V mosteckém derby nakonec "A" tým překvapení nepřipustil

18.05.2012 23:12

V pátečním večeru bylo na mosteckém hřišti Baníku horko. V 17 h se do sebe zakousla, pod dohledem zkušeného rozhodčího, pana Karla Klase, obě mostecká mužstva, přičemž do role domácího týmu byli tentokrát nasazeni muži Baníku Most NH "A". Obě družstva Baníku utkala se v probíhající sezóně již počtvrté, pokaždé si "Áčko" připsalo výhru v relativním klidu, tentokráte se však na hřišti ukázaly léty již omleté pravdy: na jedné straně, že "samo se nic nevyhraje!", na té druhé pak "vyhrává či prohrává se na hřišti a ne při prognózách v kabině, nebo hledišti!"

Mostecký "A" tým nastupoval v úzkém kádru, sice již s navrátilým kapitánem, Vítem Jezberou, ovšem bez distancovaného Petra Tichého. A trenéru Václavu Kočímu chyběly i další opory (včetně tří brankářů). Dres "B" týmu oblékl nakonec Adam Bauer, kterého se stále nedaří naklonovat pro dvoje působení. "B" tým trenéra Josefa Stýbla avizoval v týdnu posílení obranné řady o hrajícího trenéra Jana Třešňáka, který upravil věkový průměr své obrany na 30 let. A stále aktivní nositel titulu Mistra sportu předvedl, že i ve sporovně pokročilém věku nepatří do starého železa. Většinou dorostenečtí svěřenci a tentokráte i spoluhráči Jana Třešňáka se s přítomností svého šéfa vybičovali k nadstandardnímu výkonu, naopak "Áčku" chyběla šťáva. Nadšení hráčů "B" týmu odnesl nejvíce brankář "Áčkařů", Míra Nyč, který musel čelit nebezpečným střelám soupeřů doslova hlava nehlava, což sebou neslo také přiostření na obranném brankovišti domácích. První půle zejména díky vlažnému výkonu domácího útoku skončila se překvapivým výsledkem 9:11 ku prospěchu "B" týmu.

Po přestávce se stav na hřišti, ani na ukazateli skóre příliš neměnil. Bezzubost útoků byla v první desetiminutovce narušena pouze třemi gólovými řezáky a "B" tým držel i nadále vedení 10:13. Pak se přeci jen síly na hřišti počaly měnit, paradoxně tomu začalo v době vyloučení domácího halva, Pavla Záhumenského, kdy se na sebe oba týmy gólově dotáhly a do poslední čtvrtiny zápasu již šli s minimálním vedením hráči "A" týmu, kteří si již zápas pohlídali a přes nepříliš přesvědčivý výkon dokázali zvítězit v celkovém poměru 20:16. Zatímco po konečném hvizdu rozhodčího si zkušenější hráči "A" týmu oddechli, házenkáři z "B" týmu se mohli těšit z předvedeného výkonu a nasazení, kterým pouze potvrdili vlastní i týmový herní růst.

Sestava Baníku Most NH "A": brankář - Miroslav Nyč, obrana - Vít Jezbera, Milan Škabrada, Michal Štumpf, Pavel Záhumenský, útok - Václav Vrzal (2 góly), Josef Venclíček (3), Michal Nájemník (8), Jan Kneř (7), trenér - Václav Kočí.

Sestava Baníku Most NH "B": brankář - Vítězslav Nový, Lukáš Ferenczy, obrana - Jan Třešňák, Adam Bauer, Marek Paus, Dominik Synek, Pavel Matuš, útok - Tomáš Dräxler (7), Vítek Mertl (6), Vít Kopecký (1), Jiří Maršálek (2), Václav Sklenář, trenér - Josef Stýblo.

Fotky na rajčeti: https://knerik.rajce.idnes.cz/Banik_Most_NH_A_vs._B_18.5.12/

Zpět