Turnaj mužů - neděle 14.2.2010 sportovní hala Most

16.02.2010 07:25

V 8h zahájili vzájemným zápasem mostečtí národní házenkáři přípravný turnaj hraný v komfortním prostoru mostecké haly. Zatímco ostrý debut si připsalo nově se rodící družstvo "B" týmu, "A" tým Baníku Most NH měl prověřit zaběhnuté varianty pro blížící se start druhé poloviny soutěžního ročníku 2009/10. Kvalitu turnaje slibovala účast zejména prvoligového týmu TJ. Přeštice, jež motivovala kromě domácích celků také účastníky severočeského krajského přeboru z Chomutova a Klášterce nad Ohří.

Turnaj byl od začátku do konce v režii šéfa "A" týmu Baníku Most NH, Zdeňka Dostála, který nezastával v neděli snad pouze funkci hlasatele a nezištně tak zajistil hladký průběh celé akce.

Křest ohněm čekal svěřence trenérského dua Josef Stýblo, Ing. Jan Třešňák, kteří po úspěšném podzimu stávající sestavy rezervního týmu mužů, sáhli k radikální změně vedení tohoto celku. Kostru týmu totiž na jaře vytvoří vyběr z dorostu, doplněn o zkušené borce z mužského týmu. Po delší době dokonce "B" tým trénuje ve vlastní tréninkové jednotce. Nakonec mohl na turnaji v domovském Mostě trenérský tandém Stýblo+Třešňák počítat se sestavou: brankáři - Aleš Mašek, Dominik Synek, obrana - Adam Bauer, Václav Nový, Míla Hroněk, Dominik Vrobel,  útok - Jan Hulák, Michal Nájemník, Václav Vrzal, Luboš Dušek. A hráči "B" týmu se prezentovali slušnými výkony od samého úvodu turnaje, kdy ve vyrovnaném zápase vzdorovali svým zkušenějším klubovým kolegům, statečně vzdorovali i nejkvalitnějšímu týmu v mostecké hale, z Přeštic a dokonce si připsali i dvě výhry proti svým nadcházejícím jarním rivalům z oblastní soutěže. Co se "B" týmu týká turnaj zcela jistě naplnil očekávání.

Za to v kabině "Áčkařů" se po ránu rozdýchávala prořídlost obranné řady, kde chyběli, kromě Radka Šetiny laborujícího s vleklým zraněním kolene, vyhlášení workoholici Lukáš Salajka a Michal Štumpf. Do turnaje tak mohlo zasáhnout pouze trio obránců "A" týmu, Vít Jezbera, Martin Velek a Pavel Záhumenský, kteří se starali o pořádek na brankovišti před svou staronovou brankářskou dvojicí Radek Muller, Rudolf Ibl. Antonín Čajka nedobrovolně pauzíruje pro vážné zranění kolenního kloubu. A že kolena jsou "oblíbeným" tématem v Baníkovských hovorech dosvědčí i Josef Venclíček, který sice rehabilituje následky operace, jeho zásah do jarní části sezóny je však na vážkách. V útoku se tak představila pětice Pavel Gombár, Pavel Rubáš, Jiří Walter, Petr Tichý a Jan Kneř, kteří svá kolena prostě ignorují. Po nedobrém úvodu zápasu proti "B" týmu Baníku a rozehřívacím zápase s Kláštercem, si užili Mosťáci zápas proti soupeři z Přeštic, který nezaostal v nasazení proti zápasům hraným mezi oběma celky v minulosti ještě ve druholigové soutěži. Poslední zápas proti Chomutovu byl ve znamení turnajového syndromu a moc sil na obou stranách hřiště na házenou nezbylo, což byl také jeden z faktorů remizového konečného stavu.

Výsledky zápasů (2x20 minut) v turnaji:

 1, Baník Most B – Baník Most A 12:15

 2, Chomutov – Klášterec 9:10

 3, Baník Most B – Přeštice 10:19

 4, Baník Most A – Klášterec 19:12

 5, Přeštice – Chomutov 15:9

 6, Baník Most B – Klášterec 17:12

 7, Baník Most A – Přeštice 16:15

 8, Baník Most B – Chomutov 16:13

 9, Klášterec – Přeštice 9:19

10, Baník Most A – Chomutov 7:7.

Zvláštní poděkování za fungování celého turnaje patří Zdeňkovi Dostálovi.

Fotodokumentace v rámci možností a sil tradičně na rajčeti: https://knerik.rajce.idnes.cz/Halovy_pratelak_14.2.10/

Zpět