé týmy. Ten náš ve složení: brankáři: Antonín Čajka, Rudolf Ibl, obrana: Vít Jezbera, Lukáš Salajka, Michal Štumpf, Radek Šetina, útok: Pavel Gombár(14), Jan Kneř (3), Petr Tichý (4), Josef Venclíček(2), vedení týmu: Zdeněk Dostál, Václav Hrubý, Josef Štumpf.

Kromě zvýšené prašnosti hřiště byl tentokrát povrch po celé své ploše stejný a rozhodně hře neškodil. Na zápas měl vliv jiný element, který však nebude předmětem tohoto sdělení. Ihned od úvodu bylo patrné na mostecké obraně, že si je vědoma kvalit svého útočného soupeře a svou kompaktností nepřipustila střelnici na svou branku. Na druhé straně se o kvalitách tyčí brankové konstrukce několikráte přesvědčili naši útočníci a i díky těmto střelám, tak mohli od úvodu Litohlavští hlídat mírné vedení. Když následně poslal rozhodčí domácí do 10 minut trvající přesilovky, vypadalo to s hostujícím týmem bledě, avšak zřejmě očekávaný odstřel Baníku se nekonal. Oslabený tým zabojoval a i když o poločase odcházel ze hřiště poražen o tři branky, zůstával stále ve hře a to zejména díky dobře pracující obraně, která opět zásobovala svůj útok vydřenými míči. Ve druhém poločase se hra ještě více vyrovnala. Navíc když opětovné střelecké hody Pavla Gombára podpořil svými přesnými trefami střídající Petr Tichý, vstoupila do řad Litohlavských i obava o konečný výsledek. Přestože se v závěru zápasu podařil Mosteckým náskok zcela zeštíhlit na rozdíl jediné branky, vyrovnat se Baníku již nepodařilo a tak poslední slovo měli opět Litohlavští útočníci, jejichž posledním útokem byla zpečetěna výhra domácích v poměru 25 - 23.

Po odehraném zápase se pak stěhovalo mužstvo Mostu do Ejpovického sprchového azylu, jelikož v Litohlavech je dnešního dne voda nedostatkovým zbožím. Za vstřícné gesto Ejpovických tímto putuje z tábora Baníku Most vřelý dík! :-)